Zaloguj się do konta

Jak zrobić dobrą zanętę na leszcza ?

utworzono: 2011/05/05 15:03
przemo1980

skąd takie przypuszczenia ?
Czy koledze odpowiedz na zadane pytania sprawia jakąś trudność,czy kolega sam się  pogubił w tym co pisze i nie potrafi wybrnąć ?
[2013-05-29 23:42]

przemo1980

Bo jak można pisać na temat że kulki są złe, a za chwilę napisać że się na nie łowi, albo jakie to super są zanęt z naturalnych składników, a proponować czosnek granulowany z torebki ?
[2013-05-29 23:46]

przemo1980

BEZ KOMENTARZA 



widzę że szybko się wycofałeś ze swoich pomówień i poszła edycja tekstu. I po co to komu
[2013-05-30 00:14]

Przemku czy mógł byś zostać moim znajomym :))))))))))  ???
[2013-06-04 19:09]

przemo1980

Przemku czy mógł byś zostać moim znajomym :))))))))))  ???

Piszesz i masz :)

Nawet dobrze się składa, bo teraz będzie prawdą to co wcześniej  napisał i edytował kolega @jaroslaw1974
[2013-06-04 19:33]

Przemku czy mógł byś zostać moim znajomym :))))))))))  ???

Piszesz i masz :)

Nawet dobrze się składa, bo teraz będzie prawdą to co wcześniej  napisał i edytował kolega @jaroslaw1974

Dziękuje :)))))
[2013-06-04 19:37]

przemo1980

Przemku czy mógł byś zostać moim znajomym :))))))))))  ???

Piszesz i masz :)

Nawet dobrze się składa, bo teraz będzie prawdą to co wcześniej  napisał i edytował kolega @jaroslaw1974

Dziękuje :)))))

Proszę :)
[2013-06-04 19:43]

przemo1980

Przemku czy mógł byś zostać moim znajomym :))))))))))  ???

Piszesz i masz :)

Nawet dobrze się składa, bo teraz będzie prawdą to co wcześniej  napisał i edytował kolega @jaroslaw1974

zapomniałem dopisać że po części będzie prawdą :)
[2013-06-04 20:39]

JKarp

No proszę - a o zanętach nie łaska tylko sobie znajomości szukają ;-)A naturalny chiński czosnek w kostkach z powiewem rosy o pranku to zły? 
A kadzą sobie, że na czuja wiedziałem, że mam tu zajrzeć he he.JK [2013-06-04 21:15]

przemo1980

O widzę kolejny mój znajomy,znaczy jeszcze nie ,ale już wysyłam zaproszenie.
Janusz przyjmiesz ?
[2013-06-04 21:51]

przemo1980

Co do zanęt na leszcza to w planach mam wypad a rybki (czy wypali?) , no i nową kombinację zanęt, ale no nie do końca tylko z naturalnych składników ,wiec nie będę się o niej rozpisywał.
To już wiem na pewno że na kulki proteinowe nie będę próbował. Zresztą nie mam pojęcia na jakie...
[2013-06-04 21:57]

JKarp

Od Ciebie zawsze :-)
Jestem zaszczycony.JK

[2013-06-04 21:57]

przemo1980

No i jeszcze zastanawia mnie sprawa tego czosnku. Niby nie stosuję go porą letnią ,tylko jesienią, ale się zacząłem się teraz mocno zastanawiać, bo to też trzeba się znać żeby kupić ten naprawdę naturalny.  Bo czy ten made in china taki będzie ? Kupiony na targowisku od starszej pani , tez nie ma pewności ? W sklepie (może jakiś GMO) ?Taki z przemytu , bo słyszałem że był taki :) ? Może lepiej będzie samemu wyhodować :)
[2013-06-04 22:58]

dunster35

Zanęta na leszcza powinna zawierać:
-gotowany pęczak
-kukurydzę
-otręby
-aromat waniliowy
Te składniki to podstawa :)
[2013-06-05 19:34]

JKarp

Zanęta na leszcza powinna zawierać:-gotowany pęczak-kukurydzę-otręby-aromat waniliowyTe składniki to podstawa :)
A co powiesz o zapachu scopex ?Czy jest dobry na leszcza czy raczej nie?;-)))Nie można uogólniać ani składu zanęty, ani zapachu - na każdej wodzie leszcz inaczej reaguje na zapachy i zanęty. Nawet pora roku ma wpływ na preferencje smakowe leszczy np czosnek lub czosnek z miodem to zapach jesienny ale już od sierpnia można próbować czy zda egzamin.JK [2013-06-05 20:00]

przemo1980

Tak, ale tylko prawdziwy,naturalny czosnek to gwarancja sukcesu !!! :)
[2013-06-06 12:43]

Tak, ale tylko prawdziwy,naturalny czosnek to gwarancja sukcesu !!! :)


Czosnek, czosnkiem jak ryba nie bierze to możesz małego do wody wsadzić i nic nie zrobisz. jednak mogę potwierdzić że przynęta zanęta z dodatkiem czosnku działa lepiej aniżeli bez. Używałem tez swego czasu ziela nostrzyka. 
A te wszystkie karpiowe CHEMICZNE bajery o MILIONACH zapachów, smaków, typu boostery liquidy to pic na wodę dla naiwnych co płacą 50 zł za buteleczkę dej DRYZDY, która nie daje większej skuteczności zanęty przynęty ;-)))) 

[2013-06-06 14:01]

Zanęta na leszcza powinna zawierać:-gotowany pęczak-kukurydzę-otręby-aromat waniliowyTe składniki to podstawa :)
A co powiesz o zapachu scopex ?Czy jest dobry na leszcza czy raczej nie?;-)))Nie można uogólniać ani składu zanęty, ani zapachu - na każdej wodzie leszcz inaczej reaguje na zapachy i zanęty. Nawet pora roku ma wpływ na preferencje smakowe leszczy np czosnek lub czosnek z miodem to zapach jesienny ale już od sierpnia można próbować czy zda egzamin.JK

a co to SCOPEX??? jakiś cud ala kulki ??? niezawodny ??? 
http://carpcity.pl/16-aromaty
a tu przykład jak się robi kasę na naiwniakach , pytanie brzmi kupić wszystko , żeby się przekonać ???? ;-)))))))))))))) Parodia , ludzie nie dajcie się nabrać na te wszystkie bajki o tych zapachach bo to bujda na resorach i wyciąganie grubej kasy z kieszeni ...
a czy leszcz na każdej wodzie reaguje inaczej na zanęty i zapachy ?? kolejne mity , łowiłem na wielu wodach dużych małych , rzekach jeziorach. Kukurydza i biały robak na leszcza standard wszędzie działa, czego nie można powiedziec o kulkach proteinowych , na cuda SB DB i inne nie było nawet dotknięcia a kulki kosztują po prawie 70 zł/kg testuję je 2 rok i potwierdza sie to co pisze.dla jasności dodam i potwierdzam że działają w bałwanku POP-UPy CCMOORE helraiser 8-10 mm oraz sztuczna kuku (pomarańcz fluo, żółta fluo, biały fluo) z kukurydzą gotowaną lub małą kulką tonącą obojetnie jaką bez znaczenia czy zawieszę SB TB czy Bóg wie jaką inną więc wnioski są proste.
A pitolenie że jak kulka ma zapach śledzia czy TOFEE i jest najlepsza to bajeczki dla małych dzieci nic poza tym [2013-06-06 14:06]

JKarp


a co to SCOPEX??? jakiś cud ala kulki ??? niezawodny ??? 
http://carpcity.pl/16-aromaty
a tu przykład jak się robi kasę na naiwniakach , pytanie brzmi kupić wszystko , żeby się przekonać ???? ;-)))))))))))))) Parodia , ludzie nie dajcie się nabrać na te wszystkie bajki o tych zapachach bo to bujda na resorach i wyciąganie grubej kasy z kieszeni ...
a czy leszcz na każdej wodzie reaguje inaczej na zanęty i zapachy ?? kolejne mity , łowiłem na wielu wodach dużych małych , rzekach jeziorach. Kukurydza i biały robak na leszcza standard wszędzie działa, czego nie można powiedziec o kulkach proteinowych , na cuda SB DB i inne nie było nawet dotknięcia a kulki kosztują po prawie 70 zł/kg testuję je 2 rok i potwierdza sie to co pisze. dla jasności dodam i potwierdzam że działają w bałwanku POP-UPy CCMOORE helraiser 8-10 mm oraz sztuczna kuku (pomarańcz fluo, żółta fluo, biały fluo) z kukurydzą gotowaną lub małą kulką tonącą obojetnie jaką bez znaczenia czy zawieszę SB TB czy Bóg wie jaką inną więc wnioski są proste.
A pitolenie że jak kulka ma zapach śledzia czy TOFEE i jest najlepsza to bajeczki dla małych dzieci nic poza tym
Jak używałem scopexu na leszcze to pewnie jeszcze nie widziałeś, że coś takiego jest.Scopex jest zapachem jednym z lepszych na duże leszcze. Dobry scopex a nie jakieś badziewie to zapach zjełczałego słodkiego masła, olejów z nasion. Bardzo ale to bardzo przypomina wanilię jednak to coś zupełnie innego. Oczywiście, że leszcz reaguje inaczej na każdej wodzie - zależy to w dużej mierze od tego czym się leszcze odżywiają. Owszem białe i kuku to standard ale...Jak już mieszkałem w Legionowie pojechałem na ryby w swoje strony. Nabrałem białych, kukurydz, pinek, zanęt i gucio łowiłem. Dopiero jak założyłem groch ( jak wszyscy dokoła ) zaczęły mi się normalne brania. A na białe z kuku, same kuku, makaron gwiazdki łowiłem rybki po 30 cm góra.Weź Ty się zdecyduj czy te kulki to badziewie czy nie - piszesz, że SB czy DB to lipa ale jakby przypadkiem wspominasz o też drogiej firmie CCMOORE :-) Przecież seria Helraiser to kanon karpiowych kulek na dokładkę też mają swoje zapachy.A kto kupił kuleczki Mainline ? Ja czy Ty ?Ty jak ten młody Pawlak - pewnie jak się tak napatrzysz to wtedy tak nienawidzisz ;-) tylko on nienawidził czego innego a Ty he he w sumie kulki też ;-)
  "- Wicia! Sto razy mówił, że masz neinawidzić całe to Kargulowe plemię. - Ale ja tak patrząc nienawisć w sobie potęguje. Jak sie napatrze i w nocy sie przyśni, to jej tak nienawidzę, że strach."
JK [2013-06-06 15:04]

Ty JKARP i i Twoje MITy ;-)))), Ty JKArp i te Twoje kulki , Ty i te Twoje teorie ... U Ciebie we wszystkim co tutaj płodzisz i próbujesz zabłysnąć robisz po to żeby pokazać jaki jesteś wszechwiedzący i nieomylny Wielki JKARP.
Jak Ty ludziom wmawiasz że SCOPEX jest dobry to ja Ci powiem , że może jest dobry ale jakim Ty sposobem wyciągasz wnioski co jest dobre a co złe i co przede wszystkim powtarzalne;-)))))
Groch tak miałem przypadek że płoć na jednym z jezior brała od lutego na groch i to ta duża a na cokolwiek innego nic . Tak zdarzają się anomalia i różne sytuacje ale to nie DOWÓD na to żeby robić z tego regułę na wszystkich wodach. To wyjątkowy przypadek i pewnie dlatego tak było że ludzie karmili tylko grochem ... 
a co do kulek to już pisałem próbuję KULKI i nie wmawiaj mi tendencyjności , bo nawet mój brat się śmieje ze mnie że wydaję na te gówniane kulki kupę kasy a potem i tak bierze na jedno ... oczywiście na KUKURYDZĘ podniesiononą POP-UPem czy to mała kulka czy kukurydza sztuczna .
Nie wiem skąd te teorie że ryba bierze taki smak a taki nie ??? z tego co widzę to ryba rozróżnia kolory , dzisiaj akurat brat siedzi na rybach i co?? złowił leszcza 2kg na POMARAŃCZOWĄ FLUO + gotowaną i drugiego 1,5 kg na samą sztuczną kuku pomarańcz, Karaś 1,4 kg kuku POMARAŃCZ POP-UP + gotowana kuku.
Karmimy kukurydzą , p[elletem kulkami SB DB TB po kilka kulek różnego smaku i co??? Jajco??nie ma to znaczenia mogę karmić SOLAREM , mogę WĘDZONEGO SLEDZIA powiesić RED HERRING ;-))))) i co>>>> Jajco brania będą na sztuczną kukurydzę i gotowaną . 
I co ???? powiesić kulkę SCOPEX na leszcza??? I co ?? siiedzieć do końca sezonu bez brania??? 
Januszek Twoje porady są czystą teorią to że jakaś jedna RYBA przypadkowo wzięła na kulke X , Y to nie powód żeby wypisywać tutaj że SOLAR SLEDZIOWY to KOZAK KULKA ;-)))))))). To że łowiłeś na groch kiedyś tam w jednym miejscu to nie dowód że to reguła.
Powtarzam że na leszcza KUKURYDZA biały robak działa wszędzie a to że biorą na białego małe sztuki to nie dowód że to zła przynęta na leszcza, bo ja łowiłem w sezonie na klipsa z białymi leszcze 1,5-2,5 kg na morgi a na kulki SB DB i Bóg wie jakie jeszcze nic 
pozdrawiam Panie Mitomanie
   [2013-06-06 15:31]

PS i pamiętaj JKarp na pidówkach komercyjnych z hodowlanymi karpiami to co złowisz i na co łowisz to nie ma żadnego znaczenia z tym co jest na DZIKIEJ WODZIE , nie rób reguły z tego na co łowisz w takim CAŁOWANIU bo wiadomo że to staw hodowlany i karpiowi rzucasz na łeb zestaw i karp żerując przy dnie może przypadkowo zassać Twojego WEDZONEGO SLEDZIA lub TOFFIKA . Na jednym ze zdjęć siedzisz z malutkim karpikiem na jakiejś pipdówce komercyjnej i cieszysz się że to na kulkę 20 mm czyli co??? kulka 20 mm działa na ryby 20 cm /?? ;-))))) hahaha gdybyś potrafił logicznie myśleś to zauważyłbyś że taka ryba żerując przy dnie w pobliżu zestawu przypadkowo nadziewa się na Twój GOŁY HAK obok  kulki , kolega mi niedawno przysłał fotkę z karasiem 30 dkg na kulkę RS1 20 mm i sam stwierdził , że to neimożliwe żeby ta ryba łyknęła tak dużą przynętę. Ale dla Ciebie to nic dziwnego więc napiszesz tutaj że na kulki 20 można łowić 0,5 kg karpiki bez problemu??? ;-)))) 
Jak to nazwiesz FUKS czy REGUŁA??? nazwij to po imieniu że miałeś fuksa na stawku hodowlanym i w gąszczu głupiutkich świeżo wpuszczonych hodowlanych karpików jeden patelniak zahaczył Ci się przypadkiem za goły hak ... i nie mów że to możliwe na każdej wodzie nawet dziekiej bo się obalę ze śmiechu... [2013-06-06 15:56]

przemo1980

Z tą kukurydzą to też bym nie przesadzał że leszcz bierze na nią wszędzie.
Ileż to ja razy próbowałem na nią łowić (przepraszam ,ale nie napiszę gdzie ) i bez rezultatów,a na białe, lub pęczak brania były.
Groch,wystarczy trochę nęcić rybę grochem (umiejętnie), a o wyniki można być spokojnym.
Te ze zdjęcia tak właśnie były nęcone:)
[2013-06-06 16:00]

PS i na koniec w temacie kulek i ogólnie przynęt , podstawa to PREZENTACJA i odpowiednie ZBALANSOWANIE przynęty na włosie , miałem przypadki że na jedną kuleczkę hellraiser 8mm podniesioną na 5-7 cm nad dno wziął leszcz 2 kg i ten sam weźmie na 3 kukurydze w bałwanku, to na co weźmie zależy od tego z jaką intensywnościa żeruje i tylko umiejętność odpiwedniej prezentacji i balansowania daje POWTARZALNOŚĆ i REGUŁĘ przynęt nie to co jest w składzie KULKI PROTEINOWEJ tak jak nam probujesz wmówić te swoje bajki że KULKA X lepsza od Y bo ta a kredą niby spozywczą a ta SOLARA ze śledziem wędzonym heheheheh ale jaja jak ludzie tacy jak Ty mogą tak mało inteligentnie myśleć że ryby rozrózniają te kulki i biorą lepiej na te po 70 zł/kg same OKAZY a na kukurydzę za 1,2zł/kg same maluchy ;-))))))))))))))))))))))))  [2013-06-06 16:02]

przemo1980

[2013-06-06 16:07]