Zanęty własnej produkcji na Kanał Żerański

/ 7 odpowiedzi
Część jakie zanęty własnej produkcji polecacie na Kanałek Żerański?
pawelbre

Proszę o przepisy na zanęty własnej produkcji,z opisem krok po kroku jak je zrobić , na jakie wody i ryby się nadają.zabieranie nad wodę zanęty ze sklepu znudziło mnie.a jak coś złowie na zanętę którą sam zrobię da mi większą frajdę z łowienia.Pozdro😁 (2020/08/06 13:47)

elarek1

Jeżeli chcesz złapać rybę na zanętę własnej produkcji, to sam ją stwórz :)
W internecie jest bardzo dużo przepisów /informacji o zanętach, po prostu poczytaj o właściwościach składników, kup zestaw małego alchemika i jazda. To jest metoda prób i błędów, w końcu jak trafisz to żadna sklepówka nie dorówna.
Sam osobiście też się trochę bawię w swoie zanęty, to żeby trafić przerabiałem że 20 różnych kombinacji,na każde inne łowisko. Teraz mam wszystko zapisane w książęce, i działa tak samo od paru lat :) (2020/08/06 20:54)

pawelbre

Właśnie testuje różne przepisy z internetu.i muszę przyznać że zanęty własnej produkcji są dużo lepsze niż te sklepowe.przynajmniej są jakieś rybki,a na sklepowych często wracałem z zerowym wynikiem.chciałbym poznać jak najwięcej przepisów i je wypróbować.taka nowa zajawka na rybach żeby nudno nie było😁 (2020/08/06 22:13)

pawelbre

Dzisiaj 4 takie Leszczyki na Kanałku Żerańskim,wczoraj 6.pęczak w kurkumie działa cuda😁 (2020/08/06 22:35)

elarek1

Gotowych przepisów nie podam, bo w 90%nie będą się sprawdzać na twoim łowisku.
Mogę Ci podpowiedź że, często skład jest dobry a proporcje złe, najlepiej jest jeździć we 2 albo nęcić 2 miejsca różnymi mieszankami, wtedy zapisuj tą lepszą zanętę, i rób tak dalej ale z innymi 2 mieszankami. Później każda 1 zanętę(z tych zapisanych) testuj 2 różnych proporcjach, np jeżeli dałeś 20% śruty kukurydzianej drobnej a 10 śruty pszenicznej grubej zamień to, więcej 1 aromatu a inny usuń, itp itd. Jest tyle różnych wariantów że książkę można by było napisać 😁. Najważniejsze jest to abyś wszystko zapisywał!!! Pozdrawiam. (2020/08/07 09:34)

pawelbre

Dzięki,tak będę robił (2020/08/07 11:28)