Jakie wyniki połowów leszcza na Odrze?

/ 30 odpowiedzi / 3 zdjęć
Ma pytanie czy mieliście dobre efekty w połowie  leszcza na Odrze.
szczupi


W tamtym roku sobie odpuściłem wyjazdy na odrę z powodu przeprowadzki i remontu oraz kilku razowych podtopień więc nic nie mogę powiedzieć ale słyszałem że między przerwami w podtopieniach jakieś efekty wędkarze mieli (2011/01/14 20:52)

780528


Efekty były jak najbardziej w zeszłym sezonie oby w tym były jeszcze lepsze. (2011/01/14 22:04)

szczepcio


Efekty były niezłe oby w tym sezonie były lepsze. (2011/01/15 15:53)

u?ytkownik61983


Efekty były niezłe oby w tym sezonie były lepsze.


Szczepcio a gdzie łowisz na Odrze ? (2011/01/15 16:16)

Jędrula


Rzeka Odra i leszcz to moje ulubione zestawienie :) Z tego co czytam w różnych tematach o leszczu to jasno wynika , że dla 60-ciu % łowiących ten sezon był niezbyt udany w połowie tej pięknej ryby . Ja nie mogę narzekać bo w tym sezonie na moje haki uwiesiło się wiele pięknych leszczy , zeszłe sezony były jeszcze lepsze ale jak rozmawiałem z niektórymi kolegami z różnych stron Polski to zauważyłem tak jak na wstępie , że ten sezon był dla wielu nie udany pod znakiem leszcza . Mój sezon 2010 byłby jeszcze lepszy gdyby nie powodzie i nie mówię bo mam takie miejsca na wysoką wodę , że mucha nie siada ale mówię o karpiach które masowo oblegały moje łowiska i wypierały inne ryby .

Jak już pewnie wszyscy przeczytali niedaleko mojego miasta mamy piękna wodę zwaną przez wędkarzy ''zerówką '' , jest ona na stałe połączona rowem z rzeką Odrą i każde wahanie wody w rzece ma wpływ na poziom w jeziorze . Na wiosnę rzeczna woda miesza się z jeziorową i jak widać z moich kilkunastoletnich obserwacji rzeczne ryby przy okazji tych wiosennych przyborów również masowo wpływają do zerówki co mnie niezmiernie cieszy gdyż łowiłem tam leszcze na złoto i to po kilkanaście dziennie . Czasem jednak woda ta uczyła mnie pokory mimo tak wielkiego rybostanu no ale przecież każdy z nas dostał już nie raz taką lekcję .

(2011/01/15 18:43)

u?ytkownik61983


Ja też nie mogę narzekać na Odrę choć chwilami była bardzo niepokornym i krnąbrnym dzieckiem, miała swoje widzi mi się którego nie dało się w żaden sposób poskromić .

Rybki jak rybki leszcze , klenie i co najlepsze to węgorze nie wspomnę już o płociach i innych rybkach. Zgadzam się z przedmówcami że poprzednie lata bywały o wiele lepsze, ale czuje że ten rok będzie jeszcze gorszy.............

 

(2011/01/15 18:55)

r1920


Jędrula piękna ta zerówka byłem tam nieraz a jakie płocie tam biorom popeostu bajka (2011/01/15 19:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

r1920


oj pikno ta zerówka momy kolego jędrula (2011/01/15 19:04)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


 

No właśnie , to '' moja-nasza '' woda :))))))) Aż się serce kraje Klepa jak na to patrzę mmmm :(

Mam kilka miejsc od strony mostu-dojazdu ale przeważnie były zajęte więc znalazłem kilka '' od tyłu '' zbiornika i też tam fajnie połowię . Gdy woda wchodzi do zbiornika to obligatoryjnie siadam na rowie i zakładam grubszą żyłkę , zresztą jak wychodzi to tez tam jest eldorado :)

(2011/01/15 19:16)

withanight88


Kurde tak mnie nakreciliscie ze jutro na ryby zapie...alam , ide wedke uzboic i jutro o 9 heja. 

Nie wiem czy co sie trafi ale probowac trzeba. A niech pada deszcz to mnie chyba ch.. strzeli.


Tylko nie wiem co zrobie jak lod bedzie.

(2011/01/15 19:26)

u?ytkownik61983


Kurde tak mnie nakreciliscie ze jutro na ryby zapie...alam , ide wedke uzboic i jutro o 9 heja. 

Nie wiem czy co sie trafi ale probowac trzeba. A niech pada deszcz to mnie chyba ch.. strzeli.


Tylko nie wiem co zrobie jak lod bedzie.



Łukasz założysz łyżwy .......heheheh (2011/01/15 19:28)

Jędrula


Kurde tak mnie nakreciliscie ze jutro na ryby zapie...alam , ide wedke uzboic i jutro o 9 heja. 

Nie wiem czy co sie trafi ale probowac trzeba. A niech pada deszcz to mnie chyba ch.. strzeli.


Tylko nie wiem co zrobie jak lod bedzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hehehehehe , idź , idź :) Napisz potem co tam w Twojej wodzie słychać ?

(2011/01/15 19:31)

withanight88


odpowiem Ci dzisiaj - szum :D

(2011/01/15 19:33)

withanight88


Kurde tak mnie nakreciliscie ze jutro na ryby zapie...alam , ide wedke uzboic i jutro o 9 heja. 

Nie wiem czy co sie trafi ale probowac trzeba. A niech pada deszcz to mnie chyba ch.. strzeli.


Tylko nie wiem co zrobie jak lod bedzie.



Łukasz założysz łyżwy .......heheheh






Ale u mnie na łyżwy nie bierum :D

(2011/01/15 19:34)

r1920


jędrula kumpel mi dzwonił na wiśle było

 

  dzisio eldorado płoś i karaś weszły do koryta z goczałkowic jo nimug jechać ale za tydzień to jada w poniedziałek byda na robocie koło strumienia to popytom ludzi jak tam rybki a na zerówka pojadymy wiesz jakie tam som sandacze

(2011/01/15 19:56)

u?ytkownik61983


 

No właśnie , to '' moja-nasza '' woda :))))))) Aż się serce kraje Klepa jak na to patrzę mmmm :(

Mam kilka miejsc od strony mostu-dojazdu ale przeważnie były zajęte więc znalazłem kilka '' od tyłu '' zbiornika i też tam fajnie połowię . Gdy woda wchodzi do zbiornika to obligatoryjnie siadam na rowie i zakładam grubszą żyłkę , zresztą jak wychodzi to tez tam jest eldorado :)



Jędrula ............muszę przyznać że masz jaja , i chyba wiesz o co mi chodzi . (2011/01/15 20:07)

Jędrula


Az mnie serce boli :((

Ale pogodaaaaaaaaaaaaaaaaaa

(2011/01/16 13:35)

ivel 83


bylem wczoraj na wisle w strumieniu same krapie od 15cm do 30 ale zabawa byla ze hej ale karasi nie bylo ani u mnie ani u kolegow (2011/01/16 13:44)

bluehornet


Jędrula , ale mnie Wkurzyłeś tą fotką , tęsknota za podobnymi widokami w naturze me serce rozdziera . No , ale do wiosny już niedaleko - doczekamy !!! (2011/01/16 13:45)

Jędrula


Jędrula , ale mnie Wkurzyłeś tą fotką , tęsknota za podobnymi widokami w naturze me serce rozdziera . No , ale do wiosny już niedaleko - doczekamy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokładnie heheheheheh , teraz trochę na ślasku słońce wyszło to aż lżej , uffffffff.

Przynajmniej tyleeeee :)

(2011/01/16 13:51)

ivel 83


jesli moge zapytac to gdzie ta zerowka jest (2011/01/16 13:54)

Jędrula


Niedaleko Wodzisławia Śląskiego w miejscowości Krzyżanowice około 300 m od mostu drogowego , dokladnie przed mostem patrząc albo idąc od strony Czech . Na zumi znajdziesz :) (2011/01/16 13:56)

ivel 83


zumi:)??? (2011/01/16 14:09)