Jakie wybrać koło w okręgu słupskim?

/ 9 odpowiedzi
Witam.
Jestem świeżo upieczonym nabywcą karty i szukam koła z naszego okręgu.
Proszę o pomoc w wyboże.
Pozdrawiam
fii

Odświeżam. (2016/10/21 14:27)

dendrobena

Koło aktywne gdzie się coś dzieje.Trzeba popytac kolegów po kiju.Najlepiejbędąc nad wodą.Powodzenia. (2016/10/21 15:38)

dendrobena

Koło aktywne gdzie się coś dzieje.Trzeba popytac kolegów po kiju.Najlepiej będąc nad wodą.Powodzenia. (2016/10/21 15:38)

fii

Właśnie ja nie rozumiem całego tego systemu.
Rozmawiałem z Kobietą w wędkarskim, namawiała do swojego koła ale mówiła tylko o kosztach i nie wiem co daje koło.
Uświadomiła mnie że, Koszt roczny na połów PZW to 240 zł + 78 wstąpienie do koła.
Dodatkowo łowisko na którym lubię łowić to koszt roczny 60 zł.
Wytłumaczcie mi jak to działa bo u nas każde łowisko to dodatkowe koszta.
Pozdrawiam (2016/10/21 18:56)

halski021

Nie rozumiesz , czy palisz głupa ? Masz ulubione łowisko , a kartę wedkarską pozyskałeś niedawno . Kłusowałeś ? (2016/10/22 21:56)

fii

Tak kłusowałem na Twoim łowisku latałem z siatką a Żona i dzieci zerkali czy nikt nie idzie .......
Proszę nie wypisywać takich oskarżeń.
Wędkarstwem zainspirował mnie Brat Arek.
Łowiliśmy do tej pory na prywatnych łowiskach . ( Pieńkówko, Sławsko,Wiklino). To dla kolegi o wyższości harakteru....
Postanowiliśmy wyrobić karty i płacimy dwukrotnie jako nie zżeszeni więc proszę zatrzymać takie uwagi dla siebie....
Poprosiłem o pomoc ale jak to Polak musi dolać oliwy do ognia......
Proszę o pomoc kogoś kto może pomóc, a nie oskarżać.
Pozdrawiam Marcin Ladach.
ps. Masz Panie kolego moje imie i nazwisko możesz sprawdzić czy kłusowałem........ (2016/10/22 22:14)

halski021

Tak napisałeś wątek , że wziąłem Ciebie za jeszcze jednego jajcarza jakich wielu na tym forum . Jeżeli uraziłem , to przepraszam . Jeżeli  rzeczywiscie szukasz koła , to powinieneś napisać czego oczekujesz po tym kole . (Czy ma to być koło ze Słupska , czy interesuja cię zawody wedkarskie , czy chodzi ci o konkretne łowiska itp ) . (2016/10/23 15:40)

fii

Nie ma problemu :) .
Ogólnie chodzi mi o łowiska i jak uniknąć tych dodatkowych kosztów bo jeżeli za każde łowisko miał bym płacić po 60 zł dodatkowo to w 1000 się nie zamkne..... .
I co ogólnie daje koło ? 
Czy to będzie koło ze Słupska czy okolic to nie ma znaczenia.
Dziękuję. (2016/10/25 16:23)

halski021

Najwięcej sie dowiesz wchodzac na stronę : Okręg PZW Słupsk . Są tam wg mnie wszystkie informacje , które Ciebie interesują ........A teraz w skrócie informacja ode mnie : Jeżeli chcesz wędkować na wodach PZW to jako nowy członek wpłacasz wpisowe 25 zł( jezeli na nastepne lata opłacisz składki do końca kwietnia , to już wpisowego nie wpłacasz) . Składka członka PZW normalna w roku 2016 wynosi 75 zł . Jeżeli jesteś juz członkiem PZW to za wędkowanie na wodach nizinnych Okręgu PZW Słupsk płacisz w roku 2016  - 148 zł(możesz wędkować na 102 zbiornkach nizinnych(jeziora i stawy) i na 9 zbiornikach zaporowych i rzekach nizinnych . Jeżeli interesuje cię wędkowanie ryb łososiowatych( trocie , pstrągi , lipienie ) to opłacając składkę na wody górskie 173 zł( w roku 2016) masz do dyspozycji 19 obwodów krainy pstrąga i lipienia w naszym okręgu . Gdy opłacasz wody górskie , nie opłacasz składki wody nizinne , a możesz wędkować zarówno na wodach górskich jak i na nizinnych . Są jeszcze łowiska specjalne PZW , za które płaci sie dodatkowo , ja z taich nie korzystam . Z tego , co się orientuję , to w pobliżu Słupska jest mało interesujacych łowisk , ale np. na Słupię przyjeżdżają wędkarze z całej Polski . Ciekawe są tez wg mnie zbiorniki Krzynia i Konradowo . Oprócz wędkowania na wodach okręgu PZW SŁUPSK , członkowie naszego okręgu mogą wędkować w okregach z którymi nasz okręg zawarł porozumienia . Niektórzy wędkarze nie należą do PZW , bo łowią na wodach : prywatnych dzierżawców , spółek rybackich i Towarzystw Wędkarskich . Ja obecnie wedkuję tylko na wodach PZW , bo od kilku lat aż cztery jeziora w mojej miejscowości należą do związku . Tyle w skrócie , Pozdrawiam:) (2016/10/25 23:31)