Zaloguj się do konta

Jakie woblery są najbardziej łowne

utworzono: 2010/09/29 19:52
lukaszo9922

Witam chciałbym się was poradzić na jakie woblery łowić by były one skuteczne na takie ryby jak szczupak i okoń. Ponieważ jestem młodym i niedoświadczonym wędkarzem pytam was  rade owszem pociągnąłem już w swoim życiu parę ładnych szczupaczków ale wszystko na blache lub gumke. Proszę was o rady.
Pozdrawiam
[2010-09-29 19:52]

MARAS-1970

uzywam sliderow salmo sa rewelacyjne
[2010-09-30 08:39]

lukaszo9922

a mozesz mi powiedziec jak je prowadzisz? poprostu zwijajac?
[2010-09-30 14:45]

MARAS-1970

slidera prowadz wolno z krotkimi przerwami gdy szarpniesz obroci sie wokol wlasnej osi
[2010-09-30 21:41]

kuman0

Mysle ze wiekszosc przynet jest skuteczna tylko ze musi byc jeden warunek, a mianowicie musi byc w wodzie w odpowiednim miejscu i czasie czyli dobrze dobrana do danego lowiska. Slidery oczywiscie sa rewelecyjne szczegolnie modele RPH i HSH na moich wodach oczywiscie co do prowadzenie to podobno slidera nie da sie zle poprowadzic ale z technik jakie widzialem i jakia u mnie sie sprawdza to krotkie szarpniecia przy bardzo wolnym zwijaniu linki z czestymi postojami. Z Salmo polecam jeszcze na plytkie wody Jacka. Tansze jerki i tez mi sie sprawdzajace to Hiper Jerk Holo Select od Jaxona w kolorze pomaranczowym. Na glebsze wody natomiast rewelacyjne sa Rapale X-Rap Jointed Shad oraz Jointed. Sprawdzaja mi sie rowniez do trolingu rapala magnum. Oprocz tego jeszcze jest cala masa skutecznych wabikow na ktore skusily sie szczupaki min. herringi od SAVAGE GEAR, rapala X-Rap SubWalk, salmo warrior, fatso, perch, pike, whitefish, skinner i wiele innych. Wszystkie wyzej wymienione wabiki sa uzywane przezemnie co nie oznacza ze inne sa mniej skuteczne dlatego zawsze warto eksperymentowac i sprawdzac co w dany dzien najbardziej przypadnie do gustu kaczodziobym. Pozdrawiam i zycze powodzenia [2010-10-01 19:33]

siri34

ceny tych woblerków też są odpowiednie:)aż żal by był je zostawić w wodzie, chyba bym musiał nura dać hahahaha:))

[2010-10-05 19:55]

Stawarz

jaka woda rzeka czy jezioro -głęboko czy płytko!

[2010-10-05 21:05]

lukaszo9922

woda raczej stojaca a glebokosc rozna okolo 2m
[2010-10-06 14:36]

khakiprichi

na tak plytkie lowiska wszystkie jerki salmo w rużnych kolorach będą dobre
[2010-10-06 14:40]

Witam chciałbym się was poradzić na jakie woblery łowić by były one skuteczne na takie ryby jak szczupak i okoń. Ponieważ jestem młodym i niedoświadczonym wędkarzem pytam was  rade owszem pociągnąłem już w swoim życiu parę ładnych szczupaczków ale wszystko na blache lub gumke. Proszę was o rady.
Pozdrawiam

Co do tematu to NIE MA NAJŁOWNIEJSZYCH WOBLERÓW co do skuteczności to tak jak poprzednicy salmo, rapala. To są skuteczne woblery ale nie ma 100% że złowisz coś danego dnia. Wędkarstwo jest nieprzewidywalne
[2010-10-07 13:10]

Romuald55

Szanowni Koledzy!Na różnej wodzie różne przynęty są mniej lub więcej łowne.Dobór kształtu koloru czy wielkości rozwiązuje problem połowicznie.Umiejętność prowadzenia przynęty sztucznej jest dopiero gwarancją sukcesu.I na to najbardziej trzeba zwracać uwagę.Tego nie da się przekazać i opowiedzieć.Tego trzeba się nauczyć obserwując i zwracając uwagę na wcześniejsze pobicia.Z jaką prędkością i jak była prowadzona przynęta.Czasami przypadkowe szarpnięcie czy też zastopowanie spowoduje uderzenie drapieżnika.Wszystko jest ważne by osiągnąć sukces.Spiningowanie to jedyna metoda w której można zmieniać nieograniczenie przynęty i ich sposób podania.Trzeba to wykorzystywać.Nie ma jednolitej recepty. [2010-10-07 19:54]

lukaszo9922

ok dzieki
[2010-11-11 19:09]

siwy-aland

 mieszkam od 10 ciu lat w finlandii i na okraglo lowie szczupaki. Kiedys uzywalem  tylko gum i blach, czasami woblery. Lecz na dzien dzisiejszy za szczupakami tylko jerkuje . jedna z moich ulubiencow jest wobler firmy savage gear fristailer lub tez jerk buster. Nie ukrywam ze do takich polowow musisz miec odpowiedni sprzet a przede wszystkim umiejetnosci. jesli chodzi o inne woblery do zasada jest prosta , wszystko zalezy od tego gdzie lowisz, na jakich glebokosciach itd
[2010-11-19 11:08]

mateo17slawa

kolego ja polecam firmy salmo.sa w cenie ale skuteczne [2010-11-28 03:52]

DARO2165

Witam.Z mojego krótkiego doświadczenia zależy też od łowiska,pogody na jaki wobler łapiemy.Ja osobiście łapię na łamanego.
[2010-11-29 22:18]

damianorybcia

prawdę  mówiąc to naj lepsza pogoda na szczupaka mglista albo z samego rana albo wieczorem.

[2013-06-23 19:57]

poper

Woblery są jak inne przynęty spinningowe np. cykady wahadła trzeba dobrać kolor ,pracę wielkość głębokość zanurzenia pod łowisko ale tez rybe to trudna technika zdobywana latami...
[2013-06-24 10:46]

arielos24

Ja mam tylko jeden rodzaj przynęty w kieszeni jak idę nad wodę, sprawdzają się w każdym łowisku i przy każdej pogodzie nie trzeba kombinować z prowadzeniem, jak byś ich nie prowadził i tak i tak weźmie, choć ja już od maja wypracowywałem sobie metodę która jest najbardziej skuteczna :) kupiłem je w sklepie mefisto fishing, teraz widzę że jest już nawet ich reklama na wędkuje. Ale i tak 90% wędkarzy ich nie kupi bo będą dla nich za drogie. Nazwy nie piszę bo nię będę robił reklamy.
[2013-06-24 12:51]

demo

Polecam woblery firmy Lovec-Rapywww.lovec-rapy.com  [2013-06-24 15:07]