Zaloguj się do konta

Jakie wędzisko 270 cm 3-18gr

utworzono: 2011/03/29 20:44
micb

Witam!Zwracam się do wytrawnych spiningistów w imieniu mojego kolegi. Gość chce się zaopatrzyć w jakiś kijek ale nijak nie może się zdecydować. Sam bym mu doradził ale ze mnie taki spinigista jak z... no nie ważne:). Przechodząc do rzeczy: 1. Długość 270cm 2. CW od ok. 3gr do ok 18gr (byle nie zbyt dużo w dół i w górę) 3. Połowy głównie na rzece (Warta) ale również na jeziorach 4. Preferowana ryba na którą chce się nastawić to okoń 5. Przynęty to głównie paprochy i niewielkie woblery (z akcentem na te drugie) ale tak by i od      czasu do czasu połowić niewielką obrotóweczką 6. Cena - wspominał, że do 500,00 PLN ale myślę, że do 550,00 z bólem serca byłby w stanie      wydać. Droższych nie sugerujcie bo mimo tego, że raczej Go stać to więcej nie zapłaci.
Cóż jeszcze? Wydaje mi się, że najważniejsze informacje zawarłem, dodam może, że kolega nie ma żadnych szczególnych preferencji jeśli chodzi o firmę bo do tej pory (z przerwą 3 letnią - nie, nie był w "sanatorium";)) spiningował - ponoć z powodzeniem - Jaxonem.
Dzięki za ew. podpowiedzi i połamania! [2011-03-29 20:44]

zag666

proponuje ci wedke Daiwa Exeler Jigger.
wędka jest wykonana z włókna węglowego i jest przeznaczona do lekkiego wedkowania.
jednak ma bardzo ciekom szczytówkę i trzeba miec wproaw zeby jej nie złamac :>
cena tej wędki jest dosc przyzwoita. mozna ja dostac w granicach 250-300 zł
[2011-03-29 20:59]

Również w pierwszej chwili pomyślałem o exceller jiger. Kijek super, łowiłem wersją 2.40 5-25. Rewelacja. Ale jeśli chce łowić okonie, może warto pomyśleć o wklejance? Polecam Konger WC Tango. Rewelacja kij w rozsądnych pieniążkach. [2011-03-29 21:12]

czerwcowy0520

Witam kolege:)

Ja od siebie proponuje coś taniego:
Robinson Diplomat Top Spin 2,7m, 5-18g, cena ok 220zł, co prawda nie ma klasowych przelotek i nie jest to zbyt wysoka półka, ale materiał z którego został zrobiony jak na tę klase jest całkiem całikem, ogólnie bardzo chwalony kijek i zgodny z tym czego kolega szuka, spokojnie obsłuży woblerki, obrotówki i nawet gumy, takze z powodzeniem będzie można przy jego pomocy ścigać okonie, ale również klenie i jazie...Z tego co mi wiadomo, kijek ma szybka akcje co ułatwi precyzyjne podanie przynęty, oraz szybkie zacięcie. POnadto charaktetyzuje sie nieco głebszym ugięciem, dzieki czemu własnie najczęsciej schodzące z haka rybki (okoń jaź i kleń) bedzie dało się łatwiej zmęczyć i bezpiecznie wyholować.

lub coś konkretniejszego:
Daiwa INFINITY Q Jigger 2,70m 3-18g, cena ok 400zł, kijek uzbrojony w klasowe przelotki i uchwyt kołowrotka Fuji, ekstremalnie szybka akcja, kijek napewno będzie bardzo czuły i podobnie jak poprzednik obsłuży wszystkie przynęty okoniowe i kleniowo-jaziowe.

Dragon Guide Select Viper 2.75m 3-18g, cena podobna do Daiwy, nieco kontrowersyjny dolnik, ale byc moze znajomemu sie spodoba. Dzieki systemowi rezonującemu czuc wyraźniej delikatne brania co w połączeniu z ekstremalnie szybką akcja moze być zabójcze dla pasiaków. Osobiście nie sprawdzałem, ale podobno ten sytem rzeczywiście działa i daje niesamowite wrażenia...

Team Dragon 2.70 m  5-18 g,  cena jak wyżej, ekstremalnie szybki kijek, klasowo uzbrojony komponentami Fuji, wg mnie to również ciekawa opcja...machałem tym kijaszkiem na sucho co prawda ale wrażenia bardzo pozytywne...znajomy ma i bardzo sobie chwali, świetnie obsługuje wymienione przynęty i sprawdza się doskonale przy polowaniu na okonki, jazie i klenie.


[2011-03-29 21:27]

Viper [2011-03-29 21:31]

czerwcowy0520

Viper


Kolega z tego co pamiętam używa więc najlpeij wie co i jak:)
[2011-03-29 21:33]

micb

Hej!Piotrek Ty to dokładnie wiesz kiedy masz się odezwać:) Właśnie pisałem do Ciebie na priv:). Dzięki za porady Podpowiem mu tego Team Dragona.Jak byście jeszcze jakiś kołowrotek do tego podpięli? Tu znajomy ma budżet dużo większy. "Jara" się na stradica 2000 (nawet rozważa sklep koło domu:0  cena ok 900  :0). Dla mnie paranoja. No ale kto bogatemu zabroni? Niech kupuje.Swoją drogą może mi pożyczy swojego starego Jaxona na 1 maja:). Nigdy nie spiningowałem więc może nadaży się okazja. [2011-03-29 21:45]

dlatego szybka odpowiedź - większość napisałeś (no i osprzęt fuji), co do dolnika to napiszę po  raz enty każdy ma swoje upodobania... nie ma znaczenia to, że jest krótki - przy łowieniu okoni, kleni i jazi - wręcz jest nawet wygodniejszy - inne odczucia mogą mieć osoby łowiące guidami o większej gramaturze np opadem - wtedy trzeba się przyzwyczaic

najważniejsze cechy to;

-idealne przenoszenie drgań, pracy przynęty, czucie dna, wspaniale wyczuwalne brania,

-super szybka akcja szczytowa, piekna praca kija

-no i dla mnie najważniejsze... olbrzymi zapas mocy jak na kijek do 18 gram

pozdrawiam

[2011-03-29 21:47]

Hej!Piotrek Ty to dokładnie wiesz kiedy masz się odezwać:) Właśnie pisałem do Ciebie na priv:). Dzięki za porady Podpowiem mu tego Team Dragona.Jak byście jeszcze jakiś kołowrotek do tego podpięli? Tu znajomy ma budżet dużo większy. "Jara" się na stradica 2000 (nawet rozważa sklep koło domu:0  cena ok 900  :0). Dla mnie paranoja. No ale kto bogatemu zabroni? Niech kupuje.Swoją drogą może mi pożyczy swojego starego Jaxona na 1 maja:). Nigdy nie spiningowałem więc może nadaży się okazja.


Stradic chyba 2500??? jak ma siano to niech kupuje ale na allegro można nówki wylicytować taniej... pozdro



[2011-03-29 21:49]

tylko japanesa niech kupi [2011-03-29 21:50]

czerwcowy0520

Michał pomaganie to chyba moje powołanie:) komu jak komu, ale Tobie zawsze:) (bez zbędnych aluzji koledzy) widze że ten Twój znajomy dysponuje naprawdę niezłym kapitałem, osobiście nie wiem czy jest sens inwestować w tego stradica, jeśli już to niech pomysli o tym modelu kiedy zdecyduje sie na jakiś cięższy spining, tutaj to zaproponuje Team Dragon FD920iz, kosztuje coś koło 280 zł, jest na flakach Ryobi, także znajomy może być spokojny, sam go mam i jak dla mnie jest mega....
[2011-03-29 21:51]

czerwcowy0520

Hej!Piotrek Ty to dokładnie wiesz kiedy masz się odezwać:) Właśnie pisałem do Ciebie na priv:). Dzięki za porady Podpowiem mu tego Team Dragona.Jak byście jeszcze jakiś kołowrotek do tego podpięli? Tu znajomy ma budżet dużo większy. "Jara" się na stradica 2000 (nawet rozważa sklep koło domu:0  cena ok 900  :0). Dla mnie paranoja. No ale kto bogatemu zabroni? Niech kupuje.Swoją drogą może mi pożyczy swojego starego Jaxona na 1 maja:). Nigdy nie spiningowałem więc może nadaży się okazja.


Stradic chyba 2500??? jak ma siano to niech kupuje ale na allegro można nówki wylicytować taniej... pozdro


Ja rozumiem ze znajomy ma kase ale zastanówmy się czy rzeczywiście taki kręcioł jest potrzebny, małe przynęty i małe ryby więc kołowrotek nie bezie obciążony...wg mnie ten TD bedzie wystarczający, no ale skoro chce...





[2011-03-29 21:56]

micb

Stradic chyba 2500??? jak ma siano to niech kupuje ale na allegro można nówki wylicytować taniej... pozdro


W tym temacie jesteśmy jednomyślni. To samo mu podpowiedziałem. Co do Stradica wydawało mi się, że wspominał o 2000, ale mogę się mylić. To nie moja "branża" Tak więc fajnie że dyskusja się wywiązała ale ja nie bardzo kumam o czym Wy piszecie ale kumplowi Wasze uwagi propozycje przekażę.


[2011-03-29 22:00]

do wedeczki uzbrojonej w fuji dorzuci stradica 2500 i bedzie cycus... ja uzywam jak łowię cieżej stradica 4000  [2011-03-29 22:06]

czerwcowy0520

W numeracji Shimano nie ma 2000 kolega ziom ma racje że 2500, najmnijeszy to 1000, potem właśnie 2500, 3000 i 4000, no i koniecznie musi byc japończyk, anie jakiś tajwan czy inna malezja, ale ja nadal twierdze że szkoda takiego kręcioła do lekkiego spinna...
[2011-03-29 22:07]

czerwcowy0520

do wedeczki uzbrojonej w fuji dorzuci stradica 2500 i bedzie cycus... ja uzywam jak łowię cieżej stradica 4000


Cycus to będzie i to jaki:)

[2011-03-29 22:08]


Cycus to będzie i to jaki:)

hehhehe



[2011-03-29 22:10]

miejscowy

O, WIDZĘ , ŻE KONSYLIUM SIĘ ZEBRAŁO . WITAM KOLEGÓW [2011-03-29 22:16]

czerwcowy0520

I ja witam kolege:)
[2011-03-29 22:22]

miejscowy

OSTRE SPORY O TEN MŁYNEK IDĄ [2011-03-29 22:23]

miejscowy

JAK TEN JEGOMOŚĆ MA TAKI ZASOBNY PORTFEL TO ZA 900 JUŻ WYCZAI TWIN POWERA MADE IN JAPAN.MAM OD PÓŁ ROKU I NAPRAWDĘ JESTEM W NIEBO WZIĘTY. PO TYM ZAKUPIE DŁUGO NIE BEDZIE SIĘ ROZGLĄDAŁ ZA LEPSZYM MŁYNKIEM [2011-03-29 22:26]

czerwcowy0520

Kurde ja tu wyskakuje z jakims dragonkiem a koledzy kręcą takimi sprzęcikami, spadam bo zaraz zzielenieję z zazdrości:)
[2011-03-29 22:33]

miejscowy

EEE , NIE RÓB SOBIE JAJ , NAPISANE BYŁO , ŻE NA MŁYNEK MA 9 SETEK , WIEC RAZ A PORZĄDNIE.
[2011-03-29 22:37]

micb

No dzięki bardzo za wszystkie wpisy. Jak kumpel coś kupi (co do wędek to Daiwa od czerwcowego go nieźle poruszyła) to dam wam znać.Pozdro [2011-03-30 19:27]

czerwcowy0520

Ja od siebie dodam że gdybym ja coś musiał wybrać dla siebie z tych kijków, to zastanawiałbym się nad Dragonami...
[2011-03-30 19:49]

kaziks403

Ja za 1400 kupiłbym sobie 2 spinny i 2 maszynki.

Pomarzyć !!!!!!!!! [2011-03-30 20:34]