Jakie wahadłówki albo obrotówki na bolenia?

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć

• konto usunięte

BoleńJaźKleń
Witam! 1.Chciałbym sie zapytać co koledzy wedkarze polecili by mi na bolenia jakie wahadłówki albo obrotówki? Chodzi mi głównie o rozmiar, kolor. Prosze wstawiajcie foty z przynetami. 2. Które woblerki bedą łowniejsze na klenia i jazia czy takie 4 cm ,czy takie 2cm? Czy może to zależy od łowiska? Dzieki z góry i pozdro
mar83

Trudna odpowiedż na trudne pytanie.Tego nikt nie zgadnie na co ochotę ma rybka w dniu kiedy moczysz kija.Niestety musisz sam wypróbować staż i doświadczenie zrobią resztę (2010/03/06 13:52)

użytkownik31733

Jak wiadomo boleń żywi się głównie uklejami, dlatego twoja wahadłówka powinna je jak najlepiej imitować. Proponuje ci podłużne blachy ciężar musisz sobie dostosować. Jeżeli chcesz kupić w sklepie to najłatwiej dostępna będzie blacha dragona o nazwie "rapa"
Połamania ;] (2010/03/06 16:00)

loli_83

Kastmaster to idealna, dalekosiężna przynęta na drapieżniki a w szczególności na bolenie. Polując na bolenie najlepiej jest prowadzić ją w bardzo szybkim tempie po powierzchni wody tak aby wywołać jak najwięcej chlapania. Polecam. (2010/03/06 16:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

loli_83

Holo Reflex Cast, Slim Cast, Turbo Cast firmy Jaxon (2010/03/06 16:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik31340

Witam serdecznie ja bolenie łowię głównie na Nysie Kłodzkiej w okolicach Paczkowa i Otmóchowa , tu problemu nie ma biorą praktycznie na wszystkie przynęty sztyczne . Kilka razy do roku jeżdzę na rzekę Bug w okolicach Hrubieszowa głównie na sumy , ale widuję tam bolenie kturych wielkość przyprawia o palpitację serca , od paru ładnych lat nie mogę tam żadnego złowić , tak samo jak i miejscowi wędkarze . Moje pytanie czy kturyś z kolegów może polecić coś skutecznego na te kolosy nadmienie że próbowałem już prawie wszystkich takzwanych wypróbowanych metod . I zaczynam już dochodzić do wniosku , że tam po prostu ich nie można złowić . Pozdrawiam (2010/03/07 13:49)