Jakie sito do zanęt wybrać

/ 12 odpowiedzi
Witam
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić sito do zanęt (http://skleptrabucco.pl/sita-okragle-male-33cm/) tylkonie wiem jakie wielkości oczek powinno mieć; 2,3 czy może 4 mm??
Zamierzam używać przesiewać przez nie glinę oraz zanęty karpiowe(niezbyt grube, średnie), leszczowe oraz płociowe.
Z góry dziękuję za odpowiedź
631809


mnie tesz to interesuje??? (2012/05/13 19:59)

gustaw1300


Witam. Najlepiej jest miec dwa sita a mianowicie jedno 2-3mm drugie 4-5mm. Pierwsze stosowane glownie na wody stajace czyli zaneta drobna i ziemia, drugie na rzeki i grube zanety typu karpiowe oraz glina. Pozdrawiam

 

(2012/05/13 20:44)

HeadAche


5mm. Przetrzeć zanęte przez sito 3mm to  katorga.  (2012/05/13 20:52)

gustaw1300


Zalezy jaka zaneta bo karpiowa i leszczowa to tak ale plociowa i wszelkiego typu zanety typu wody stojace bez problemu przez 3 mm ida (2012/05/13 21:03)

Kosmita


czyli lepiej byłoby kupić sito 4mm, bo nadaje się do średnio grubych zanęt karpiowych i płociowych czy jednak lepiej 3mm?? (2012/05/13 21:17)

Romuald55


Kolega gustaw jasno i precyzyjnie określił.Zależy od potrzeby używa się sita o różnych rozmiarach.To nie jest duży wydatek,dlatego dobrze jest mieć kilka sit. (2012/05/13 21:29)

Kosmita


W wieku 15 lat wydać 35zł czy 70 zł to jest różnica. Biorąc pod uwagę, że mam zamiar jeszcze kópić wiadra(90 zł), jak się podsumuje to nie wychodzi mało. (2012/05/13 21:32)

n-glass


Kolego powiem tak kup sobie sito 3mm. dość dobre ważne żeby było twarde i sztywne a wiadra jak Ci na logo nie zależy to skocz do jakiegoś budowlanego marketu i kupisz spokojnie po 10 zł za sztukę 20 litrowe zielone bądź czarne nieraz są nawet z pokrywami, niczym poza logo firmowym się nie różnią, a jak Ci kaski zostanie kup jeszcze drugie sito 5mm. to moim zdaniem przy ograniczonym budżecie najlepsze rozwiązanie. (2012/05/14 21:02)

misiu86


Witam, popieram kolegę wyżej sam tak zrobiłem. Co do sita to wybierz to które będzie Ci częściej potrzebne.  (2012/05/14 22:00)

pan zielonka


Kolego jak nie masz siana, to zrób tak jak ja...

Na przeciwko mnie blok ocieplają, podszedłem więc do panów podpierających rusztowanie i za uścisk dłoni dostałem 1m kw siatki podtynkowej. Wyciąłem z niej kółko trochę większe od wiadra, które notabene dostałem gratis też od nich, przewlokłem sznurek przez oczka dookoła i bach na wiaderko i na kokardę wiążę. Siatka ma oczka ok 4mm. Sprawdza się rewelacyjnie zwłaszcza jak na '' cenę zakupu " całego zestawu. :) Niestety fotka może się pokazać najprędzej za dwa tygodnie, ale jak czegoś nie rozumiesz -pytaj. Patent może mało prestiżowy, ale za to skuteczny i darmowy!

(2012/05/30 18:32)

mirek788w


Najleprze będzie 5mm do zanęt płociowych i leszczowych drobnych ,a zanęta karpiowa to napewno przez nie ,nie przejdzie w całości. (2012/05/30 19:01)

ryboholik89


Kolego jak nie masz siana, to zrób tak jak ja...

Na przeciwko mnie blok ocieplają, podszedłem więc do panów podpierających rusztowanie i za uścisk dłoni dostałem 1m kw siatki podtynkowej. Wyciąłem z niej kółko trochę większe od wiadra, które notabene dostałem gratis też od nich, przewlokłem sznurek przez oczka dookoła i bach na wiaderko i na kokardę wiążę. Siatka ma oczka ok 4mm. Sprawdza się rewelacyjnie zwłaszcza jak na '' cenę zakupu " całego zestawu. :) Niestety fotka może się pokazać najprędzej za dwa tygodnie, ale jak czegoś nie rozumiesz -pytaj. Patent może mało prestiżowy, ale za to skuteczny i darmowy!

no i pasuje na każde wiadro :P (2012/05/30 21:24)