Jakie są różnice pomiędzy seria GS a TD w kwestii

/ 10 odpowiedzi
Czesc. Chciałem pokrótko zapytac osoby ktore łowią wedkami GuideSelect i TeamDragon o rezonans w nich zamieszczony. Prawda jest ze korek tłumi fale przenoszone do rekojesci? prawda jest ze w serii GS lepiej odczuwa sie wszelkie stukniecie, pstrykniecia itp??? czy to tylko kolejne pomowienia?? nigdy nie miałem w reku wedki z serii GS wiec pytam was.
Tomekoo


Bo ja wiem ja mam dwa TD miałem dwa Gs (jednego nadal mam) do tego HMa69 i wszystkie były czułe zaczynając od Hma,TD i dopiero Gs ;)Pozdro (2012/11/06 20:54)

u?ytkownik32263


Witaj Mariuszu!
Pytasz się gdzie najbardziej ten osławiony rezonans działa. Ano myślę iż mogę coś wrzucić na ten temat. Otóż łowiłem/łowię zarówno HMami, TDkami i GSami. I jeśli chodzi o odczuwanie to moim zdaniem najlepiej się prezentuje HM80. Tu puknięcie jest świetnie odczuwalne a mocniejsze branie to walnięcie młotka w łokieć, człek sam zacina:) Jest to spowodowane bardzo wysokim modułem użytego węgla oraz niesamowitą szybkością. Przynajmniej w moim HM 80 Midnight Expressie:) Za to TDki i GSy mają praktycznie takie właściwości ale tylko gdy trzyma sie normalnie w ręku trzymając wędzisko na uchwycie kołowrotka. Natomiast gdy np. jesteś na łodzi/pontonie i podbijasz młynkiem bo podbicie z nadgarstka nie jest konieczne a dolnik dotyka Twojego łokcia to przy GSach uderzenie czuć sporo mocniej i takowe trzymanie polecam. Ale to tylko i wyłącznie dlatego iż GSy mają twardy dolnik a TDki korkowy. Za to GSy są generalnie szybsze od TDków ze względu na dużo grubsze ścianki blanku i przez to mogą się wydawać bardziej "rezonunsujące"- kurde jak to się pisze? :))) Ale po moich doświadczeniech to tylko złudzenie. Jednak to moja prywatna opinia, przykładowy Kowalski może napisać zgoła co innego:) Pozdrawiam! (2012/11/06 22:19)

Esox_lucius1988


prawda jest taka ze nie łowie z łodzi i wszelkie drgania ktore odczuwam sa w miejscu rekojesci, wlasnie tam gdzie trzymam dłon. czyli wychodzi na to ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy rezonansem w GSach a rezonansem w TDkach, jesliby uwzlglednic ze reagowałbym tylko na drgania przenoszone do rekojesci tak? (2012/11/07 21:00)

u?ytkownik32263


prawda jest taka ze nie łowie z łodzi i wszelkie drgania ktore odczuwam sa w miejscu rekojesci, wlasnie tam gdzie trzymam dłon. czyli wychodzi na to ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy rezonansem w GSach a rezonansem w TDkach, jesliby uwzlglednic ze reagowałbym tylko na drgania przenoszone do rekojesci tak?

Przy delikatnych i średniej mocy braniach tak.Ale już przy bardzo mocnym kopnięciu, GS daje jednak lepszy efekt. Tylko że takich brań jest cholernie mało w sezonie. (2012/11/07 21:51)

toten


TD i GS nie mają rękojeści rezonansowych!

Co do czułości GS są teoretycznie lepsze ze wzgłędu na brak tłumiącej korkowej rękojeści.

(2012/11/07 23:39)

u?ytkownik32263


TD i GS nie mają rękojeści rezonansowych!

Co do czułości GS są teoretycznie lepsze ze wzgłędu na brak tłumiącej korkowej rękojeści.



Nikt tu przecież nie pisze o rękojeści rezonansowej lecz samym rezonansie czyli zwiększonym przekazywaniu drgań. A można to uzyskać jak zrobił Dragon czyli dodając pierścienie rezonansowe na wysokomodułowe blanki. Pozdrawiam (2012/11/07 23:45)

Jacoslaw


TD i GS nie mają rękojeści rezonansowych!

Co do czułości GS są teoretycznie lepsze ze wzgłędu na brak tłumiącej korkowej rękojeści.



Nikt tu przecież nie pisze o rękojeści rezonansowej lecz samym rezonansie czyli zwiększonym przekazywaniu drgań. A można to uzyskać jak zrobił Dragon czyli dodając pierścienie rezonansowe na wysokomodułowe blanki. Pozdrawiam



Jak zatem wytłumaczyć fakt umieszczenia na stronie produccenta informacji o fakcie posiadania przez serię TD rękojeści rezonansowej? :) http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/team-dragon
Pozdrawiam serdecznie. (2012/11/08 09:25)

u?ytkownik32263


TD i GS nie mają rękojeści rezonansowych!

Co do czułości GS są teoretycznie lepsze ze wzgłędu na brak tłumiącej korkowej rękojeści.



Nikt tu przecież nie pisze o rękojeści rezonansowej lecz samym rezonansie czyli zwiększonym przekazywaniu drgań. A można to uzyskać jak zrobił Dragon czyli dodając pierścienie rezonansowe na wysokomodułowe blanki. Pozdrawiam



Jak zatem wytłumaczyć fakt umieszczenia na stronie produccenta informacji o fakcie posiadania przez serię TD rękojeści rezonansowej? :) http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/team-dragon
Pozdrawiam serdecznie.

Masz całkowita racje ale to lekka ściema dragona (2012/11/08 12:13)

Esox_lucius1988


TD i GS nie mają rękojeści rezonansowych!

Co do czułości GS są teoretycznie lepsze ze wzgłędu na brak tłumiącej korkowej rękojeści.



Nikt tu przecież nie pisze o rękojeści rezonansowej lecz samym rezonansie czyli zwiększonym przekazywaniu drgań. A można to uzyskać jak zrobił Dragon czyli dodając pierścienie rezonansowe na wysokomodułowe blanki. Pozdrawiam



Jak zatem wytłumaczyć fakt umieszczenia na stronie produccenta informacji o fakcie posiadania przez serię TD rękojeści rezonansowej? :) http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/wdziska/wdziska-dragon/team-dragon
Pozdrawiam serdecznie.

Masz całkowita racje ale to lekka ściema dragona

co w takim razie jest tą "lekką sciemą"??? bo troche sie pogubiłem

(2012/11/08 16:16)

u?ytkownik32263



Masz całkowita racje ale to lekka ściema dragona

co w takim razie jest tą "lekką sciemą"??? bo troche sie pogubiłem



Ściemą jest pisanie o "tubie rezonansowej" bo takowej te kije nie mają. Tuba to nakładana rura na blank przy dolniku długości ok 0,5m, która nie dotyka ścianek blanku tylko leciutko od niej odstaje i montowane na niej pierścienie rezonansowe oraz osprzęt: uchwyt na młynek, rękojeść korkowa lub z innego materiału, foregrip. Natomiast samo wzmocnienie drgań w dragonowskich kijach nie jest lipą bo to działa i to dobrze. Ale Dragon nakłada na sam blank tylko pierścienie rezonansowe a dolnik jest "zamkniety" od dołu. Ot cała filozofia. A dlaczego tak? Ano żeby zaoszczędzić. W pracowniach oferujących prawdziwe tuby jej koszt to sporo ponad 3 stówy. Choć nie wiem ile faktycznie kosztuje to rodbuildera. (2012/11/08 17:39)