Zaloguj się do konta

Jakie są najskuteczniejsze przynęty na szczupaka ?

utworzono: 2012/08/04 21:23

Witam łowie na prywatnym stawie około 2-3 m głęboki złapałem dwa szczupaki pistoleciki 47-49 cm powieććie jakie są najskuteczniejsze przynęty ja złapałem na obrotówke i jak je prowadzić i jak się dobrać do większych pomużcie oczywiście z góry dziękuje

[2012-08-04 21:23]

Najważniejsze jak rozmiar obrotówki czy wachadłówki ile centymetrów z góry dziękuje [2012-08-04 21:20]

GraTeFul3

łów na żywca na karaska na boje lub z gruntu na żywca czyli musisz mieć ciężarek (oliwkę ) dwie podpórki i bombkę jako sygnalizator [2012-08-04 21:30]

karolpolawiacz

jak na spinning to popróbuj i wybierz co najlepsze ja tak zawsze robię jak nie wiem co dobre a o żywca to jak kolega gratefull3 powiedział  karaś  i do przodu jest najwytrzymalszy     a i jak masz przypony fluokarbonowe to polecam na żywca bo ich w miarę nie widać
[2012-08-04 22:00]

Misiek22

Jak Wam się sprawdzają Algi na szczupaki obecnie? Bo nakupiłem i boje się ,ze będzie wtopa.
[2012-08-04 22:02]

Alga to bardzo stara sprawdzona blacha złapałem szczupłego  na 40 cm [2012-08-04 22:09]

z@mela

Wszelkie ALGI   oczywiście orygin alne POLSPINGU to dobrze przynęty wiec zadnej wtopy nie bedzie .

Najskuteczniejszą  przynętą  bedzie zywiec bo co lepiej naśladuje  rybę od  ryby ?? znam dziadków co twierdzą ze "gumowy wariat"  czyli  twister/ ripper hahahha sa ASY   pisane przez E
to  tyle co do Bura....j  metody a  jesli chodzi o spinning  to musisz niestety  obłowić dany akwen różnymi przynętami aż  trafisz.
[2012-08-04 22:09]

Bernard51

łów na żywca na karaska na boje lub z gruntu na żywca czyli musisz mieć ciężarek (oliwkę ) dwie podpórki i bombkę jako sygnalizator

No moze i dobra metoda jak tak lowisz ale nie polecal bym ja nikomu??
[2012-08-05 06:18]

andrzejek825

Witam panowie ja ostatnio 1 raz łowiłem na spinning i to na blachę algę 20 gramową a później na obrotówkę al,e niestety nic ale nie ma co się poddawać i trzeba próbować prawda?co polecacie??jak łapać żebym coś złapał tzn szczupaka?
[2012-08-08 22:52]

karolpolawiacz

moja najlepsza obrotówka to mepps aglia nr 2 
[2012-08-09 07:52]

poketon

podobnie jak przedmówca. Ostatnio najlepiej mi idzie na wiróweczkę mepps aglia rozmiar 2 z paletką decoree(miedziana w czarne kropki). W ciągu 2 godzin wędkowania ustrzeliłęm 3 sztuki na niewielkiej rzeczce...
[2012-08-09 10:49]

pinex77

Witam łowie na prywatnym stawie około 2-3 m głęboki złapałem dwa szczupaki pistoleciki 47-49 cm powieććie jakie są najskuteczniejsze przynęty ja złapałem na obrotówke i jak je prowadzić i jak się dobrać do większych pomużcie oczywiście z góry dziękuje

dla mnie najskuteczniejsze do tej pory są gumy dragon fatty na łowisku o podobnej głębokości na główce 7g. pracują super. w rozmiarze '5' powinny ładować już te ponad wymiar.polecam.
[2012-08-15 08:13]

Domann

Spinning jest taka metoda w ktorej przynete mozesz zmieniac co pare minut wiec zmieniaj ja jak obrzucasz cale lowisko.Kazdego dnia moze byc skuteczna inna przyneta. Wczoraj bylem pospinningowac 1,5 godz i zaczalem od srebrnych wahadlowek i obrotowek i nic a wczesniej w tym roku tylko na nie mi bral. Wczoraj bylo strasznie pochmurno wiec pomyslalem ze lepsza przyneta bedzie cos bardziej jaskrawego i trafilem szczupaczka gumka zolta z czerwonym ogonkiem... Zauwazylem ze u mnie na blache nie ma sensu lowic jak jest ciemno, bierze na nia tylko w sloneczne dni, czyli potrzebne sa blaski slonca odbijajace sie od blachy aby byla ona skuteczna. Planuje sobie kupic wobka jakiegos podobnego do ploci bo nic na wobki na moim jeziorze wczesniej nie bralo a moze sie teraz cos zmienilo...Powodzenia [2012-08-15 08:55]