Jakie ryby najlepjej wpuścić do stawu?

/ 5 odpowiedzi
mam staw wykopany 2 miesiace temu ma on 16m na 12m do głębokości 4m i mam juz jednego jesiotra 50cm, 10 karpu, 4 zlote orfy , 2 amury, 1 wegorza, 4 tołpygi i setki karasi. Co dobrze wpuścić do stawu o takich wymiarach?
ogtw


Jednego szczupaka, żeby nie było młodych. Tołpygi lepiej wyłap i podaruj komuś, kogo nie lubisz. Ja bym wpuścił sumiki, ale nie namawiam. (2017/07/08 18:54)

Kabi


Jeden szczupak , jak najbardziej . Daruj sobie i suma i sumiki , bo będzie po stawie i rybkach. Tołpyga do takiego ,,stawu'' się nie nadaje (rośnie b. duża) i nie złowisz jej na wędkę. Wpuść również okonia (najlepiej jedną dużą sztukę) tak by się nie rozmnożył. Ogólnie rzecz biorąc już widzę , że z czasem będziesz miał problem z karasiami , które będą się tarły kilka razy w roku i w końcu w nadmiarze skarłowacieją (piszę o karasiu srebrzystym). To czego tu brakuje to z pewnością lin i ewentualnie karaś pospolity. (2017/07/17 18:42)

z@mela


ryby mozesz  wpuszczać  NORMALNE  normalne ryby  karp  i amur to nie ryby  od tego trzeba zacząć więc  daruj sobie lepiej takie uforybki .
Tej wielkości stawik warto zarybić  karasiami pospolitymi , płotkami , wzdręgami , linami , szczupakami lez drapieżniki lepiej dołożyc w 2-3 roku  no i podstawa to zasadzić  rośliny to absolutka podstawa żeby woda nie była  zielona i ryby miały  schronienie  zwłaszcza wylęg  a zimą  tlen tak więc  pierw  tworzenie miejsca do bytowania i rozrodu  bo dół z wodą  to tylko  woda a odp warunki to 2  tak więc działaj  (grążele , grzybienie , żabiścieki ) (2017/07/17 20:03)

Samotnik


Napewno nie sumiki!!. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  (2017/07/18 19:27)