Jakie ryby do stawku?

/ 25 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam.
Stawek jest o wymiarach szer. 15m  dłu. 25m obecna głębokość 1,5m.
Staw jest czysty bez roslinności. Świeżo pogłebiony w 2012.
Ile ryb i jakie gatunki powinienem wpuścić?
Dodam że staw był zamulony i nie było w nim ryb od co namniej 30 lat. Ja go kupiłem wraz z działką.
pepe122


karaś lin szczupak itp (2013/03/17 09:10)

wm144


karaś lin szczupak itp

Chyba nie mówisz poważnie?
Szczupak?
To wytnie wszystko do zera w tak małym stawku. (2013/03/17 09:24)

spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=jakierybydostawiku (2013/03/17 09:27)

rafal05


Na pewno nie karp,no chyba,że chcesz mieć brudną wodę. (2013/03/17 09:53)

galopeusz5


Kolego według mnie wpuść linka bo to piękna rybka i fajna z nimi zabawa :P , po 2 płoć , następnie leszczyka :D  a jakbyś chciał szybko zarybić to wpuść karasia :P  (2013/03/17 10:48)

czaro93


Lin, karaś pospolity, płoć, a jeśli chodzi o ryby drapieżne to pomyślałbym dopiero w następnym sezonie, po 3 miesiącach po tarle wcześniej wymienionych ryb. (2013/03/17 11:45)

bioly1998


Moim zdaniem wpuść linka amura ze 2 sztuki i karaśia


Pozdrawiam :)

(2013/03/17 19:58)

PatrykR1997


Witam. jak na moje to dobrze byloby wpuscic lina z 90sztuk do tego karasia z 1-2kg takich na poolowe dloni troche ploci zeby urozmaicic oraz wzdrege,a za 2-3lata z 25okoni takich pod 18-20cm zeby drogiazgu za duzo nie bylo na wedce i moze ze 2szczupaki, a jak bd zarastalo to 1amura wpusc (2013/03/18 16:27)

grzesiu92


Na taki staw jesli szczupak to jeden ew dwa samce ;P DO wujka stawu wpuscilismy 3 sztuki 15 na 25 m. Bylo pelno drobnicy, szczuple urosly, wytarly sie i po 1.5 roku nie bylo juz w nim nic tylko 3 wielkie kluchy. Już nawet zaby charatały a o swoim narybku nie wspomne.... (2013/03/18 19:02)

adeac


witam, ja natomiast mam taki o to staw. Jego wymiary to 50x20x2,5 m . mam w  nim już mnóstwo karasi, około 50 karpi, 14 linów 3 szczupaki. co proponujecie? jak w ciekawy sposób zagospodarować staw? (2013/04/03 01:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adeac


dodałem jeszcze lina z mojego stawu i drugie zdjecie.  (2013/04/03 01:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

SewerynTsn


ja bym tych karpi tyle nie trzymal a tylko tyle co na swieta odlowic sporo karasia (jak japoniec to im wiecej tym lepiej a jak nasz polski to tyle by miejsca bylo ) i żeby urozmaicic troszke to jakies ploteczki wzdrega leszczyk moze? i jakiejs roslinnosci ladnej dodac ;) (2013/04/05 22:27)

krychu26


witam, ja natomiast mam taki o to staw. Jego wymiary to 50x20x2,5 m . mam w  nim już mnóstwo karasi, około 50 karpi, 14 linów 3 szczupaki. co proponujecie? jak w ciekawy sposób zagospodarować staw?



Po 1 nie wpuść suma, bo wszystko wyżre. Ja od siebie zarybiłbym to karasiem złotym(nie pospolitym, tylko złotym-złoty karaś to duża i waleczna rybka). Do tego płocie i może węgorza. I ten staw jakoś "zdzicz"  ale tylko wizualnie(np. roślinki przy brzegu, bo teraz wygląda jak rozcięty karton;)) (2013/04/09 16:09)

Horusek4


karaś lin szczupak itp

Chyba nie mówisz poważnie?
Szczupak?
To wytnie wszystko do zera w tak małym stawku.

Kolego nie boj sie wszystkiego napewno nie wytniey.A drapieznik musi byc zeby byl zachowany ekosystem i zeby ci biala ryba nie skarlowaciala.Pozdrawiam (2013/04/09 19:49)

MOZEJ


mam pytanko ja również mam staw kopany w tamtym roku 20m na 15m i ok 1,5 m wody chce tam wpuścić rybki karpia amura tołpygę i lina i pytanko czy lepiej wpuścic narybek czy kroczek i wjakiej ilości (2013/04/09 20:05)

Kwinto76


Wpuszczanie do tak małych stawów amura jest nieporozumieniem, a tołpygi nieporozumieniem do sześcianu. Amur wytnie Wam całą roślinność (no chyba że będą to pojedyncze sztuki) a patrząc na zdjęcia to stawik-pustynia. Zacząłbym od obsadzenia go roślinnością. Tołpyga to jeden z największych szkodników - jeśli to biała to zagłodzi inne ryby bo sama wszystko zje co się da, a jeśli pstra to i małe rybki wytępi. U mnie tołpygi w ciągu dwóch lat urosły z ok. 0,3 kg do ok 3,5kg.

Szczupak w takim stawie to też dopiero jak będzie już znacząca obsada białorybu.

Z gatunków to na pewno karaś, lin, płoć. Karp ale pojedyncze sztuki bo zrobi się z płytkiego stawu bagienko.

(2013/04/09 23:23)

MOZEJ


mam jeszcze jedno pytanko co do zarybiania mam też taki stawek wielki jak adeac mniej więcej  po zimie wody tam jest na ok 2m a latem to ok 1m i prawie tyle samo mułu co wody wpuszcze tołpygę pływają tam tylko karasie i to karłowate chce wpuścić drapieżnika sandacza bo do szczupaka mam ograniczony dostęp czy nie wytnie mi również tołpygi i amura które również chcę wpuścić bo zarośnięty staw jest dosyć mocno (2013/04/14 13:54)

u?ytkownik95904


witam, ja natomiast mam taki o to staw. Jego wymiary to 50x20x2,5 m . mam w  nim już mnóstwo karasi, około 50 karpi, 14 linów 3 szczupaki. co proponujecie? jak w ciekawy sposób zagospodarować staw?



Po 1 nie wpuść suma, bo wszystko wyżre. Ja od siebie zarybiłbym to karasiem złotym(nie pospolitym, tylko złotym-złoty karaś to duża i waleczna rybka). Do tego płocie i może węgorza. I ten staw jakoś "zdzicz"  ale tylko wizualnie(np. roślinki przy brzegu, bo teraz wygląda jak rozcięty karton;))

Kolego nie wprowadzaj innych w błąd! Nie ma czegoś takiego jak karaś złoty! Jest Karaś Pospolity zwany potocznie złocistym i Karaś Srebrzysty- potocznie japoniec, to tyle.
Ps. Nigdy przenigdy nie zarybiajcie swoich stawków japoncami! (2013/04/14 20:34)

u?ytkownik95904


mam jeszcze jedno pytanko co do zarybiania mam też taki stawek wielki jak adeac mniej więcej  po zimie wody tam jest na ok 2m a latem to ok 1m i prawie tyle samo mułu co wody wpuszcze tołpygę pływają tam tylko karasie i to karłowate chce wpuścić drapieżnika sandacza bo do szczupaka mam ograniczony dostęp czy nie wytnie mi również tołpygi i amura które również chcę wpuścić bo zarośnięty staw jest dosyć mocno

Sandacz jest drapieżnikiem i na pewno musisz się z tym liczyć, że część ryb które wpuścisz staną się jego pokarmem.Pozdro (2013/04/14 20:44)

Kwinto76


mam jeszcze jedno pytanko co do zarybiania mam też taki stawek wielki jak adeac mniej więcej  po zimie wody tam jest na ok 2m a latem to ok 1m i prawie tyle samo mułu co wody wpuszcze tołpygę pływają tam tylko karasie i to karłowate chce wpuścić drapieżnika sandacza bo do szczupaka mam ograniczony dostęp czy nie wytnie mi również tołpygi i amura które również chcę wpuścić bo zarośnięty staw jest dosyć mocno

 

 

1. głębokość 1m przy upalnym lecie do tego 1m mułu przy 1m wody to tylko karasie wytrzymają

2. tołpyga - największy syf jaki można wpuścić do stawu - jeśli to biała to "głodzi" inne ryby a jeśli plamista to zjada wszystko co się rusza

3. sum na pozbycie się wszystkiego ze stawu jest dobrym pomysłem ALE 1m w upały to dla niego za mało

4. sandacz to fajny drapieżnik ale też w takiej wodzie raczej nie wytrzyma

Moja sugestia jest taka żebyś jak będzie ten 1m to spuścił wodę i pogłębił stawik.



(2013/04/14 22:07)

u?ytkownik131131


Karaś.lin,płoć,leszcz,sum,karp,amur,tołpyga itp i pamiętaj że sum i szczupak w ciągu roku wytną tylko 10% populacji ryb w twoim stawie  (2013/04/26 20:42)

Tomek moczykij


Karaś.lin,płoć,leszcz,sum,karp,amur,tołpyga itp i pamiętaj że sum i szczupak w ciągu roku wytną tylko 10% populacji ryb w twoim stawie 



ciekawe na jakiej podstawie twierdzisz, że tylko 10 %? a może 20?  (2013/04/26 23:12)

rybak199999


Ja proponowałbym zarybić karpiem, karasiem złotym, linem a gdy stawik nabierze roślinnosci zarybić amurem a gdy ryby sie rozmnożą wpuścic ze 2 samce szczupaka (2013/04/27 23:39)

Izeron


Ja proponuję wpuścić tam 500 piranji. A potem wskocz tam i zrób YOLO. (2013/04/28 01:16)