Zaloguj się do konta

Jakie ryby do stawu ?

utworzono: 2012/06/21 19:53
Szczypek95

to  bedzie staw  rekreacyjny czy hodowlany ?? jak hodowlany to karpie i  amury ( habasy chińskie  , paszaki  itp)

natomiaST  jesli staw   ma służyć  rekreacji  czyli  do lowienia normalnych  ryb czasem  sie wykompac to i woda powinna byc w miare czysta  więc  chinole odpuść  bo bedziesz mial   mogilnik a nie staw  heh   tak więc 

podstawa  to drobnica  jakies kielbie  slonecznice  bo te rybki nie konkuruja o jedzenie  z prawie zadnymi  rybami    nastepnie   płocie wzdręgi  bo te  fajnei widać  pod powierchnią  karas pospolity  no i oczywiscie  drapieżnik   szczupak  albo okonie  z tym ze  jak beda  to okonie  to mniej  rybek sie  rozmnoży  bo  paski  skutecznie wybiją  wylęg . 

Nigdy Słonecznicy ! 

[2012-07-08 13:18]

GoliatTygrysi

Witam,
Co prawda również dopiero co zacząłem przygodę ze stawami ale zanim ją zacząłem dość sporo przeczytałem i rozmawiałem na ten temat z ludźmi.
Jeżeli chodzi o Szczupaka - tak goni ryby i szybciej rosną, ale jeżeli wpuścisz go w pierwszym roku zarybienia stawu to wykosi Ci większość populacji - raczej poczekałbym rok/dwa kiedy pospolitsze ryby typu karaś Ci się wytrą a reszta ryb będzie już większych rozmiarów.
Znam mnóstwo przypadków jak to wrzucali ludzie narybek szczupaka 5-10szt. do nawet pokaźnych stawów i wytłukł im wszystkie białe rybki, tylko ostawały się giganty jakich roczny szczupaczek nie dał rady ukąsić. W ogóle nie rozumiem was ludzie jak możecie mu takie rzeczy doradzać z tym szczupakiem -.-. Okoń z kolei wżera ikrę.
Jak będziesz karmił to pamiętaj że tylko zbożem, granulatem, odpowiednim makaronem ale absolutnie nie chlebem i wszystkim innym co będzie zakwaszało wodę.
Najlepiej poczytaj sobie o każdej rybce, w szczególności o tym w czym żyje, rozmnażanie, odżywianie, przyrost masy to będziesz wiedział co wpuszczać :) Myślę że przede wszystkim istotną rolę odgrywa charakterystyka zbiornika - u mnie w jednym jest podłoże nieco gliniaste więc będę skazany na mętność wody a w drugim mnożną mi się na potęgę glony więc będę musiał zatrudnić tołpygę.
Amur rośnie piekielnie szybko jeżeli ma dużo roślinności więc ja bym tam szedł w 5-10szt. kroczka, gadają że wyżrą całą roślinność wodną ale na to jest rozwiązanie - skoszona trawa rzucona na powierzchnię :)
Ja w lato nie będę inwestował w napowietrznie więc mam liny, karasie, tołpygę, karpie - choć te ostatnie coś słabo się aklimatyzują :( jednak jeżeli chodzi o Cb, skoro staw jest napowietrzany, to z pospolitymi karpiami, linami i karaskami dałbym sobie spokój i szedłbym w coś konkretnego bo to są ryby co nie mają za dużych wymagań tlenowych i wszędzie ich pełno.
Ze słonecznicą to chyba żart...
I pamiętaj! Jeżeli nie będziesz miał kłopotów z glonami nie wpuszczaj tołpygi!

pozdrawiam
[2012-07-09 11:50]

Jacek20

Ok bardzo dziękuje za cenne rady...

[2012-07-09 13:34]

GoliatTygrysi

Aha i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: na co najmniej dwa tygodnie przed zarybieniem stawu wrzuć do niego troche wapna lub wylej roztwór wapna. Wapno wyżre wszystkie bakterie, zarazki przez które Twoje ryby mogą potem chorować.
[2012-07-09 21:03]

Jacek20

A nie zamarznie mi woda w zime jak będę mial brzeczka typu ap 180 który pompuje 180 l powietrza na godzine?? Może ktos ma takie cudo w domu i mógłby mi udzielić kilka porad odnośnie wężyków powietrza aby tak je umiejscować aby nie zamarzły..

[2012-07-12 13:31]

Janek2001

Ja bym wrzucił karasia, lina,jednego szczupaka,amura,karpia, jak nie chcesz dożo drobnicy to okonia parę tołpyg
[2012-07-12 15:37]

mateusz1382

Wpuść ryby takie jak karasie więcej 2 szczupaki samiec samica kilka karpi liny moze leszcz na pewno nie wpuszczaj okoni 
[2012-07-14 00:21]

Jacek20

Czy karpie koi nadają sie do hodowania w stawie?
[2012-07-17 17:38]

spines21

scyzor072Chciałbym się dowiedzieć jakie ryby mogę wpuści do stawu o wymiarach 15x15m i głębokości 3m, woda trochę zamulona.Proszę o szybką odpowiedź.Z tego co słyszałem najlepiej wpuścić karpia, amura, karasia a gdzieś za dwa latajakiegoś szczupłego.I proszę mi powiedzieć czy podłożę z gliny będzie trzymać wodę w stawie?Staw był wykopany w czerwcu jak narazie jest tylko 140 cm wody.Proszę mi podać jakie gatunki ryb mogę wpuszczać na wiosne kiedy staw będzie już pełny i w jakich ilościach mam wpuszczać rybki i najlepiej o jakiej masie.Odpowiedzi pisać w komentarzach.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy:)
[2013-01-07 17:38]

augusto2

Witam serdecznie
Jest to mój pierwszy post więc jeśli coś pomyliłem proszę o wyrozumiałość.
Otóż czytelnikiem forum jestem od dawna ale dopiero teraz nurtuje Mnie jedna kwestia.
Powoli zarybiam staw 1500m2, pływa w nim póki co ok 50 amurów ok. 30cm, niedawno dokupiłem jeszcze 100szt narybku ok. 7-10cm, dzisiaj dostalem od znajomego 2 węgorze wielkości ok 40cm i wpuściłem je do mojego stawu z myslą, że jest typowym padliznożercą więc niech robi porządek na przyszłość ale teraz zaczynam się obawiać czy nie jest zagrożeniem dla wpuszczonego wcześniej kroczka ? Podobno też zjada małe ryby ? Będę wpuszczał jeszcze kroczek innych gatunków więc żeby czasem nie poszło to na marne ?

Czekam za odpowiedziami :)

Pozdrawiam
Bartek
[2013-09-04 21:58]

chyba żart!!!! tyle amura a o innej rybie ani słowa? nigdy bym nie chcaiał takiego stawu. nigdy [2013-09-05 11:58]

augusto2

Wiem, wiedziałem, że Mnie zbezcześcicie :P Dlaczego amur ? Któryś rok już walcze z trzciną, rośnie szybciej niż trawa na ogródku ;) Od czasu gdy w stawie są amury problem zanika a dlaczego same amury ? Bo tylko je póki co miałem możliwość kupić, spokojnie wrzucę jeszcze kilka gatunków ale czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć o tym węgorzu ?
[2013-09-05 15:19]

zbynio 33

wytnie Ci całą rybę nie wpuszczaj nic bo niema sensu.;)))) a tak na poważnie to te sznurówki nie zrobią twoim rybkom za dużej krzywdy.
[2013-09-05 16:37]

przemyslaw-padanczyk

Tak jak koledzy mówili to z drapieżnikiem ostrożnie. Ja u siebie w stawie wychodowalem z 5 szczupaków tak od 60 do 90 cm to po niedługim czasie nie było żadnego narzynka białej ryby. Wpuszczają 200 malych karasi po miesiącu znikały. Również z okoniem była walka bo naprawdę szybko się rozmnaża. nie mogłem nic wposcic mniejszego bo żarłoki szybko się rozprawiały. A staw malutki 15 na 20 m. Popchnęło mnie do zakupu wędki sumus (elektryczna) by uporać się z problemem. Teraz od nowa staram się zarybić staw bo zanim wposiclem drapieżnika zabawa w wędkowanie była fajna. Lin, karaś ciągle brały. Powiem jeszcze ze szczupaki do tego stopnia wyczyściły rybę ze brały na czerwonego robaka. [2017-08-05 16:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia