Zaloguj się do konta

Jakie ryby można złowić w porcie Góra Kalwaria

utworzono: 2012/04/10 22:08
retur12

Witam . Chodzi mi o port w Górze Kalwarii ,i moje pytanie jest takie jakie ryby tam wystepuja . I na co  jest najlepiej je lowic o tej porze roku bo poZniej to jakos sie rozkrece ;D [2012-04-10 22:08]

czeskab

Drzewiej wielgachne sumy łapali... Było w bród płoci, leszczy i uklei. Teraz nie wiem :]
[2012-04-11 01:54]

jacenty75

Witam,

Ponad osiem lat mieszkam w Górze i w miare regularnie odwiedzam port ale suma w samym  porcie nie widziałem ani nie słyszałem. Natomiast aktualnie najwięcej jest tam drobnego leszczyka, takie same krąpiki, niewiele większe okonie, płotki i można trafić przyzwoite japońce. Najpopularniejsza metoda z tego co obserwuje to bacik i ew. spławikówka a z przynęt kukurydza i białe robaki. Aktualnie jest przyzwoity poziom wody w porcie tak więc próbuj i napisz jak było.

[2012-04-11 07:43]

retur12

Dzięki jutro lub pojutrze mam się zamiar wybrac . Mam nadzieje na jakiegos lesszcza lub jakas rybke wieksza złapie , ale zobaczymy :D [2012-04-11 18:04]

retur12

Ahhh :/ byłem w porcie i nic nie złapałem ... nawet bran za bardzo nie było . Łowiłem na białego i na grunt i na splawik i jedyne co to  plotke zlapalem ... . Jak myslicie  robie cos zle? [2012-04-12 21:22]

RybaRyba

A innym jak szło?? Może po prostu ryba nie brała:)
[2012-04-12 21:48]

retur12

wlasnie  byłem i dzis na porcie  ,tyle ze na spinning , jedno branie  i tylko tyle ... a tak od ok 2 tygodni nikt nic na tym porcie nie łapie !! Może ryba  nie chce brac ...A i takie pytanie na co mozna  tam lapac tak najskuteczniej. bo ja jednyna rybe jaka tam zlapalem to krap niecale 24 cm na czerwonego z gruntu . [2012-04-17 22:16]

jacenty75

Tak jak pisałem Ci wcześniej, gruntówka nie jest najlepsza na port, jeżeli nie posiadasz tyczki lub bacika to próbuj na spławikówke ale "delikatnie" i najlepiej ze stałym spławikiem a przynęte uzupełnij o kuku. p.s. ze spinningiem poczekaj do maja [2012-04-18 08:14]

retur12

no dobra  poslucham sie twojej rady . W kwesti spławika to 3 g wystarczy ? I na stałe czyli że na gumki ?? [2012-04-18 22:05]

jacenty75

Może być na gumki, 3 gr. spoko w którym miejscu do tej pory łapałeś? Z tego co się orientuje to płotki, krąpie i drobniutkie leszczyki coś tam skubią.

[2012-04-19 08:32]

retur12

ja łapie  przy ujsciu wisly do portu , jak zaczyna sie wielka gora piaskowa :D Złapałem tam na grunt dosc okazalego krąpia , 22 cm ,na 5 wypadow dobra i taka rybka . Dzis przerabiam  moje wedzisko na spławik i pójde  jutro na ryby , ustawie sie tam gdzie inni wedkarze cały czas siedza , czyli naprzeciwko wielkich metalowych rusztowan czy co to jest , tam co sie nie przyjdzie wedkarzy od groma . A i pytanie jesli ide na leszcze lub krapia na splawik to jaki grunt i haczyk oraz przyneta ?  [2012-04-20 18:14]