Zaloguj się do konta

Jakie ryby biorą w marcu?

utworzono: 2012/03/05 11:39
dawid121112

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jakie ryby biorą w marcu bo mam zamiar w sobotę jechać trochę (nad jezioro) powędkować i nie wiem na co się nastawiać.Bardzo proszę o wasze wpisy. Metoda nie ma znaczenia [2012-03-05 11:39]

Mietusik

Kolega "xemit" wstawił fajną tabelkę w podobnym temacie :   http://rtw.org.pl/portal/brania-i-zerowanie-ryb-kiedy-na-ryby-wg-maliny_artykul,16.html [2012-03-05 12:14]

tomek0012

Na jeziorach to jeszcze słabo z rybkami ale na rzekach i kanałach to już morzna złowić ,ukleje ,płotke,wzdrenge .

[2012-03-05 12:51]

Diablo

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jakie ryby biorą w marcu bo mam zamiar w sobotę jechać trochę (nad jezioro) powędkować i nie wiem na co się nastawiać.Bardzo proszę o wasze wpisy. Metoda nie ma znaczenia

głodne
[2012-03-05 13:27]

majes1973

Najlepiej jechać nad jezioro i zobaczyć czy nie ma lodu,kry,ryba bierze cały rok.Nad ukochaną Wisłą w Toruniu spływa jeszcze wielka kra.Po próbuj wszystkiego dowiesz się Sam na co bierze i kiedy.Ja jak zwykle będę nad Wisłą 15 marca,wtedy biorą najpiękniejsze leszcze i płocie.Połamania(ryzykuj i rób swoją karmę) [2012-03-05 18:32]

szczepcio

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jakie ryby biorą w marcu bo mam zamiar w sobotę jechać trochę (nad jezioro) powędkować i nie wiem na co się nastawiać.Bardzo proszę o wasze wpisy. Metoda nie ma znaczenia

W marcu to jeszcze biorą te ryby co przeważnie spod lodu.A jakie to już chyba wiesz.
[2012-03-05 18:41]

sandacz206

W marcu wybieramy się na rzeki. Na jeziorach jest jeszcze lód. W rzekach nastawiamy się na złowienie jazia , klenia i płotki. Najbardziej radzę zapolować na Jazia. W jeziorach po zejściu lodów nic nie chce żerować. Musi się ocieplić woda, przynajmniej poczekajcie do połowy kwietnia. [2012-03-08 06:04]

wedkarz2309

Tak, jak koledzy, radziłbym spróbować na rzece:)Ale jeśli zdecydujesz się łowić na wodzie stojącej, to (jeśli nie ma już lodu) będziesz zapewne łowił jakieś drobne rybki, chociaż nie jest powiedziane, że jakaś większa ryba Ci nie podejdzie.Pamiętam, jak kilka lat temu, już w marcu zaczynałem łowić karpie na wodzie stojącej, zaraz po zejściu lodów i udało mi się złowić jednego dnia 4 sztuki.
Połamania i pochwal się, coś złowił!:) [2012-03-08 08:27]