Zaloguj się do konta

Jakie ryby wpisujemy do do rejestru?

utworzono: 2011/04/28 10:23
maurycy695

koledzy. czy do rejestru należy wpisywać też ukleje i japońca?
[2011-04-28 10:23]

bodzinski

co do rejestru też mam pytanie czy jak złapie i wypuszcze albo wezme do siatki i jeszcze niewiem czy będe brał do domu też musze te ryby wpisywać w rejestr ?
[2011-04-28 10:42]

82marco

co do rejestru też mam pytanie czy jak złapie i wypuszcze albo wezme do siatki i jeszcze niewiem czy będe brał do domu też musze te ryby wpisywać w rejestr ?

@bodzinski jeżeli złowisz i wypuścisz od razu rybkę do wody to nie musisz wpisywać. Natomiast jeżeli włożysz ją do siatki to już musisz wpisać, bez względu na to czy ją zabierzesz czy wypuścisz.


@maurycy695 Należy wpisać wszystkie zabrane z łowiska ryby. Uklejki chyba wpisuje się do rejestru jako "inne". Japoniec w moich rodzinnych stronach to karaś więc też trzeba wpisać.

Pozdrawiam

[2011-04-28 11:09]

JaroDaw

Jak @Marco napisał. W różnych okręgach różnie jest to wymagane. W rejestrze masz instrukcję ktróre ryby jak mają być ujęte. [2011-04-28 11:26]

Tak jak @JaroDaw napisał, są Okregi, w których wymaga się wpisania ryb tuż po złowieniu, a są takie, gdzie wpisujemy zabierane ryby po zakończeniu łowienia. Wagę złowionych i zabranych ryb w każdym przypadku wpisujemy w domu, chociaż przybliżoną. [2011-04-28 11:47]

alejki

a co w przypadku gry jakis wedkarz bedzie jezdzil bardzo czesto na rybki i rejestr sie skonczy?
Moze warto zrobic ksero wczesniej, wpisywac pozniej w zeszyt, na kartke???
czy poprostu odpuscic rejestracje
[2011-04-28 11:56]

laskaa1990

do prezesa koła dostaniesz niwa kartke nie ksiazeczke [2011-04-28 11:58]

a co w przypadku gry jakis wedkarz bedzie jezdzil bardzo czesto na rybki i rejestr sie skonczy?
Moze warto zrobic ksero wczesniej, wpisywac pozniej w zeszyt, na kartke???

czy poprostu odpuscic rejestracje




Idziesz do skarbnika koła po nowy rejestr. Dostaniesz go bez problemu. Nie ma mowy o odpuszczeniu rejestracji.



[2011-04-28 12:02]

alejki

I tak nie bede tego wpisywal w jakis durny rej, czytalem ten artykul ktory sie dzis pojawil, i tak sie zastanawiam, po co im naprawde te dane???
jak dostane mandat to podre go na ich oczach, a pieniadze sobie wezma sami w rozliczeniu ze skarbowka, zawsze tak robie.
A co do rej.
Kolejny idiota wymyśla bzdurna ustawe by utrudnic zycie w poj..anej POLSCE

[2011-04-28 12:12]

JaroDaw

I tak nie bede tego wpisywal w jakis durny rej, czytalem ten artykul ktory sie dzis pojawil, i tak sie zastanawiam, po co im naprawde te dane???
jak dostane mandat to podre go na ich oczach, a pieniadze sobie wezma sami w rozliczeniu ze skarbowka, zawsze tak robie.
A co do rej.
Kolejny idiota wymyśla bzdurna ustawe by utrudnic zycie w poj..anej POLSCE


Pewnie że tak, od zeszłego roku, również komornicy zajmują konta niepłacących mandaty ( bez względu na wysokość mandatu), więc dodatkowa stówka (50 za odblokowanie konta bankowego + 50 opłata komornicza ) nie gra roli. 200 złotych to bardzo dużo, 20% pensji niektórych, ale dodatkowe 100zł to przecież nie majątek.pozdrawiam. [2011-04-28 12:28]

Mało tego. Trafią się również do KRD. Krajowy Rejestr Długów. Wtedy chcesz wziąć na raty rower, telewizor, kredyt, pożyczkę, cokolwiek...... I dupa blada. [2011-04-28 12:44]

Gdyby te rejestry wypełniać rzetelnie a następnie ktoś by to w ogóle czytał to było by z tego siła dobrego. A rzeczywistość jest taka że 30% wędkarzy w ogóle wypełnia rejestr. 10 % oddaje go po zakończeniu sezonu, w rejestrach często są dane z palca wyssane. Na zasadzie wymyślania. No i kolejna sprawa to taka że tych rejestrów nikt nie czyta i nie uwzględnia. Także wątpliwości wędkarzy w obliczu jawnego kłusownictwa są poniekąd usprawiedliwione. Ja jednak bedę zachęcał aby rejestr wypełniać rzetelnie.
[2011-04-28 12:58]

alejki

Widze z wpisow na forum że kierujecie sie jedynie teorią a nie praktyką.
Generalnie ja nie place mandatow, a poprostu skarbowka zabiera sobie przy rozliczeniu ze swoja marza ktora wynosi od 100z ok 12zl
Wiadomo tez jezeli ktos bedzie mial tych mandatow na 1000zl to beda go scigac szybciej i napewno z komornikiem, ale za 100zl?
jeszcze nie slyszalem zeby ktos mial komornika za 100zl, poprostu trzeba przekroczyc jakas konkretna sume by miec na karku komornika,
a co do rat, nie place mandatow od lat, ( to za piwko pod blokiem, to za dlubanie slonecznika ) i na raty biore bez problemu
Troche praktyki Panowie a nie teori
[2011-04-28 13:01]

JaroDaw

Gdyby te rejestry wypełniać rzetelnie a następnie ktoś by to w ogóle czytał to było by z tego siła dobrego. A rzeczywistość jest taka że 30% wędkarzy w ogóle wypełnia rejestr. 10 % oddaje go po zakończeniu sezonu, w rejestrach często są dane z palca wyssane. Na zasadzie wymyślania. No i kolejna sprawa to taka że tych rejestrów nikt nie czyta i nie uwzględnia. Także wątpliwości wędkarzy w obliczu jawnego kłusownictwa są poniekąd usprawiedliwione. Ja jednak bedę zachęcał aby rejestr wypełniać rzetelnie.

Ze stwierdzeniem że nikt ich nie czyta, nie do końca się zgodzę, widziałem dane połowu za rok ???? w okręgu Częstochowa, no chyba  że okręg też wpisuje dane wyssane z palca ;) Reszta jak piszesz. [2011-04-28 13:05]

alejki

a co do odblokowania konta- niby za 50zl??? Skad to wzieles??
Jedynie blokuja konto na sume mandato + jakies drobne koszty
Przychodzi pismo ze skarbowki ze dana kwota jest zablokowana na koncie i nie mozna jej poprostu wybrac a bank ja przesle na inne konto, ma na to oile dobrze pamietam 7dni, i
np:
na koncie jest 1000zl, kwota zablokowana 110zl
czyli
890 zl swobodnie mozemy wydac a 110 zl zostanie na koncie do momentu przelania do wierzyciela
Mialem tak 2x w zyciu i o zadnych dodatkowych kosztach (odblokowanie konta ) nie ma mowy
Nie wiem kto wam jakis bzdur nagadal
[2011-04-28 13:06]

alejki

i pamietajcie:
NIE DOSTANIECIE KOMORNIKA GLUPIE ZA 100 CZY 200 ZL


[2011-04-28 13:07]

JaroDaw może gdzieś tam i ktoś czytał ciekawi mnie tylko jakie wnioski wyciągnięto:):)
[2011-04-28 13:07]

i pamietajcie:
NIE DOSTANIECIE KOMORNIKA GLUPIE ZA 100 CZY 200 ZL



Nie wiem co Ty chcesz udowodnić? Jak łamać prawo aby nie być pociągniętym do odpowiedzialności? To znajdź inny portal:) Poza Tym to mojego kumpla właśnie odwiedził komornik za mandat o wysokości 200 zł. Facet zapomniał zapłacić a dostał za rozmowę przez tel za kółkiem.
[2011-04-28 13:11]

pawelz

Gdyby te rejestry wypełniać rzetelnie a następnie ktoś by to w ogóle czytał to było by z tego siła dobrego. A rzeczywistość jest taka że 30% wędkarzy w ogóle wypełnia rejestr. 10 % oddaje go po zakończeniu sezonu, w rejestrach często są dane z palca wyssane. Na zasadzie wymyślania. No i kolejna sprawa to taka że tych rejestrów nikt nie czyta i nie uwzględnia. Także wątpliwości wędkarzy w obliczu jawnego kłusownictwa są poniekąd usprawiedliwione. Ja jednak bedę zachęcał aby rejestr wypełniać rzetelnie.

Ze stwierdzeniem że nikt ich nie czyta, nie do końca się zgodzę, widziałem dane połowu za rok ???? w okręgu Częstochowa, no chyba  że okręg też wpisuje dane wyssane z palca ;) Reszta jak piszesz.



Kiedys byl na tym forum link do danych z rejestrow.
Przytoczylem w nich kilka takich bzdur, ze zal bylo czytac. Robiac cokolwiek na podstawie takich danych mozna bylo wyrzadzic wiecej zlego jak dobrego.
Wg mnie rejestry sa OK ale nie do gospodarowania a do celow kontrolnych. Latwiej wtedy kontrolowac limity. Nic poza tym. Dlatego bezsensownym niczemu nie sluzacym jest zapis ze musze lowienie rozpoczac od wypelnienia rejestru. Jesli mam zabrac rybe (badz przechowywac ja w siatce, wtedy jak najbardziej. Wpis powinien nastapic natychmiast. Ale jesli ktos z gory wie ze nie ma zamiaru zabierac ryb (ja nawet nie mam na rybach nic w co moglbym taka rybe zapakowac) to po cholere klepac ten rejestr.
[2011-04-28 13:20]

JaroDaw

a co do odblokowania konta- niby za 50zl??? Skad to wzieles??
Jedynie blokuja konto na sume mandato + jakies drobne koszty
Przychodzi pismo ze skarbowki ze dana kwota jest zablokowana na koncie i nie mozna jej poprostu wybrac a bank ja przesle na inne konto, ma na to oile dobrze pamietam 7dni, i
np:
na koncie jest 1000zl, kwota zablokowana 110zl
czyli
890 zl swobodnie mozemy wydac a 110 zl zostanie na koncie do momentu przelania do wierzyciela
Mialem tak 2x w zyciu i o zadnych dodatkowych kosztach (odblokowanie konta ) nie ma mowy
Nie wiem kto wam jakis bzdur nagadal

Wziąłem z życia ! Kolega dostał mandat za przekroczenie prędkości w wysokości 200zł i tak samo jak Ty stwierdził że nie zapłaci, najwyżej mu ściągną ze zwrotu na PIT. Niestety rozczarował się gdy bankomat odmówił wypłaty środków, mimo że chciał wypłacić tylko 100zł, a na koncie leżało ponad 3000. Po wycieczce do siedziby banku, okazało się że ma blokadę na koncie i aby ją zdjąć, musi podpisać zlecenie przelewu na kwotę 250zł (200zł zaległy mandat, oraz 50zł opłaty komorniczej czy jakoś tam to się nazywało). Blokowane są wszystkie środki na koncie !!! Po miesiącu dostał wyciąg z konta, na którym był ujęty koszt operacji blokady i jej zdjęcia w kwocie 50zł. Jeżeli uważasz że wiesz lepiej, to nie płać, ale zaoszczędź innym takich rad.

Jeszcze jedno. Komornik upomni się nawet o 20zł. [2011-04-28 13:52]

JaroDaw

Ja miałem wizytę u komornika za 12zł niezapłaconego VATu, na szczęście wynikało to z winy poczty. [2011-04-28 13:56]

alejki

Ja nikomu nie radze, podalem jedynie na swoim przypadku, mi zajeli na koncie jedynie to co mialem do oddania + prowizje a nie caly rachunek, a reszte moglem wybrac bez problemu, zreszta kazdy ma swoj rozum i zrobi tak jak bedzie uwazal
I jeszcze raz zaznaczam że nikogo nie naklaniam do nieplacenia mandatow
[2011-04-28 13:59]

alejki

Generalnie to chyba zalezy od tego kiedy dostanie sie mandat, tzn.
czas od dostania mandatu do rozliczenia podatkowego,
jezeli dostanie np w lutym a rozliczy sie w marcu,  zanim cala machina ruszy to nie dadza rady go sciagnac w tym rozliczeniu, i wtedy skarbowka moze sie starac sciagnac nalezność gdyz do nastepnego rozliczenia jest duzop czasu i nasza slynna skarbowka napewno sie tym zajmie,
oczywiscie jezeli skarbowka nie sciagnie nalezności wtedy ruszy komornik
[2011-04-28 14:04]

JaroDaw

Generalnie to chyba zalezy od tego kiedy dostanie sie mandat, tzn.
czas od dostania mandatu do rozliczenia podatkowego,
jezeli dostanie np w lutym a rozliczy sie w marcu,  zanim cala machina ruszy to nie dadza rady go sciagnac w tym rozliczeniu, i wtedy skarbowka moze sie starac sciagnac nalezność gdyz do nastepnego rozliczenia jest duzop czasu i nasza slynna skarbowka napewno sie tym zajmie,
oczywiscie jezeli skarbowka nie sciagnie nalezności wtedy ruszy komornik

Też tak myślę, chodź wspomniany mandat był z czerwca, a blokadę dostał w grudniu, po podpisaniu zgody na przelew reszta kasy była dostępna od zaraz. Kasjerka w banku poinformowała że to jest nowy przepis, od tego roku ( w zeszłym).pozdrawiam [2011-04-28 14:17]

"Na złość mamie odmrożę sobie uszy......". Ręce opadają. [2011-04-28 14:26]

A ja palce u nóg:)
[2011-04-28 14:29]