Jakie przynęty na okonia

/ 59 odpowiedzi / 5 zdjęć

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

spinBR

Dla mnie killerem na okonia jest (mniejsza z dwóch wielkości) polska wirówka AMUR .Ja najczęściej używam tej ze srebrnym skrzydełkiem,jest jeszcze złote i miedziane. (2011/09/17 17:59)

JOPEK1971

Nie ma najlepszych przynęt,zależne jest to od warunków panujących w łowisku,tam gdzie będzie dobra jest obrotówka niekoniecznie musi byc dobra inna przynęta,generalnie mała przynęta będzie odpowiednia na okonia. (2011/09/17 18:36)

trout4444

ja łowie okonie na obrotówki rano na małe 00 a w popołudniu podaje im kolacje o rozmiarze 3. No i jak są trudne warunki to na włosnoręcznie zrobionych prze zemnie główkach 0,3 i 0,5 g małe riperki (2011/09/17 20:51)

Zielony80

U mnie na łowisku najlepiej sprawują się małe twisterki z pociętymi ogonkami. Oprócz okoni często walą w nie zębate co jakiś czas obcinając zestaw. Kolory to brązy i zielenie z pieprzem i brokatem. (2011/09/17 21:43)

perwer

Bez dwóch zdań najlepszą przynętą jest malutki okonek--niestety,czy stety okoń ma wymiar od tego roku i odpada----ale żaden okoń,nie przepuści maluchowli.

Polecam też słonecznice---zapnij a efekt  murowany----w godzine zabraknie Ci żywców...jak  żerują gdzieś w okolicach okonie tam gdzie łowisz...

(2011/09/17 23:57)

dawid-kolis

Najlepsze na okonka są tak zwane paproszki. Są to malutkie twisterki. : ) u mnie na zbiorniku najlepiej skutkuje kolor perłowy, biały perłowy oraz żółty polecam te przynęty w tych kolorach : )) (2013/10/14 14:21)

krychu26

najlepiej urzyć malutkom szerwono niebieskom gune kopyto właśnie na takom złowiłem okonia 42 cm i

Kolego, prowokujesz, czy jaja sobie robisz?

(2013/10/14 17:39)

jezier

najlepiej urzyć malutkom szerwono niebieskom gune kopyto właśnie na takom złowiłem okonia 42 cm i

Kolego, prowokujesz, czy jaja sobie robisz?

Wytłumaczenie pewnie będzie banalnie proste - "Jestem ze wschodu i u mnie tak się mówi" albo "Nie jestem żadnym profesjonalistą, piszę tylko jak ja łowię".
PS. Nie obrażam nikogo ze wschodu, sam jestem z tych okolic.
Pozdrawiam (2013/10/14 17:54)

barrakuda81

Wszystko zależy od specyfiki wody na jakiej sie wedkuje.Na moich niewielkich parohektarowych jeziorkach i wislanych starorzeczach sprawdzają sie glównie niewielkie,najwyzej 5 cio centymetrowe gumki ( twistery,kopyta ) w kolorach naturalnej uklei (podobny odcien), motoroil i fiolet z niebieskim brokatem.Inne kolory to juz tylko loteria.Nie łowie wprawdzie okazów ale tez wody mam znacznie "trudniejsze" i mniej zasobne niz inni koledzy co 40 i 50-taki regularnie odlawiaja ale malych i srednich okoni łowie bardzo duzo.Zabawa jest swietna i nie musza to byc okazy. (2013/10/14 20:12)