Zaloguj się do konta

Jakie przynęty spławikowe

utworzono: 2011/07/20 12:03
jurga54321

Witam serdecznie!! Jestem Wojtek. Obecnie łowię na spławik .Na zmianę nad jeziorem w januszewicach i na łowisku w Rostarzewie. Woj. Wielkopolskie. Moja proźba jest taka. Nie wiem za bardzo jakiej przynęty użyć na jaką rybę ,oprucz kukurydzy na płoć. Ale mam na myśli dokładnie ,jakiej wy używacie ,a nie albo to albo  to ,piszcie to co już macie sprawdzone...Za odpowiedzi dziękuję [2011-07-20 12:03]

Mikol98

Na karasia złocistego bardzo dobre jest ciasto z aromatem waniliowym na na bąka wystarczy robak czerwony.Karp dobrze bierze na kukurydze,mniejsze karpie ok. 1,5 łowie na zwyczajny chleb w stawach.
[2011-07-20 12:54]

auratus3

Nie wiem za bardzo jakiej przynęty użyć na jaką rybę? Jakiej wy używacie?

Użycie określonej przynęty na taki czy inny gatunek ryby wiąże się z wieloma zagadnieniami takimi jak:* gatunek ryby* pora roku* rodzaj łowiska tzn. woda płynąca, stojąca itp.* przyzwyczajenia ryb w danym łowisku.Weźmy jako przykład płoć - gatunek ten jest bardzo zmienny, by nie rzec kapryśny, co do rodzaju pobieranej przynęty. Wczesna wiosna w moich łowiskach, a są to ujścia potoków do większej rzeki oraz połączone z nią starorzecza, to zdecydowanie ochotka, ewentualnie ochotka w kanapce z kolorową pinką. Wiosna "pełną gębą" - kwiecień oraz maj, to już biały robak, czasem larwa chruścika stosowane w łowiskach z wodą płynącą (rzeka). Lato to przynęty roślinne - kukurydza, gotowany pęczak, czasem jakieś ciasto, a w przypadku kapryśnych brań nie zapominam o niezawodnej ochotce, a łowisko to woda stojąca - jezioro bądź zbiornik zaporowy . I w końcu jesień, to znów powrót do dań mięsnych. Zimą, ze względu na to, iż jestem "zmarzluchem", nie łowię, ale wiem od kolegów, którzy to czynią, że wtedy znów na topie jest ochotka, serek topiony, ewentualnie pinka. Podałem jako przykład płotkę, a w ten sam sposób należy podejść do pozostałych gatunków, bo ile gatunków, łowisk tyle rodzajów przynęty na nie stosowanych.

[2011-07-20 13:37]