Jakie przynęty na karpia?

/ 11 odpowiedzi
Chodzi o to jak te przynęty założyć (i co założyć) aby skutecznie wabiły karpia, tu macie obrazki. czy takie metody są dobre? może znacie lepsze?
ps łowie na grunt 
dealer081

kolego ja teraz lowie na pellet truskawkowy lub ochotke ktora zamaczam w dip-ie o zapachu banan-krab,pozdro (2011/05/17 15:09)

pokpo

sory ze obrazków niema (nie dodaly sie) (2011/05/17 15:39)

czarnypum

Jeśli możesz kupić to proponuję kulki proteinowe, kukurydza, groch, pęczak, karp jest jak świnia, do czego go przyzwyczaisz to będzie jadł, nęć tym samym co zakładasz na hak.
Zestaw włosowy to oczywiście podstawa. (2011/05/17 15:59)

dealer081

sory ze obrazków niema (nie dodaly sie)

no nie ma obrazkow a co do metody na wlos ja kozystam z niej dopiero od tego sezonu i jestem bardzo zadowolony z tej techniki (2011/05/17 16:04)

Ketsaic89

kolego ja teraz lowie na pellet truskawkowy lub ochotke ktora zamaczam w dip-ie o zapachu banan-krab,pozdro

jakiej srednicy peletu uzywasz?? necisz tez peletem miejscówke wczesniej?? czy podajesz punktowo?? (2011/05/17 16:24)

dealer081

kolego ja teraz lowie na pellet truskawkowy lub ochotke ktora zamaczam w dip-ie o zapachu banan-krab,pozdro

jakiej srednicy peletu uzywasz?? necisz tez peletem miejscówke wczesniej?? czy podajesz punktowo??

a wiec tak kolego srednicy Ci dokladnie nie podam ale nie jest zbyt duzy wielkosc sporego ziarka kukurydzy dlatego zakladam 2na wlos a kupuje taki bo u nas jest po 5zl kg tak nece tylko punktowo i to skruszonym wymieszanym z Traperem,karp,karas.lin. Pozdro i powodzenia (2011/05/17 17:41)

lubinek19

Witam, Karpie są sprytne, ich menu jest ogromne, mianowicie... kulki proteinowe, kukurydza, dendrobena, pinka, kolorowe,  groch ....   na tą porę majową i czerwcową proponuje zanęty o zapachu ryby i truskawki.. i w ciepłe dni nie w łapać z gruntu, wiadomo karp podchodzi pod wieszch wody. Pozdrawiam :) (2011/05/17 20:01)

marek-debicki

Kolego Pokpo uprzejnmie  informuję, że wystarczy wklepać w google np.:przynęty karp" i masz tyle informacji, że głowa pęka!!! (2011/05/17 22:18)

piotrcarp

najlatwiej i najprosciej to kupic worek kukurydzy najpierw zamoczyc na kilkanascie godzin a nastepnie ugotowac do mometu kiedy zacznie pekac i masz gotowa zanete i przynete tanio i skutecznie chyba niema lowiska takiego zeby ryby nie znaly kukurydzy (2011/05/18 14:33)

Ernest755

kukurydza z puszki (2011/05/18 18:17)

piotrrybak

Witaj kolego ja wędkuję tylko na grunt metodą włosową od paru lat i wyniki są doskonałe  zakładam na włos kulki przeważnie o smaku czekoladowo-orzechowy , banan lub biała czekolada po dwie na każdą wedkę średnica tych kulek to od 8 do10mm teraz testowałem na większych kulkach to jest 15 mm skopeks wyniki rewelacyjne 5karpi w 1 tygodniu nęciłem tymi małymi co opisałem je wyżej zawsze zarzucam wędki jedną przy samym brzegu co dało mi 12kg karpia ostatnio a drugą dalej na odległość około 25 do 30m którą zanęcam z procy,
Powodzenia (2011/05/18 18:42)