Jakie na szczupaka?

/ 5 odpowiedzi

Witam. mam jedno pytanie jakie rozmiary i kolory gumek zastosować na szczupaka o tej porze roku??

Z góry dziękuję za pomoc.

gusto

co kraj  to obyczaj co woda to zwyczaj niema uniwersalnych przynęt ich rozmiaru i koloru wszystko zależy od wody gatunków białej ryby występujących w danej wodzie.Teoretycznie powinny być to większe przynęty 8-12cm gdyż szczupak szykuje się do tarła i okresu zimowego więc większa ofiara da mu więcej energii,ale to tylko teoria.Co do koloru to tu masz duże pole popisu ,zacznij od naturalnych(perła,biały,perła z czarnym grzbietem)potem zastosuj tz.oczojeby-czerwień,pomarańcz,ruż,i ich kombinacje.Powodzenia (2010/10/14 10:57)

Mikesz71

Duże przede wszystkim duże o tej porze roku szczupakowi nie chce się uganiać za drobnicą woli przegryźć coś większego rozmiary 12-16 cm powinny być ok no i na głębszej wodzie bo juz po płyciznach to nie bardzo coś złowisz, a co do kolorów to wszystkie perłowe żółte i na mętniejszą wodę fluo. Ja ostatnio wróciłem do wahadłówek i to dużych Alga 3 i powiem ci że wyniki nawet nawet nie narzekam.
Pozdrawiam. (2010/10/14 10:57)

Jaro21

Czesc :)

O tej porze roku polecam ci większe przynęty :)

Co do gumek to tak z 10-15cm i jak masz możliwość to zakup sobie nowe ripery Dragon V-Lures :)

Połamania:) (2010/10/14 11:01)

trout4444

jestem za wahadłówkami. Dobre będą wahadła jaxona na belony ale najskuteczniejsze będą gnomy i algi (2010/10/14 15:35)

DjPi

Ja dzisiaj na przykład zlowilem szczupka na 11cm gume kolory niebieskiego z brokatem ostatnio złowiłem na woblera a jeszcze wczesniej na twistera to zalezy jaki dzien trzeba kombinowac i szukac szczupaka ;] 

pozdro 

połamania kija ;[ 

moj niestety pękł ;x

(2010/10/14 17:36)