Jakie muchy na pstrąga?

/ 7 odpowiedzi
W TYM ROKU ROZPOCZĄŁEM ŁOWIĆNA MUCHĘ I TAK NA PRAWDĘ POZA MAŁYMI KLENIAMI NIE ZŁOWIŁEM NIC PROSZĘ O PORADĘ JAKIE STOSOWAĆ MUCHY JEŚLI CHODZI O PSTRĄGA I GDZIE JE KUPOWAĆ
Kecak


Witam.Wydaje mi się że zbyt ogólnie pytasz na jakie muchy łowić?Są 4 metody:sucha mucha,mokra,nimfa i streamer.Ja najczęściej łowie na suchą i mam taką metodę że zaczynam od tego co lata.Co do much gdzie kupować to też są różne opcje.Najprościej jest kupić w sklepie,może jakiś znajomy wędkarz sam kręci?Z czasem jak się zarazisz muchą najlepiej samemu robić swoje muchy. (2010/06/13 12:36)

zajcyk2


CHODZI MI O SUCHĄ MUCHĘ (2010/06/13 13:06)

Kecak


To proponuję wszystkie możliwe imitacje jętek no i oczywiście chruściki.Napewno jakiś pstrąg się skusi.Dodam że nie robię podziału much na pstrągowe,lipieniowe czy kleniowe.Mniejsze stosuję na lipienie większe na pstrągi i klenie. (2010/06/13 13:44)

pawelz


To zalezy gdzie lowisz. Sa rzeki na ktorych sprawdzaja sie specyficzne muchy (np. Wisla ma taka swoja tajna bron - Royal Woolf). A generalnie to np. Dunajec to wieksza jetka i chrust taki na #12. Raba to glownie chrust. Tak ze rodzaj muchy zalezy glownie od miejsca gdzie sie lowi. Low na to co w danym momencie lata nad woda. Kiedys polowilem pstragi na Wisle na imitacje mrowki na #20. Na #16 juz nie chcialy brac. Od taki mialy kaprys. (2010/06/14 08:54)

derek1964


Witaj ...

Jeżeli potrzebujesz napisz cos o sobie, jakie rzeki są w pobliżu Ciebie, a na pewno pomogę Ci z doborem muchy ...

Pozdrawiam (2010/06/14 09:51)

zajcyk2


Lowię na takiej malutkiej rzeczce łososinka w małopolsce i czasami na dunajcu każda porada mile widziana z góry dziękóję (2010/06/17 19:06)

pawelz


Nie lowilem nigdy na tej rzeczce, ale z doswiadczenia wiem, ze im mniejsza rzeka, tym mniejszy problem z doborem muchy i tym wiekszy problem z podejsciem ryby :).
Na malych rzeczkach nigdy nie bawie sie z malenkimi muszkami. Jetka na #14 czy chrust na #12, #14 powinien byc OK. Na takich rzeczkach czesto nie ma zbyt obfitych rojek i ryby zadawalaja sie byle czym. Wszystko co wpada do wody nadaje sie do jedzenia :).
Na jednej z malych czestochowskich rzeczek sprawdza sie np. na lipienie coatchman na #14. Na Sanie bylaby to mucha gigant, pomijajac fakt ze ten typ jest dosc "tlustawy" jak na lipki. (2010/06/18 11:27)