Zaloguj się do konta

Jakie macie sposoby aby rybki dobrze pozowały.

utworzono: 2013/04/04 10:30
kazik

Będąc nie raz na rybach i oczywiście robiąc im zdjęcia zdarza się tak że rybki nie chcą współpracować . Czasami wiele trzeba się natrudzić zanim wyjdzie to najlepsze i ryba oczywiście będzie jeszcze do wypuszczenia . Zazwyczaj staram się ryby trzymać poza wodą jak najkrócej , jednak nie zawsze to wychodzi , bo albo fota nie wyjdzie i trzeba wypuścić , albo jeżeli fota wyjdzie to ryba jest mało żywa   . Problem jest dosyć istotny a chciał bym wiedzieć jak koledzy sobie z tym radzą . [2013-04-04 10:30]

JKarp

CześćPopatrz na nasze fotki :-)Nasze czyli karpiarzy. Woda w wiaderku, mokra mata, mokre dłonie i możesz ładnie się ustawić z rybą do fotki.Tu sobie popatrz - ważne jest, żeby rybę trzymać możliwie nisko, nad matą. Sam kucnij lub przyklęknij. Palce dłoni możliwie jak najbardziej pod rybą.JK [2013-04-04 11:23]

ryukon1975

Ja podchodzę do tego politycznie.
Zawsze mówię rybie że jak będzie grzeczna to ją wypuszczę.
Gdy już mam zdjęcie to obietnice przedwyborcze biorą  w łeb.:)
[2013-04-04 11:42]

Bernard51

No Krzychu przegiąłes , jak sie ryby dowiedzą to Ci żadna nie weżmie!!
Chociaż ryby może nie są mądrzejsze od wyborców?
[2013-04-04 11:54]

ryukon1975

Bernardzie trafiają się niewierni ich straszę piekłem.:)
[2013-04-04 11:58]

JKarp


"No jasne że robiłem rybie zdjęcia, pływała potem trochę dziwnie, jakby do góry nogami ale chyba tak ma  być. 
A tak na serio to po przeczytaniu samego tematu nie mogłem się powstrzymać, nigdy nie robiłem i nie zamierzam robić zdjęć na rybach, w domu też nie robię bo nie zabieram ryb. Kwiatkom i drzewkom również nie robię zdjęć bo to strata cennego materiału filmowego. A debata nad sposobami trzymania rybki przed szkłem jest dla mnie komiczna. "

Ja dlatego że ryb nie zabieram to robię im fotki :-) Zapewniam, że wcale nie jest łatwo zrobić ładną fotkę rybie :-) JK [2013-04-04 12:12]

jezier

Ja dlatego że ryb nie zabieram to robię im fotki :-) Zapewniam, że wcale nie jest łatwo zrobić ładną fotkę rybie :-) JK



Nie mam nic do ludzi robiących zdjęcia ryb nad wodą, jak we wszystkim tak i w tej dziedzinie należy zachować umiar, zrobić szybko 1 góra 2 zdjęcia i rybka do wody. Łatwo nie jest, ale wystarczy wklepać w google hasło zdjęcie z rybą i kopiować na naszych zdjęciach sposoby trzymania, tła, ustawienie aparatu. Można pokusić się na oryginalność ale trzeba pamiętać że rybka bez wody słabo oddycha.
[2013-04-04 12:26]

adler

Wróćmy do tematu, uszczypliwości na pv, a głupie posty będą stanowczo usuwane. 

Temat wart dalszej wymiany doświadczeń. 

Pozdrawiam Krzysztof.

[2013-04-04 12:28]

jezier

Bardzo ładne zdjęcie w avatarze Panie Krzysztofie, ładnie oddzielił się pan lampą od tła, jednak brzuszek rybki prześwietlony, czyli pierwsza wskazówka to trzymanie ryby prostopadle względem aparatu.
[2013-04-04 12:38]

kaban

Moja sesja zdjęciowa trwa max do jednej minuty. Zazwyczaj robię zdjęcia "z ręki" o ile wielkość ryby mi na to pozwoli. Bywa ,że pada bateria,ryba jest po dłuższym holu itp. i sesja kończy się na braku fotek a czasami szkoda.  [2013-04-04 14:21]

Będąc nie raz na rybach i oczywiście robiąc im zdjęcia zdarza się tak że rybki nie chcą współpracować . Czasami wiele trzeba się natrudzić zanim wyjdzie to najlepsze i ryba oczywiście będzie jeszcze do wypuszczenia . Zazwyczaj staram się ryby trzymać poza wodą jak najkrócej , jednak nie zawsze to wychodzi , bo albo fota nie wyjdzie i trzeba wypuścić , albo jeżeli fota wyjdzie to ryba jest mało żywa   . Problem jest dosyć istotny a chciał bym wiedzieć jak koledzy sobie z tym radzą .


Cześć
Ja wkładam płetwy karpia pomiędzy 2palce i karpik ładnie pozuje przy tym nic mu się niestanie bo pod nim jest zamoczona mata oraz opieram go lekko na dłoniach.
Pozdrawiam Oskar(oskarkarp)
[2013-04-04 15:11]

marek-debicki

Delikatne pogilganie ryby pod płetwą o...... znacznie ją przed pozowaniem do zdjęcia uspokaja. Natomiast całkiem serio osobiście zdjęcia robię po porostu z marszu. Muszę mieć jednak na uwadze, jeszcze przed rozpoczęciem wędkowania wstępne ustawienie aparatu i samego stanowiska (statyw, jakaś podpórka, pieniek, ławka stanowiska wędkarskiego i samowyzwalacz). Szybko ssprawnie i bez bólu. [2013-04-04 16:51]

kazik

Ja raczej ryby na własnym tle , lub trzymając nie robię . Głównie fotografuję same ryby i to raczej na tle podłoża , wody jeżeli się da lub na tle czegoś naturalnego lub obojętnego jak mata , płótno itd.  Wszystko jest w porządku kiedy jest nas dwóch bo role można podzielić i jest łatwiej . Gorzej jest jeżeli jesteś sam i wtedy trudności rosną , bo albo ryba nie chce spokojnie leżeć i wyskoczy z kadru , albo wyzwalacz za szybko cyknie , albo znowu zamoczy się aparat itd.

Robić rybie żywej zdjęcie jest trudno i nie zawsze wychodzi tak jak chcemy .

Ja trzymam rybę po za wodą krótko i jeżeli nie uda się zrobić zdjęcia to trudno , ryba idzie do wody i łowię dalej  mając nadzieję że z następną lepiej pójdzie .

[2013-04-04 22:44]