Zaloguj się do konta

Jakie krzewy owocowe do ogrodu ?

utworzono: 2016/04/29 09:48
rudy120

Mamy już krzewy malinowe, mam jeszcze miejsce na kilka krzewó - no właśnie zastanawiam się: agrest, porzeczka? Co się lepiej sprawdzi w naszym klimacie? [2016-04-29 09:48]

Jigsaw14

Polecam porzeczki- białe, czarne i czerwone, agrest także jak najbardziej i koniecznie aronia- a potem pyszne winko aroniowe :)
Ewentualnie agrestoporzeczka- mieszanka porzeczki z agrestem - wieksze owoce i bardzo dobre :) [2016-04-29 10:37]

julia-mroczek

Ja w zeszłym roku zasadziłam borówkę i powiem Ci,że bardzo ładnie owocowała. Był to jednak młody krzaczek. W tym roku mam nadzieję na to,że owoców będzie więcej. Niemniej dobrze się przyjęła. Niezła jest porzeczka chociaż osobiście średnio lubię jej smak. Zamówiłam sobie również sadzonki morwy czarnej. Namówila mnie koleżanka, mowiła,ze takie smaczne to zobaczymy :) 
.  [2016-04-29 12:24]

kaban

A ile masz wolnej powierzchni i jaki rodzaj gleby ? Zakwaszając kawałek działki polecam borówkę bo smaczne i zdrowe, porzeczka jak już to przy małym areale czarna w liczbie nawet jednego krzaczka zrobi robotę, agrest pyszny zwłaszcza ten czerwony i prosto z gałązki bez przetwarzania. [2016-04-29 18:14]

Jakub Woś

jeżyna, pigwa, dereń, morwa, agrest, aronia, porzeczka [2016-04-29 22:21]