Zaloguj się do konta

Gumy na szczupaka-jaki kolory i rozmiar?

utworzono: 2011/08/18 10:23
FLO92

Witam, jakie kolory gum proponujecie teraz na szczupaka jeśli chodzi o kopytko ? I jaka wielkość
[2011-08-18 10:23]

pocisk22

RÓŻOWY KOLOR TAK Z  30CM BEDZE OK

A TAK SERJO
to kolor dopasowoje sie do łowiska i pory dnia

innego uzywam z rzekach a innego  w brudniejszych zbiornikach czy stawach gdzie woda jest  zielonkawa:)
[2011-08-18 10:55]

FLO92

łowie na wodzie stojacej woda jest średniej czystości widocznosc na jakies pol metra
[2011-08-18 11:01]

FLO92

a jesli chodzi o pore dnia to jaka w poludnie a jaka rano lub wieczorem ?
[2011-08-18 11:02]

Elwuo

Witam, nie ma serii kolorów podstawowych zawsze kształt i kolor musisz dobierać samemu, zobacz czym sie szczupak żywi w danym łowisku ( jakiej drobnicy jest najwiecej) dopytaj sie doświadczonych wędkarzy na danym łowisku lub sam to zaobserwuj np jak jest duza populacja okonia wybieraj takie woblery, "gumy" "wachadła" "obrotówki" które w wodzie najlepiej imitują tą rybę jeżeli łapiesz z opadu na głębokości np 6-8m wiadomo wybierz gumy perłowe, białe, fluo poniewaz tam dociera mało światła, gdy łowisz na głębokości 2m wybierz jakieś z brokatem i czarnym grzbietem, mysle ze po krótce streściłem Ci co i jak.. do reszty musisz dojść samemu nikt Ci nie powie jak isć i złapać "metrowca" bo gdyby tak było wędkarstwo nie było by tak pieknym sportem.
Pozdrawiam Elwuo
[2011-08-18 11:13]

Elwuo

Szczupak lubi pochmurne, wietrzne zimne dni czyli typowa jesień.. w lato tez sie zdarzają, musisz zaobserwować jaką pogode w danym zbiorniku ryba preferuje bo nie w każdym jest tak samo..
[2011-08-18 11:16]

lukasz3148

biało czerwoną,zółte,zielone,kolorowe
[2011-08-18 11:17]

JOPEK1971

Biały,perłowy,seledyn z czarnym grzbietem, 9 cm. [2011-08-18 11:30]

J-A-C-E-K

Moim zdaniem kolor nie ma znaczenia, jeśli hodzi o połowy szczupaka, to że ktoś miał więcej brań na ten nie na inny kolor to czysty zbieg okoliczności i przypadek. [2011-08-18 12:17]

szamotsg

Cześć. prubowałem różnych kolorów, wielkości i kształtów,  i tak jak piszą koledzy kolor przeważnie dobierasz w zależności od pory dnia i pogody. Jeżeli jest słonecznie wybieram raczej ciemniejsze kolory np. motoroil, jeżeli jest pochmurnie to jasne, białe i jaskrawe np. Jaskrawo żółty z czerwonym grzbietem. Bardzo ważnym jednak obok koloru jest sposób prowadzenia gumki, sprawdzaj zawsze, jeżeli nie ma efektów, różne sposoby prowadzenia. A teraz coś z czym mało kto się zgodzi ale to moje własne wieloletnie obserwacje: pytałeś o kolor więc tu zwięzła odpowiedź - Zawsze ale to zawsze mam jedną gumę która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła - to białe kopyto z niebieskim grzbetem w różnych wielkościach przeważnie stosuję takie około 9 cm i tylko zmieniam ciężar główki bobierając go do głębokości, prędkości i sposobu prowadzenia. [2011-08-18 12:18]

Apoc

Prawie na wszystkich wodach sprawdza się perła z czarnym grzbietem z czymś czerwonym:)
[2011-08-18 12:35]

MaateuszK07

U mnie na rzece najlepiej sprawdza się seledyn , czerwień , perła i również zółty kolor się dobrze spisuje ale ogólnie najwięcej szczupaków łowię na tzw żarówiaste gumy o mocnych kolorach ale bardzo ważna jest praca przynęty ;) Gumy w wielkosci od 7,5 cm do 12 cm to idealny rozmiar na nasze wody ;P [2011-08-18 13:47]

Elwuo

Moim zdaniem powinniście popracować nad ortografią a potem udzielać porad na forum..
PS Przeczytaj moją wypowiedz i jeżeli sie zastosujesz do tego i masz trochę własnego doświadczenia to połowisz

[2011-08-18 14:35]

nmiasto

Kolor dla szcupłego jest bez znaczenia .

większą uwagę zwrócił bym na kształt , sposób prowadzenia czy tez miejsca połowu

[2011-08-18 17:42]

Jack14

Może nie kolor ale są jednak bardziej "lubiane gumy" od innych.

Może materiał, barwnik z którego zostały wykonane?

Testuj.

[2011-08-18 17:53]

rafal91

Na moim zbiorniku szczupaki chętnie atakują fioletowo - czarne   twistery i kopyta :)
[2011-08-18 18:01]

kaban

Szczupak lubi pochmurne, wietrzne zimne dni czyli typowa jesień.. w lato tez sie zdarzają, musisz zaobserwować jaką pogode w danym zbiorniku ryba preferuje bo nie w każdym jest tak samo..

Ortografia powiadasz... .Z resztą mniej więcej się zgadzam.
[2011-08-18 18:17]

brusmen

Witam a jakich gum używać na stawach z zielonko watą wodą?lub jakich innych przynęt?już wykorzystałem chyba cały swój asortyment i nic!Udało mi się złowić pare drobiazgów szczupaka i jednego ładnego 70cm, jakie kolory stosować gum i przynęt?jak obserwować wodę?Jeśli możecie to pomużcie.z góry dzięki
[2011-08-19 15:47]

Neo

A mnie się wydaje że ortografia - mimo że ważna - nie jest tu podstawową sprawą. Każdy pisze jak umie - rzecz w tym żeby pisał prawdę i to co myśli, jakie ma doświadczenia. Nie czepiajmy się tylko cieszmy że ktoś chce nam pomóc.
[2011-08-19 22:00]

dario35

niema zlotego srodka czyli gumy idealnej na jednym zbiorniku to na drugim tamto trza miec duzy zapas roznobarwnych przynet i prubowac [2011-08-19 22:34]

stuart

Zielone i posmaruj pasta wędkarska. [2011-08-19 22:35]

loncin125

i najlepiej jeszcze żeby miał czerwony ogon nie ma lepszego koloru na szczupaka [2012-06-21 13:11]

atomboy

Cześć. prubowałem różnych kolorów, wielkości i kształtów,  i tak jak piszą koledzy kolor przeważnie dobierasz w zależności od pory dnia i pogody. Jeżeli jest słonecznie wybieram raczej ciemniejsze kolory np. motoroil, jeżeli jest pochmurnie to jasne, białe i jaskrawe np. Jaskrawo żółty z czerwonym grzbietem. Bardzo ważnym jednak obok koloru jest sposób prowadzenia gumki, sprawdzaj zawsze, jeżeli nie ma efektów, różne sposoby prowadzenia. A teraz coś z czym mało kto się zgodzi ale to moje własne wieloletnie obserwacje: pytałeś o kolor więc tu zwięzła odpowiedź - Zawsze ale to zawsze mam jedną gumę która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła - to białe kopyto z niebieskim grzbetem w różnych wielkościach przeważnie stosuję takie około 9 cm i tylko zmieniam ciężar główki bobierając go do głębokości, prędkości i sposobu prowadzenia.

Ostatnio miałem też nie lada problem, przejechałem szereg gumeczek i woblerków szczupak wiem, że jest ale nie zainteresowany. Począwszy od własnie imitacji drobnicy na łowisku po pstrokate kolorki i zero zainteresowania. Miałem jedną niewielką gumeczke (5cm) białe kopytko z zielonkawym grzbietem i dopiero zaczeło się coś dziać. Także zgadzam się z Toba bo i w moim przypadku podobne kopytko podziałało.  [2017-09-03 21:56]

Na szczupaka a nie szczupaczki 15-25cm gumy, kolory to już zależy od wody, u mnie sprawdza się seledynowy, srebrny, biały :)  [2017-09-03 22:27]