JAKIE KARY ZA KŁUSOWNICTWO

/ 40 odpowiedzi
rubin44wr

Ja powiem krótko,jakie powinny być kary dla kłusowników. Kłusownik złapany na gorącym uczynku powinien być doprowadzony do aresztu,w tymże czasie powinno zabrać mu się sprzęt do kłusowania,powinno się przeczesać cały dom kłosownika, zabrać środek transportu służący do kłusowania,sroga kara pieniężna.Wówczas taki delikwent  bał by się spojrzeć na zbiornik wodny,i omijał go z daleka. (2011/01/02 09:46)

użytkownik57785

Ja powiem krótko,jakie powinny być kary dla kłusowników. Kłusownik złapany na gorącym uczynku powinien być doprowadzony do aresztu,w tymże czasie powinno zabrać mu się sprzęt do kłusowania,powinno się przeczesać cały dom kłosownika, zabrać środek transportu służący do kłusowania,sroga kara pieniężna.Wówczas taki delikwent  bał by się spojrzeć na zbiornik wodny,i omijał go z daleka.

@rubin, ale wtedy pojawiają się dwa aspekty walące po kieszeni nas wszystkich. Mianowicie, jeśli areszt, to za jego wikt i opierunek w areszcie płacimy MY. Jesli będzie sroga kara pieniężna, to większość ściągalności będzie trudna, niemożliwa i niewykonalna (bida), czyli dupa blada. Ma delikwent rentę czy emeryturę niską i komornik mu tego zająć nie może. Natomiast konfiskata sprzętu, konfiskata mienia ruchomego z chaty, auta, motocykla, telewizora, kompa itp, to jak najbardziej. I to będzie bardziej dotkliwe, niż areszt na parę dni , czy kwota pieniężna niemożliwa do wyegzekwowania. A najlepsze to dodatkowo, PRZYMUSOWE prace społeczne na rzecz łowisk PZW.

(2011/01/02 10:09)

780528

I to jest racja Maciek powinno się karać w ten sposób aby delikwent odczuł to na własnej skórze.Poprzez jak Wymieniłeś utratę dóbr osobistych i pracę na rzecz społeczeństwa.Bo wysokie kary finansowe nie zawsze są do wyegzekwowania od takich klientów. (2011/01/02 10:16)

rubin44wr

Ale ta kara napewno dało by do myślenia ,strach zaglądał by im w oczy. (2011/01/02 10:41)

rubin44wr

Gdyby taką pokazówkę zrobić na trzech kłusoli ,to następni dobrze by się zastanowili zanim by sięgali po sieci. (2011/01/02 10:45)

użytkownik57785

Uwierz mi Krzysztof, że widziałem śmiech na gębach kłusowników po sprawie w sądach, kiedy orzeczono im kary pieniężne jako grzywnę i karę za kłusownictwo. Śmiech, bo wiedzą, że komornik im nawet złotówki nie zabierze, a jak zabierze, to odrobią na sieciach i prądem.  (2011/01/02 10:49)

rubin44wr

Wierzę ci Maćku.jesteśmy bezradni ,klusole zawsze się z tego śmiali i będą się śmiali puki coś ztym nie zrobi.

Oj żeby to był 45rok, ja by ich wszystkich powyszczelał. (2011/01/02 11:09)

użytkownik57785

Wierzę ci Maćku.jesteśmy bezradni ,klusole zawsze się z tego śmiali i będą się śmiali puki coś ztym nie zrobi.

Oj żeby to był 45rok, ja by ich wszystkich powyszczelał.

Właśnie, a dziś nie mamy 45-go roku, a oni mogą nas powystrzelać..... I to jest ten kretynizm i bezradność w świetle jeszcze bardziej kretyńskiego prawa polskiego. Dlatego większe kompetencje i prawa dla strażników, więcej wyszkolonych strażników i dotkliwsze kary dla kłusownika by napewno zmniejszyły ten problem, bo zlikwidować całkowicie tego, nie zdoła nikt.

(2011/01/02 11:21)

rubin44wr

Zgodzę się z tobą Maćku w stu procentach.To kłusole mają bać się strażników,a nie strażnik kłusoli. Dla tego p[opieram cię. WIĘCEJ PRAW DLA STRAŻNIKÓW. (2011/01/02 11:34)

Diablo

Zgodzę się z tobą Maćku w stu procentach.To kłusole mają bać się strażników,a nie strażnik kłusoli. Dla tego p[opieram cię. WIĘCEJ PRAW DLA STRAŻNIKÓW.

Kłusole maja się bać kłusować a nie bać się strażników.
"Więcej wyszkolonych strażników" - z tym się zgadzam (2011/01/02 15:21)

GRZENIO75

WYSOKIE KARY JAK NAJBARDZIEJ.PRACE SPOŁECZNE JAK NAJBARDZIEJ.CZĘSTRZE KONTROLE Z ZEWNĄTRZ,NIE ŻEBY ZIOMEK ZIOMKA SPRAWDZAŁ,BO W 8 NA 10 PRZYPADKOW SIĘ DOGADAJĄ.I JESZCZE JEDNO:KONTROLERZY POWINNI MIEC PSY.TO NIE ŻART PANOWIE.RAZ W ŻYCIU NAD DUNAJCEM WIDZIAŁEM W AKCJI DOBERMANA.GOŚĆ ŁOWIŁ NA TZW"KOSĘ"I JAK ZOBACZYŁ KONTROLERÓW WSKOCZYŁ DO WODY I PRZEPŁYNĄŁ NA DRUGI BRZEG.JAK GO PIES DOJECHAŁ,TO MNIE BOLAŁO JAK NA TO PATRZYŁEM.JA BYM JUŻ NIE SPRÓBOWAŁ.MOŻE TO JEST TA METODA W KTÓREJ JEST ODROBINA SZALEŃSTWA  (2011/02/09 00:55)

użytkownik57785

WYSOKIE KARY JAK NAJBARDZIEJ.PRACE SPOŁECZNE JAK NAJBARDZIEJ.CZĘSTRZE KONTROLE Z ZEWNĄTRZ,NIE ŻEBY ZIOMEK ZIOMKA SPRAWDZAŁ,BO W 8 NA 10 PRZYPADKOW SIĘ DOGADAJĄ.I JESZCZE JEDNO:KONTROLERZY POWINNI MIEC PSY.TO NIE ŻART PANOWIE.RAZ W ŻYCIU NAD DUNAJCEM WIDZIAŁEM W AKCJI DOBERMANA.GOŚĆ ŁOWIŁ NA TZW"KOSĘ"I JAK ZOBACZYŁ KONTROLERÓW WSKOCZYŁ DO WODY I PRZEPŁYNĄŁ NA DRUGI BRZEG.JAK GO PIES DOJECHAŁ,TO MNIE BOLAŁO JAK NA TO PATRZYŁEM.JA BYM JUŻ NIE SPRÓBOWAŁ.MOŻE TO JEST TA METODA W KTÓREJ JEST ODROBINA SZALEŃSTWA 

Odpowiem Ci Grzesiu tak: strażnicy SSR robią co mogą, ile mogą i kiedy mogą. A że prawo przewiduje tak znikome kompetencje dla SSR, to już w poważnym stopniu umniejsza te możliwości społecznych. Diablo napisał: "Kłusole maja się bać kłusować a nie bać się strażników.
"Więcej wyszkolonych strażników" - z tym się zgadzam"..... A ja się pytam, CO ma spowodować ten strach przed kłusowaniem, jak nie działania prewencyjne strażników, potem wysokie i bolesne kary dawane przez Sądy? Ale jak nałożyć karę, jeśli strażnik takiego delikwenta nie zatrzyma, bo gówno może? Ale z drugiej strony, nie będzie kogo zatrzymywać, jeśli kłusownik zrezygnuje z kłusownictwa, wiedząc, że strażnik jak go dupnie, to on zdrowo za kłusowanie beknie. To jest prewencja swego rodzaju. Tak jak złodziej ma bać się Policjantów, tak kłusownicy Strażników, relacja ta sama. I tu pojawia się problem kompetencji, wyszkolenia odpowiedniego i konsekwencji w działaniach zarówno prewencyjnych, jak i operacyjnych tych służb. Każde szkolenie kosztuje spore pieniądze. SSR ma tylko szkolenia teoretyczne, bo kompetencje przewidziane Ustawami nie pozwalają na wyszkolenie społecznych w kierunku ŚPB, samoobrony, obezwładniania z tym związanego, posiadania i używania kajdanek, tonfy, gazu, broni chociaż gazowej itp.  Kolejną sprawą jaką poruszyłeś, są psy. Jestem wielbicielem psów i fanatycznym wprost posiadaczem psów dużych i silnych ras. Znam możliwości psów obronnych i ich przydatność w pracy z takimi służbami. Moim zdaniem są wręcz nieodzowne. ALE.... Wyszkolenie takich psów, to tez kasa i to spora. Sam nieraz zabieram swojego psa (Cane Corso) na nocne zasadzki kłusownicze, ale też na patrole. Już sam widok takiego psa działa prewencyjnie i wielu amatorów machania łapami gasi swoje zapędy dość szybko, aczkolwiek psa użyć mi nie wolno nawet w stanie zagrożenia, bo takie mamy liche kompetencje, a pies obronny, to też broń. I kółeczko się zamyka. Pozostajemy w czarnej dupie.

(2011/02/09 08:12)

inferno1410

Odrazu do pieca i wszystko :D 

Ale tak poważnie powinno byc tak że powinni zaplacic za zarybianie ;p 

(2011/02/09 11:24)

damianoss1

NA 3 ZDROWASI DO PIECA! MOZE ZMONDRZEJA. A POWAZNIE TO PARENASCIE TYSIECY ZLOTY GRZYWNY I MOZE STWIERDZA ZE TANIEJ W SKLEPIE KUPIC NIZ KLUSOWAC! (2011/02/09 17:06)

GRZENIO75

WIEM MAĆKU.ROBI SIĘ U NAS POWOLI JEB...CZECZENIA I NIKT NIC Z TYM NIE ROBI.JAKBY JEDEN CZY DRUGI WYPLUŁ ZĘBY I ZLAŁ SIĘ W SPODNIE Z BÓLU TO BY NAŁAPALI ROZUMU,A TAK TO CH..WIELKI I DWA BĄBELKI!!!                                                                                     P.S. 1,5 ROKU TEMU STRACIŁEM SWOJEGO KOCHANEGO BOXERA.BYŁ POTĘŻNY.51 KG. I ANI GRAMA TŁUSZCZU.PIES-POSĄG.BYŁ ZŁOTY,MIAŁ SZEROKI BIAŁY  KRAWAT I SKARPETY.WABIŁ SIĘ GOLDEN.MIAŁEM GO OD SZCZENIAKA.13LAT I 8 DNI.MUSIAŁEM GO UŚPIĆ BO ZACHOROWAŁ.UWIELBIAŁ WYPADY NAD WODĘ I DO LASU.JAK WIDZIAŁ ŻE SZYKUJĘ WĘDKI TO AŻ PODSKAKIWAŁ.JESZCZE SIĘ Z ŻONĄ NIE OTRZĄSNĘLIŚMY DO KOŃCA I NIE WIEM CZY TO KIEDYŚ NASTĄPI.KOLEGA WETERYNARZ POWIEDZIAŁ ŻE NIE WIDZIAŁ TAK POTĘŻNEGO I PIĘKNIE ZBUDOWANEGO BOXERA I PEWNIE JUŻ NIE ZOBACZY.WSTAWIŁBYM ZDJĘCIE,ALE NIE WIEM JAK.CANE CORSO TO TEZ PIĘKNA RASA.POZDRAWIAM. (2011/02/12 10:49)