Zaloguj się do konta

Jakie jutro będą brania karpia ?

utworzono: 2011/05/06 22:43
ArekCs

Witam wszystkich:)
Dużo się mówi o braniach karpia w internecie, mam na myśli ciśnienie, temperaturę powietrza, zachmurzenie nieba, fazy księżyca itd. Jutro rano wybieram się na karpia. Obserwuje już od pewnego czasu wszystkie te czynniki pogodowe i chcę wywnioskować czy będzie żerował karp i powiem wam że zawsze znajdzie się nadzieje, że jakiś czynnik pogodowy sprzyja jutrzejszemu wędkowaniu i resztę negatywnych czynników pomijam, gdyż jestem zapalczywym wędkarzem.
Założyłem ten temat w celu podzielenie się waszymi spostrzeżeniami, wnioskami dotyczącymi brania karpia w jutrzejszym czy też tygodniu.
Liczę na to że jutro będzie karp brał tylko martwi mnie fakt ochłodzenie się wody oraz wysokiego  ciśnienie może lepiej na szczupłego się wybrać?:P
[2011-05-06 22:43]

withanight88

Zapytaj Karpia.... [2011-05-06 22:44]

dragolinmarco

przemilcze

[2011-05-06 23:02]

zbynio5o

Dlaczego nie można czysto teoretycznie na ten temat pospekulować ?

Choć w praktyce różnie to bywa. Napewno warunki o których pisze kolega, odgrywają

bardzo ważną role w połowach ryb.

Ja akurat nigdy nie zwracam na to uwagi. Wystarczy mi tylko że świeci słońce, jest ciepło

i nie za mocno wieje. Siadam z wędami i sie relaksuje. A efekty bywają różne,raz kwadratowe

raz podłużne hehe !  Połamania życze.

[2011-05-07 00:49]

szczepcio

Witam wszystkich:)
Dużo się mówi o braniach karpia w internecie, mam na myśli ciśnienie, temperaturę powietrza, zachmurzenie nieba, fazy księżyca itd. Jutro rano wybieram się na karpia. Obserwuje już od pewnego czasu wszystkie te czynniki pogodowe i chcę wywnioskować czy będzie żerował karp i powiem wam że zawsze znajdzie się nadzieje, że jakiś czynnik pogodowy sprzyja jutrzejszemu wędkowaniu i resztę negatywnych czynników pomijam, gdyż jestem zapalczywym wędkarzem.
Założyłem ten temat w celu podzielenie się waszymi spostrzeżeniami, wnioskami dotyczącymi brania karpia w jutrzejszym czy też tygodniu.
Liczę na to że jutro będzie karp brał tylko martwi mnie fakt ochłodzenie się wody oraz wysokiego  ciśnienie może lepiej na szczupłego się wybrać?:P

jeśli ci karp nie będzie brał to  bierz spining i na szczupłego spróbuj.
na karpia nie ma sposobu żeby brał kiedy chcesz, trzeba jeździć i próbować.
[2011-05-07 06:17]

ryukon1975

Dużo się naczytałeś to nam powiedz,przecież masz teorię w małym palcu.:)Ja odpowiem Ci jutro jak wrócę z ryb,nie nie odpowiem bo nie łowię karpi.
Takie wybitnie teoretyczne wywody to zajęcie dla tych którym nie chce się iść na ryby. Miałem takiego znajomego-"nie dziś nie idę,złe ciśnienie z tego nic"-ja chodziłem i to ja łowiłem ryby,jemu przed telewizorem nie brały zgodnie z tym jak przewidział-złe ciśnienie.
[2011-05-07 08:04]

JacekLbn

Z karpiem jest jak z naszą prognozą pogody:) nigdy się nie sprawdza:). Wszystko zależy od ciebie czym go skusisz:)  Pozdrawiam
[2011-05-07 11:28]

JKarp

Cześć
Jakem stary Karp JKarp to nie wiem. Dziś hm...
Janusz JKarp
[2011-05-07 13:37]

Yyyyyyyyyyyy, dobrze będzie brał, a jak nie, to kiepsko będzie brał ten karp. A jutro przeleci koło Twojego domu 28 ptaków, czy 3? [2011-05-07 15:54]

mienta

zdecydowanie jutro brał nie będzie bo jest niedziela i będzie leżał bykiem gdzieś na dnie:))) [2011-05-07 16:01]

zdecydowanie jutro brał nie będzie bo jest niedziela i będzie leżał bykiem gdzieś na dnie:)))




No tak. No i kościół z całą rodziną.


[2011-05-07 16:19]

Patrol94

skąd my to mamy wiedzieć? Dziwne pytania padają na tym forum, choć przynajmniej post rozbudowany :P [2011-05-07 16:21]

Andrzej66

skąd my to mamy wiedzieć? Dziwne pytania padają na tym forum, choć przynajmniej post rozbudowany :P

Tak, tak dziwne pytania, a odpowiedzi jeszcze dziwniejsze. :P Z moich obserwacji mogę śmiało powiedzieć, że 95% nęceń wieczornych (30-50kulek, czy tam litr ugotowanej kuku) na rano jest wyczyszczone. :-) Tylko bardzo gwałtowna zmiana pogody powodowała, że miejscówka nie była na rano wyczyszczona. Dodam że nęcę na takiej głębokości co jak łodzią nadpłynę to z niej wszystko widzę. :-)
 
[2011-05-07 22:17]

rolo81

karp nie będzie brał ani szczupak bo jak ma brać jak szczupak będzie karpia ganiał :))))))))))))))))) i gdzie im w głowie jakieś przynęty jak oni będą walczyli o przetrwanie :))))))))))))
[2011-05-07 22:21]