Jakie i ile ryb w stawie 6m x 6m?

/ 2 odpowiedzi
Witam.
1 lub 2 lata temu wykopaliśmy staw w celu osuszenia łąki na nieco podmokłym terenie. Kształt jest nieregularny ale mniej więcej będzie tak z 5m x 5m, może 6x6 (nie mierzyłem). Głębokość wody waha się (nie ma bezpośredniego dopływu - woda spływa z otaczających łąk), w tej chwili jest około metra.

Od znajomego ojciec dostał w sumie około 35 karasi srebrzystych ~20cm i te się trzymają. Ze 2 miesiące temu wpuściłem tam też killka kiełbów z rzeki, które rozmnożyły się - ostatnio widzieliśmy stado ~100 sztuk.
Razem z karasiami wpuściliśmu też karpia ~25cm, który jednak po kilku dniach zdechł (za mały staw lub za płytka woda?).

Co można wpuścić do tego stawu, żeby była jakaś różnorodność i nie sama drobnica jak te kiełby? Myślałem nad 1 szczupakiem w celu przerzedzenia tych kiełbów ale z drugiej strony chyba ten staw za mały jest:\
piotr 0206


Może lepiej kilka okonków.
  (2016/06/24 17:28)

Kabi


Wrzuć kilka linków i możesz do tego troche karasi pospolitych. Jeśli chodzi o drapieżnika to małego szczupaczka (najlepiej na wiosne) lub kilka okoni (najlepiej po kwietniu by się nie wytarły). Odławiaj ryby jesienią tak aby w ,,stawiku'' nie pozostało nic poza karasiami i linkami , bo inne gat. padną zimą. Uzupełniaj drapieżnika co roku na wiosnę i odławiaj jesienią , przy czym nie mogą to być ryby duże ze względu na wielkość ,,stawiku' (szczupak ok 20-30cm) okonie wolny wybór , z tym że okoń może padnąć w letnie upały.'
  (2016/06/24 18:22)