Jakie haki lub kotwice ?

/ 10 odpowiedzi
Jakie haki lub kotwice waszym zdaniem są najlepsze  na rosówkę??
Mi sprawdzają się haki owner
ryukon1975

Jakie haki lub kotwice waszym zdaniem są najlepsze  na rosówkę??
Mi sprawdzają się haki owner

Kotwiczka do rosówek? Nigdy nie stosowałem,zawsze stosuję haki.
Używam haków firm Owner,Gamakatsu i Mustad są dobre i w rozsądnej cenie.
Produkują sporo typów i można dobrać do różnych metod,przynęt,ryb.
Dlatego jeśli piszesz że łowisz na Ownery to napisz na jakie bo sama nazwa firmy nic nie mówi lub niewiele mówi.:) (2012/08/14 13:30)

piotras1237

Najczęściej zakładając rosówkę nastawiam się na suma używam wtedy haków

OWNER - CUTTING POINT 5111- haki idealnie nadające się do wielkich żywych przynęt. Zrobione z niesamowicie mocnej stali Hi-Carbon Extra Strong z z super ostrym ostrzem i zadziorem Cutting Point.

(2012/08/14 13:41)

piccione

Witam, mam trochę inne pytanie, czy zgodnie z RAPR mogę łowić z gruntu na jedną kotwicę, na wątrobę na suma ?  (2012/08/14 14:41)

piotras1237

Wydaje mi się,że tak chociaż nie jestem w 100% pewny. (2012/08/14 14:45)

JOPEK1971

Witam, mam trochę inne pytanie, czy zgodnie z RAPR mogę łowić z gruntu na jedną kotwicę, na wątrobę na suma ?
Możesz. 
(2012/08/14 15:03)

kamil11269

jeszcze nie używałem kotwic do rosówek a jeżeli chodzi o haki to w granicach 6-7 używam (2012/08/14 16:01)

camelot

Teoretycznie  kotwica do rosówek niby ma sens , bo można więcej tego mięsa na niej zawiesić.  - Ale ja jakoś przez 40 lat nie miałem czasu na takie eksperymenty.  Uważam , że założona na pojedynczym haku prezentuje się znacznie naturalniej niż na kotwicy.   ....Haki do rosówek z zadziorami na trzonku , najczęściej zakończone są oczkiem , rzadko łopatką.  Osobiście najchętniej wybieram te z łopatką.  A te z oczkiem wiążę tak samo. Tzn. - nie bezpośrednio do oczka.  W ten sposób uwiązany hak nie wiewa na przyponie jak chorągiewka , ale trzyma się linii i daje pewniejsze zacięcie.   ....Na rosówkę najczęściej łowi się z gruntu. A więc przynęta leży na dnie.  Jeśli jest to rzeka, to ciąg wody będzie nam naszą przynętę przemieszczał nad dnem i wtedy taka góra mięsa na kotwicy stawia znaczniejszy opór niż na pojedynczym haku.  Uważam, że przynęta powinna być podana w łowisko tak aby wyglądała jak najbardziej swobodnie i naturalnie.  Wiele razy łowiąc sumy na rosówkę , zdarzały mi się fantastyczne przyłowy .  Każdy z tych przyłowów nadawał by się do zgłoszenia na medalową rybę !  Trafiało się chyba wszystko - od leszcza giganta , klenie , węgorze, jazie .... a najbardziej zaskakującym przyłowem  była super wzdręga !  - Nie wiem jaki jest rekord Polski jeśli chodzi o wzdręgę ?  ( nigdy mnie temat rekordów nie kręcił )  Ale podejrzewam , że byłby to nowy rekord ?   .....Natomiast jeśli chodzi o haki, to nie mam żadnej ulubionej firmy, tak samo w całej reszcie wędkarskiego sprzętu . Owszem , są firmy których unikam jak ognia ....ale to już osobna sprawa !   Jestem wzrokowcem, i moje zakupy w sklepie wędkarskim , dla sprzedawcy to prawdziwa katorga !  -  Przychodzi taki , każe sobie pokazywać wszystko, nic mu się nie podoba , marudzi i siedzi trzy godziny !   ( ale i tak zostawiam w sklepie więcej kasy niż zamierzałem wydać )  .... A więc haki dobieram wzrokowo , tak aby pasowały do przynęty, do ryby którą zamierzam łowić i do łowiska.  Oczywiście , wybrane haki muszę koniecznie wziąć do ręki zanim kupię aby metodą dotykową sprawdzić ich przydatność .  Sprawdzam ostrość grota na paznokciu i przesuwając pomiędzy palcami - to co uważam za najważniejsze  - ,,Upierdliwość "    - Każdy hak musi być upierdliwie zaczepny ! - To podstawa !   A i na łowisku warto mieć ze sobą pilniczek i często sprawdzać ostrość grota !  Ludzie często o tym zapominają, uważając że jak kupili haczyki renomowanej firmy to już wszystko !  A potem się plują , że ryba się spięła , lub że nie udało się zaciąć brania !  A często wystarczyły by dwa lub trzy pociągnięcia pilniczkiem !  (2013/01/22 14:09)

pstrag222

Zależy jaka rosów i ile ich zakładasz na hak.
Ja ostatnio łowie na pojedynczą wyrośniętą rosówe na haku nr.6 zablokowaną pinką lub białym .
Świetnie na nią połowiłem okoni, karpi ,linów i jazi .
Mimo,że nastawiałem się tylko na okonie beż , żadnej zanęty (2013/01/22 16:26)

Dar73

Zakładam pojedyńczy odpowiedniej wielkości tak żeby się kula nie zrobiła przypon minimum 50 cm nieraz i 80cm, ołów przelot na rurce, generalnie żeby wyglądało jak najbardziej naturalnie i do wody jak nie ma raków to raczej żadko przeżucam nieraz wogule przez całą noc a tu nad ranem branie najczęściej węgorz lub karp. (2013/03/13 07:11)