Jakie gumy i pogoda na okonia

/ 13 odpowiedzi / 3 zdjęć
Proszę o opis idealnej pogody do połowu okonii metodą spinningową i wskazanie gum np. Dragon Lunathic albo blach
kaban


Jak dla mnie pytanie bez odpowiedzi bo okoń to niezwykle chimeryczna ryba. Nie ma idealnej pogody i rodzaju przynęty aby z góry założyć, że w danym dniu o danej godzinie na danym łowisku złowię dziesiąt ryb bo nawet o ile by sie tak stało to na drugi dzień przy tej samej aurze wczorajsza przynęta ich w ogóle nie zainteresuje. (2019/03/03 10:01)

barrakuda81


Jeśli ktoś udzieli ci jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie to będzie znaczyło tylko że jeszcze wiele miesięcy a może lat nad wodą przd nim zanim wogóle będzie mógł udzielać komukolwiek rad w tym temacie:-) Gdybyś pytał o szczupaka byłoby nieco łatwiej.Okoń to chimeryczna ryba.W jednej wodzie lepiej reaguje na niewielkie gumy a w innej wali w cykadę czy obrotówkę.Do tego dochodzi zagadnienie pokarmu sezonowego w danym czasie, aktywności ryb a wreszcie pogody.Dużo zmiennych...To jak równanie z pięcioma, sześcioma niewiadomymi.Nie ma łatwego czy jedynego rozwiązania.Teraz są takie czasy że żądamy gotowych i szybkich odpowiedzi ale jak życie pokazuje takie nie istnieją.Nic nie zastąpi eksperymentów nad wodą.Zajmuje to czas ,nawet sporo ale jak się już ma tę wiedzę odnośnie konkretnego łowiska to inni będą się tylko dziwić - Jak on to robi?!:-) Oczywiście o ile ryby nie zaskoczą kolejny raz... (2019/03/03 11:19)

Mortal Kombat


Pogody idealnej nie ma, trzeba być jak najcześciej nad wodą to wkońcu się trafi w dzień, czy porę dnia że będą ładnie brały. Z gumek tych co użwam to polecę na początek Keitech Easy Shiner 51 i 76, Lunkercity Swimfish 2,75', twistery, obrotówki w rozmiarze 1,2 , wibrujące ogonki Sinmad njamniejsze rozmiary. Ważne jest też prowadzenie musisz pokombinować, czasem sprawdza się wolne prowadzenie, lekkie podszapywanie, wolne lub szybkie podbicie, dobór odpowiedniego obciążenia. (2019/03/03 16:20)

luxxxis


Guma z podeszwy gumiaka nr 44 ,lewego-co ważne, zarzucana w czerwcu przy prószącym lekko śniegu. Koniecznie musi lecieć ze smartfona ścieżka dżwiękowa z Klanu,gdyby nie brały--Złotopolscy ale to ostateczność.

Dramat.
Jakość zapytań osiągnęła punkt krytyczny i musi wyje...ać jak atomica w Nagasaki.

Ps.Poniższe wzięły na skórę od pasztetowej w sztucznym flaku,ciągną za końce,może kogut z kabanosów? (2019/03/03 19:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Miałem odpisać, ale Koledzy mnie uprzedzili.
Dodam tylko, że najlepsze wyniki osiągałem podczas polarnych nocy, w pełnym świetle słońca w zenicie, przy temperaturze +30'C i zielonozłotej zorzy polernej. Jako przynętę używałem zębów rekina z dolnej szczęki po prawej stronie (najlepiej pracują prowadzonepod prąd antarktycznych rzek). (2019/03/04 08:07)

ryukon1975


Wszystkie pytania zostały zadane. Teraz przychodzi czas na głupotę a tu jest dla autora pierwsze miejsce.Okonie leżą na trzeciej alejce na drugiej półce za 9 pln.Takich odpowiedzi dziś wymagają  osiołki. I takich nie znajdzie bo zapomniałem podać nazwy sklepu.:) (2019/03/05 02:56)

slodziu


witam myślę jako lekko zaprawiony w bojach wedkarz ze pogoda i woda a tym bardziej sprzet jakim dysponuje kazdy z naszej wedkarskiej braci nie odda pory łowienia oraz przynet stosowanych. na bliskich mi łowiskach na które jezdze pogoda i przyneta nie ida niekiedy w parze. dajmy na to drapieżnika szczypaka...z rańca nic....nawet pukniecia....poznym popoludniem pory wrzesniowej bije na co by nie rzucil (2019/03/05 06:47)

ted48


Sympatyczne odpowiedzi.Żenada. (2019/03/05 06:59)

luxxxis


Sympatyczne odpowiedzi.Żenada.

Okoń-najbardziej kopnięta w mózg ryba,chimeryczna jak żadna,koneser wabików do poziomu master of Joda psia mać. Potrafi ignorować blachę z 4 kropkami a na taką samą z 5 wataha cała leci.

Autor żąda skrótu-1 wabik i kiedy iść zapominając o wszystkim ,o regionie,pogodzie,o humorach w poszczególnych częściach kraju,o wodzie co płynie co stoi itp...o wszystkim .

Przez 10lat jakie tu jestem takich pytań padło kilka tysięcy i żadne nie skończyło się sukcesem w postaci zaginki kija przez kilowego garba,wiesz czemu? bo to niemożliwe.
Gdy odpowiesz tak jak my 100000razy z rzędu na takie pierdoły to zrozumiesz dlaczego ten 100001 raz jest "sympatyczny".

Namiar gps-a,list polecający od Kreta z pogodynki, 1 nnadziana w cieple kuchni guma,i radiopowiadomienie z atomowego zegara w Genewie-tego chcą obecne dzieciaki aby złowić rybę-że dzieciaki to raczej widać ...

Łowię ryby 30lat,targnąłem multum fajnych okoni a do dziś dnia nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie autorowi tak aby online złowił rybę,tak jak sobie zażyczył.
"Sympatycznie" co nie ? (2019/03/05 07:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas83


Może należy też mieć trochę szczęścia w życiu i zabrać rodzinkę na spacer nad jeziorko. Uczywiście zabierając ze sobą sprzęt hehe. (2019/03/05 08:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ted48


Nie wiem dlaczego czujesz się zobowiązany odpowiadać na każde zadane tu pytanie,uczestniczyć w kazdym wątku dyskusji - przecież nikt tego od Ciebie nie wymaga.Nie chcesz udzielać porad innym ,młodym wędkarzom, bo już kiedyś ich udzieliłeś, to poluzuj gumę,nie spinaj się tylko najnormalniej w świecie nie odpowiadaj.Odpowiadasz -rób to z szacunkiem dla siebie i innych.Będzie wtedy sympatycznie dla wszystkich.
(2019/03/05 13:36)

Sith


(...) Żenada.
Jeśli to opinia o zadanym pytaniu, zgadzam się w 100, a nawet w 200%%.
(2019/03/06 08:31)

luxxxis


Ted48-po części masz rację,tyle że "żenadą" były też nazywane wątki bez odpowiedzi a my-stali bywalcy głuchoniemymi. Pewnie że nie muszę odpowiadać,nikt nie musi, ale skoro tu jestem to komentuję ,nie odwracam głowy.
Publikując coś na forum trzeba się liczyć także z uszczypliwością czy też złośliwością jak w moim przypadku-człek rozumny wyciągnie wniosek że nie tędy droga.
Poza tym jest też wyszukiwarka,jedno słowo okoń i masz xxx odpowiedzi. (2019/03/06 10:31)