Jakie gumy na okonia w Odrze?

/ 4 odpowiedzi
witam jakie gumy na okonia lowie na odrze  pozdrawiam

adamoso123


Zależy na jakiego okonia. Chcesz złowić mało dużych czy dużo małych ;] Jeżeli dużo a małych to polecam twisterka białego lub żułtego 3-5 cm. A jak na większego to kopyto 4-8 cm. Przy okazji może ci się uwiesić sandacz. I co do obciążenia to zależy od tego czy okoń będzie żerował ,ale ja zazwyczaj łowię przy dnie i mam dobre efekty. Na początek łów szybko i energicznie a jak nie będzie efektów to wolno albo jiguj. (2010/10/14 21:00)

pawelek112


Obrotówki Też Dobre ale im mniejsza to na małego właśnie a im troszkę większa to może większy wskoczyć.
Pozdrawiam
Krzysiek (2010/10/15 07:55)

Gruzinek


To z pewnością nie zależy od humoru i kaprysu wędkarza, lecz tylko i wyłącznie od humoru i kaprysu ryby. U mnie biorą i te duże i te małe na gumy żółte albo brązowe i wcale nie koniecznie duże; zdarza się, że uderzy w obrotówkę z dodatkiem czerwieni.
A są dni że tylko na czerwonego robaka (oczywiście z gruntu lub na spławik)  (2010/10/15 08:19)

Kubek76


Umnie podobnie jednego dnia jak oszalałe brały różnej wielkości okonie na żółtego lub seledynowego paproszka z główką 1g, a dosłownie na drugi dzień tylko twistery 5cm  Dragona chyba dancer kolor niebieskawy z brokatem srebrnym i biały perłowy na 4g główce. W zeszłym tygodniu było u mnie słabo i okonie szły tylko na woblerki 4 do 5cm. Teraz w sobotę popróbuję na większe rippery 7-10cm na cięższej główce aby szybciej opadał, zobaczę jak te się sprawdzą. (2010/10/19 10:27)