Zaloguj się do konta

Jakie będą składki okręgowe na 2012?

utworzono: 2011/10/12 11:10
adams2

W okręgu toruńskim rozwiązano ten problem pomyślnie(po myśli zarządu). W jednej opłacie(nizinnej)mamy wszystko:wody górskie,spining,łowienie z łodzi itp. opłata też jest "lux".Opłata za jedno łowisko dwa,trzy razy wyższa niż w innych okręgach za wszystkie wody nizinne.Nie wzięto pod uwagę wędkarzy,którzy nie spininguja,nie łowią na wodach górskich,nie łowią z łodzi...Co wymyślą na następny rok?(może opłatę od kolorów haczyków,rodzaju przynety żywa-martwa,bat-feder...)W roku bieżącym wielu nie opłaciło składek ,więc ktoś tę stratę będzie musiał pokryć w roku następnym...Brońcie się koledzy by i u Was nie "ulepszono i uproszczono"opłat ,za prawo do posiedzenia z wędką nad wodą. [2011-10-25 16:09]

jurek

Masz racje kolego ,Okręgi mogą podwyższać , zaostrzać , wprowadzać nowe stawki od spina czy łódki . Mój Okręg Płocko-Włocławski jest chyba jednym z najdroższych w kraju i w tym roku mieliśmy porozumienie tylko z Legnicą , ale to już ostatni rok , na rok 2012 nie przewiduje się żadnych porozumień ( dobrze , że chociaż jest u nas bardzo dobre zarybianie , jak ostatnio 7 ton suma do Wisły i 3 jezior )

Ale z drugiej strony w moim Okręgu nie są tolerowane żadne wpłaty przez przekaz , pocztę czy internet na konto Okręgu --- trzeba po prostu przyjechać do jakiegoś skarbnika i osobiście wykupić znaki , nawet te jednodniówki
[2011-10-26 11:35]

ripper

ryb jest mniej gdyż jest więcej kłusoli i zbyt częste są odłowy zbiorników a to wszystko dlatego że ryba w dzisiejszych czasach jest bardzo droga smaczna a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na tego typu pożywienie a wracając do lat ubiegłych kilka naście czy dźieśiąt to była bardzo tania i było znacznie więcej i prościej ją zdobyć a cywilizacja była tak zacofana że niedoceniani tego typu stworzenia jako dobra potrawa czy przystawka a teraz jest zupełnie odwrotnie ludzie już srają tym mięsem czy kaszanka i nadszedł czas Ryby . Co do składek to powinny być ujednolicone i wszystkie okręgi powinny ustalić niech już to będzie większa kwota niż do tej pory ale by była jedna ,chcąc jechać np na urlop nad mazury czy gdzie kol-wiek pakujemy sprzęt i nie martwimy się czyja to woda szukać opłacać tylko łowimy bez problemu , ale marne są szanse na takie coś alby kapucha do kieszeni urzędasów rosła a reszta to leje na to. [2011-10-26 19:24]

proton77

Całkowicie się z Tobą zgadzam!!!

Z tym, że ja bym chciał płacić za łowienie i mieć wolny wybór łowiska, a nie bzdurne podziały na okręgi, jeziora, rzeki, stawy i kałuże.

[2011-11-27 15:59]

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/52415/pliki
/uch_zg__nr_109___dot__skl_czlonk_na_2012_i_zalaczniki.pdf

Składki na rok 2012

no i Jureczek znowu podał same konkrety.........uczcie się od niego.... [2011-12-01 08:45]

panzyt

Okręg OPOLE: zgodnie z uchwałami ZG PZW oraz ZO PZW składki na 2012 rok wynoszą:

-członkowska    - 64,-zł / 32,-zł

-okręgowa       - 125,-zł / 63,-zł

-ubezpieczenie -    2,-zł /   2,-zł

oraz składka na koło według ustaleń danego koła.

[2011-12-01 13:46]

Waldi4110

A takie w Zielonej Górze http://www.pzw.zgora.pl/19,15,2,.html .
[2011-12-30 23:18]

zebek22

czytam wasze komentarze i zgadzam się z wami wpuszczają 30 i 35 a reszta chartów  byle wziąśc do domu może w końcu czas coś zmienić mam 25 lat wedkuje od urodzenia i jeszcze żadnej ryby nie zjadłem i nie wziąłem do domu płace 140 zł na rok i musze patrzec i pytać się gdzie mogę wędkować to bezsensu szkoda ze nie mam znajomości bo odezwałbym się tam wyżej i coś próbował zmienić przecież to jest dla nas powinniśmy dbać o to a nie..... jak patrze czasami na starszych obok mnie na stanowiskach i biją się o każdą rybę nawet o ta z minimalną wielkością to aż mi żal ich pozdrawiam tych co łapią i wypuszczają  [2012-02-14 14:06]