Jakie będą składki okręgowe na 2012?

/ 33 odpowiedzi
Wie już ktoś z Was jak będa prezentować się skladki okregowe na przyszły rok? Jaki wzrost opłat, bo jak znam życie, to na pewno będa podwyżki. Pytanie tylko czy na przeciętną kieszen wędkarza...
mielec


Wiem już jaką będziemy mieli składkę członkowska na Okręg Rzeszowski, a mianowicie 64 zł.
Trwają jeszcze ostre debaty w ZO na temat opłat za możliwość połowu. Ktoś wymyślił by zrobić jedna opłatę na wody nizinne i górskie nie dzieląc zbiorników i rzek co jest zupełnym kretynizmem bo nie daje wędkarzowi możliwości wyboru danej wody.
Po co komu płacić górskie jak kogoś to nie interesuje, lub po co płacić zbiorniki jak interesują tylko rzeki. Został złożony sprzeciw tejże propozycji i mam nadzieje ze będzie uchwalone by wędkarze mieli wolny wybór w opłatach i wyboru wody.
Pod koniec października będzie już na 99% pewne jakie będą opłaty za możliwość połowu, oczywiście dam znać. (2011/10/12 15:59)

Zibi60


Z tym, że ja bym chciał płacić za łowienie i mieć wolny wybór łowiska, a nie bzdurne podziały na okręgi, jeziora, rzeki, stawy i kałuże. (2011/10/12 18:04)

u?ytkownik91956


Do tej pory wody górskie są w miarę niedostępne, dlatego, że trzeba płacić za to, powoduje to, że nad rzeką pstrągową nie ma takiej presji wędkarskiej, muszkarze z reguły są bardziej kulturalni i etyczni niż niedzielni sprężynowcy z napisem na plecach ;"złów i zjedz". Obserwuję jak to jest w jednym z okręgów opłacanym też przeze mnie , a mianowicie Rzeszowskim; Jak napuszczą do sadzawki karpia długości 30-35 cm, to przez najbliższe piec miesięcy nie można tam kija wsadzić, bo tak tłoczno i byle do wora. Ja osobiście nie jestem za tym, by ten element występował na wodach górskich, do tej pory sama opłata lekko odstrasza, mimo niewysokiej kwoty, ale jeżeli będzie jednakowa, to mięsiarze wcześniej, czy później będą odwiedzać górskie odcinki i nie sądzę, że każdy z nich przekwalifikuje się na muszkarstwo (2011/10/12 18:38)

sanczez14


Witam kolegów mi osobiście podział wód na górskie czy nizinne nie przeszkadza bardziej porozumienia z danymi okręgami ponieważ w tym roku kalendarzowym w Ciechanowie wyszła niezła zadyma ponieważ są dwa koła i nie podpisały miedzy sobą porozumienia a w związku z tym dla niektórych doszła dodatkowa opłata w wysokości 50zł przecież to paranoja. (2011/10/12 18:54)

u?ytkownik91956


I nie licz na to, że te 50zł pójdzie na zarybianie, w kielnie prezesa pojdzie (2011/10/12 18:57)

Zibi60


Pewnie i Ty i ja mamy rację, tylko jak to pogodzić ? Ogólnie to marzy mi się maksymalne uproszczenie tak procedur jak i regulaminu wędkowania, ale tego chyba nie doczekam, bo co roku dochodzi coraz więcej zmian, ograniczeń i biurokracji. (2011/10/12 19:01)

JOPEK1971


Ja na szczęście mam alternatywę,wolę zapłacic prywaciarzowi który tak samo postępuje z wodą jak PZW,ale ma lępszą wodę w której jeszcze można coś złowic,płacę połowe tego co zapłacił bym w związku prowadzonym przez kretynów. (2011/10/12 19:11)

hubi


Witam koledzy składki ogólnokrajowe tak jak było 30 lat temu wtedy będzie okey a nie podziały pozdrawiam.. (2011/10/12 19:36)

mielec


Panowie temat o czy, innym, a Wy off topa robicie.

Ja tam nie narzekam co do O. Rzeszów rybne bardzo wody przystępna opłata i porozumienia że palce lizać. (2011/10/12 20:12)

u?ytkownik91956


Dlatego ja potwierdzam, ze nie trzeba tego psuć głupawymi pomysłami (2011/10/12 20:39)

u?ytkownik91956


Witam koledzy składki ogólnokrajowe tak jak było 30 lat temu wtedy będzie okey a nie podziały pozdrawiam..

A jak to wyglądało dokładnie? (2011/10/12 20:40)

withanight88


Do tej pory wody górskie są w miarę niedostępne, dlatego, że trzeba płacić za to, powoduje to, że nad rzeką pstrągową nie ma takiej presji wędkarskiej, muszkarze z reguły są bardziej kulturalni i etyczni niż niedzielni sprężynowcy z napisem na plecach ;"złów i zjedz". Obserwuję jak to jest w jednym z okręgów opłacanym też przeze mnie , a mianowicie Rzeszowskim; Jak napuszczą do sadzawki karpia długości 30-35 cm, to przez najbliższe piec miesięcy nie można tam kija wsadzić, bo tak tłoczno i byle do wora. Ja osobiście nie jestem za tym, by ten element występował na wodach górskich, do tej pory sama opłata lekko odstrasza, mimo niewysokiej kwoty, ale jeżeli będzie jednakowa, to mięsiarze wcześniej, czy później będą odwiedzać górskie odcinki i nie sądzę, że każdy z nich przekwalifikuje się na muszkarstwo




Bardzo mądrze gadasz, masz rację.
Składki jak to co roku - będą zapewne ciut wyższe niż w roku poprzednim, ale nie na tyle ,że nie bedziemy w stanie ich opłacić. (2011/10/12 21:20)

mielec


Witam koledzy składki ogólnokrajowe tak jak było 30 lat temu wtedy będzie okey a nie podziały pozdrawiam..

A jak to wyglądało dokładnie?



Płaciłeś jedną składkę i łowiłeś w całym kraju wyłączając górskie i specjalne no chyba, że na górskie składkę też uiściłeś. (2011/10/12 21:35)

Zibi60


I to było takie złe Tomku ? (2011/10/13 06:42)

pawelz


I to było takie złe Tomku ?

Skoro bylo dobre, to czemu ryb jest coraz mniej.

Czy my jako spolecznosc nie potrafimy wyciagac wnioskow z przeszlosci. ?
Ciagle ludzimy sie ze moze stanie sie cud i zacznie sie cos naprawiac.
System , jaki istnial (i istnieje) po calosci to totalna porazka.
Konsekwencje blednych (glupich) decyzji sprzed wielu lat ponosimy wlasnie teraz.
Kiedys wolno bylo zabrac nawet do 10 pstragow (potem 5, 3 teraz mysli sie o NK).
Szczupakow 4 z wymiarem 40 cm. Jedna niska oplata na caly kraj. Mozna by jeszcze mnozyc.
Stan wod doprowadzono do katastrofy, ale zanim ktos sie ocknol, bylo juz za pozno. (2011/10/13 09:46)

rygiel


Brak ryb w naszych wodach jest spowodowany degradacją środowiska,nie właściwym zarybianiem i masowymi odłowami,a nie tym że kiedyś można było wędkować w całym kraju.Kiedyś(lata 70-te)brałem dwie wędki,plecak,książeczkę auto-stop i w Polskę.Gdzie zdarzyło mi się zatrzymać tam łowiłem i tak powinno być teraz. (2011/10/13 10:32)

rygiel


Jeszcze jedno.Cały czas wraca sprawa limitów.Uważam że większość naszych kolegów etykę ma w krwi i im limity są nie potrzebne a mięsiarzy i tak nie obchodzą. (2011/10/13 10:45)

mielec


I to było takie złe Tomku ?



Złe może nie, ale teraz po podziałach widać gdzie gospodarz porządny, a gdzie chapol. Rzeszowskie nie straciło dobre porozumienia, przyzwoita składka i porządnie rybne wody. Rzekłbym, ze może i nawet jest lepiej:):)

 Myślisz, że po wprowadzeniu składki krajowej Ci co narzekają na swoje wody poprawi sie weń. Chyba nie. To nie wina podziałów, a wina gospodarzy. (2011/10/13 15:48)

khakiprichi


składki będą w złotówkach :) (2011/10/13 17:08)

mielec


składki będą w złotówkach :)



Może w euro:):):) (2011/10/13 18:59)

jurek


http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/52415/pliki
/uch_zg__nr_109___dot__skl_czlonk_na_2012_i_zalaczniki.pdf


          Składki na rok 2012 (2011/10/23 11:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


Witam Wszystkich:)

Jakie będą takie będą,nic nie poradzimy na to! Moim zdaniem powinno się dożyć do jednolitej opłaty na wody nizinne,górskie i łowiska specjalne!Tak jak było kiedyś cała Polska jeden kraj,a nie podzielone...:) tym samym prostsze były by przepisy i inne potrzebne dokumenty do wędkowania a tak coraz więcej biurokracji i coraz mniej ryb..:) (2011/10/23 12:07)

grezgorz


w katowickim to w tym roku płacilem prawie 200zł za składke a następny rok to sam nie wiem (2011/10/23 16:11)

pawelz


Witam Wszystkich:)

Jakie będą takie będą,nic nie poradzimy na to! Moim zdaniem powinno się dożyć do jednolitej opłaty na wody nizinne,górskie i łowiska specjalne!Tak jak było kiedyś cała Polska jeden kraj,a nie podzielone...:) tym samym prostsze były by przepisy i inne potrzebne dokumenty do wędkowania a tak coraz więcej biurokracji i coraz mniej ryb..:)

Lowiska specjalne (OS'y) MUSZA byc samowfinansujacymi sie lowiskami. Przynajmniej w teorii. Tworzac OS PZW nie moze dokladac do niego ani zlotowki. Dlatego czasami otwiera sie lowiska NK ktore nie sa OS'ami. Wiec jednolita oplata na caly kraj na OS'y nie ma racji bytu. Nie byloby szans wykazac czy dany OS sam sie finansuje, czy trzeba go zlikwidowac. (2011/10/24 09:12)

jurek


Opłata członkowska będzie wynosić 64 złote , reszta kosztów pozostawiono w gestii Okręgów ( no może nie takie , jak wpisowe = 25 zł     , czy wymiana legitymacji =5zł  )
(2011/10/24 10:47)