Zaloguj się do konta

Jakich przynęt używacie na lód?

utworzono: 2010/11/29 16:02
radek123

Witam w zeszłym roku zacząłem przygodę z wędkarstwem pod lodowym i rybki łowiłem na pinkę brały płocie ale bardzo rzadko 1 na 2 godzinki !! Chciałbym się dowiedzieć na co wy łowicie płotki okonki i leszczyki chodzi mi o przynęty z atraktorem i bez !!!
[2010-11-29 16:02]

kazik

Ja głównie używam ochotkę i to żywą , czasami mrożona . Ochotkę mrożoną to daję do zanęty i taką ze sklepu akwarystycznego . Wrzucam kostkę do otworu i pomału rozmarzając nęci . Na spławik używam małych czerwonych robaków i pinkę . Najlepiej się łowi okonie , czy płocie zakładając na haczyk mormyszki jedną ochotkę , lub malutkiego robaczka .    [2010-11-29 16:52]

Marco8612

ja mam dwie ulubione przynęty jest to pinka i ochotka na pinke ciągnołem największe płocie. [2010-11-29 21:51]

Matys24

W tamtym roku na białe robaki nałowiłem dużo ładnych płoci, a na ochotkę trafiłem sporo mniejszych płotek wzdręgi i oczywiście okonie, lecz tam gdzie łowie tych ostatnich jest dość mało. Pozdrawiam [2010-11-30 09:34]

Matys24

W tamtym roku na białe robaki nałowiłem dużo ładnych płoci, a na ochotkę trafiłem sporo mniejszych płotek wzdręgi i oczywiście okonie, lecz tam gdzie łowie tych ostatnich jest dość mało. Pozdrawiam [2010-11-30 09:34]

radek123

a jakieś inne nap kukurydza łapał ktoś na to ???
[2010-12-03 13:24]

radek123

raczy ktos odpowiedzieć ??

[2010-12-04 18:41]

Matys24

Może i coś Ci się uda złowić chociaż pamiętaj że  jak woda zimna to przynęty roślinne odstawiamy na drugi plan, najlepiej to tak jak pisze wyżej czyli ochotka pinka  białei czerwone robaki, kiedyś czytałem o małej kostce słoniny i  ładną płoć można złowić na kornika. Pozdrawiam [2010-12-04 18:51]

radny68

Polecam ochotkę i mormyszkę. Zgodnie z przepisami, jedna wędka, jeden haczyk, jedna rybka. [2010-12-04 23:52]

kazik

Kolego ,,radek123” jeszcze nie widziałem żeby w zimie z pod lodu ktoś łowił ryby na kukurydzę czy przynęty roślinne  , ale kto wie . Raczej przynęty roślinne i o większych gabarytach , czy granulacie nie są skuteczne w zimie . Jest to pokarm za mało kaloryczny i ryby przeważnie omijają go . Ryby takie jak Karp , Karaś   nie żerują w zimie , następnie inne rodzime gatunki raczej słabo żerują więc taka przynęta raczej nie jest pobierana . Najlepiej się sprawdzają przynęty zwierzęce i to niewielkich rozmiarów jak ochotka , czy pinka . Czerwone robaki też powinny być nie durze bo na takie , typu rosówka to nic nie weźmie , chyba że miętus . Drugimi najbardziej skutecznymi przynętami są sztuczne przynęty typu mormyszka lub blaszki podlodowe . Można żywą przynętę łączyć ze sztuczną co daje jeszcze lepsze efekty . Kończąc informuję Was że ryby w tym okresie są wyjątkowo wybredne i nigdy nie wiemy zaczynając wędkowanie na co dzisiaj będą brały . Bo jednego dnia znakomite rezultaty ma się na samą mormyszki , innego dnia tylko blaszki są w modzie , a innego dnia tylko ochotka lub sam robak . [2010-12-05 07:24]

okonek06

mam pytanie jak wiązać błystkę podlodową.i czy można stsować do szybszej jej wymiany agrafki ? [2010-12-05 17:42]