Zaloguj się do konta

Jaki koszyk?

utworzono: 2012/10/23 10:41
chrostek

witam.mam wedke o cw 30-80 (feeder)  wedkuje na wodach stojących i chce próbować na rzece o lekkim uciągu
i takie pytanie: jaki ciężar koszyka uzyc na rzeke , bo na wody stojące uzywam 20g i razem z zaneta ma 50-60g
czy dawac na rzeke 30g + zaneta czy moze jakies większe bo boję się o złamanie szczytówki, a wędka jest czuła i lekka ( jaxon inspiral feeder)
czy mieliscie juz takie przygody ze złamaliscie szczytówke przez zbyt ciezki koszyk?
pozdrawiam [2012-10-23 10:41]

Bernard51

Wszystko zależy od umiejetnego wyrzutu, trzeba powoli i przy koncu przyspieszyc troche , natomiast jak odrazu szarpniesz mocno z duzą sila to mozna wiekszosc kiji uszkodzic.
Decyduje umiejentność wyrzutu!!
[2012-10-23 05:59]

chrostek

o to chodzi ze rzeka ma szerokosc ok 8-10 metrów i dlatego nie wiem na jaki koszyczek sobie oozwolić [2012-10-23 11:19]

PnK

Najlepiej, gdybyś po prostu dobrał koszyk metodą prób i błędów. Spróbuj na 40 i 50g. U mnie 50g wystarcza na Wiśle, pomiędzy główkami, gdzie woda raczej szybko nie płynie. Wszystko zależy, jak silny jest prąd w tej rzeczce, bo może się okazać, że te 50g będzie za mało. [2012-10-23 16:37]

wojtekzkiw

na twoje cw : dał bym ze 40 g , ale musisz uważać przy rzutach nic na chama !!!A szytówki zależy jakie masz jak coś można wymienić . [2012-10-23 18:37]

Hmm dla każdego lekki uciąg to co innego :) spróbuj z 30-40 a jak będzie za cięzko to załóż ciężarek i zanęć z procy albo z ręki  [2012-10-23 20:15]

chrostek

ok dzięki będę próbował, w razie problemu bedę pisał :) [2012-10-24 00:18]

przemo1980

koszyk, lub inne obciążenie daj takie żeby nurt rzeki go nie ściągał .
Jeśli się okaże że obciążenie które będziesz musiał zastosować będzie przekraczało wytrzymałość wędki to trzeba ją wymienić na mocniejszą :)))
[2012-10-24 14:09]

Lujski

jaki koszyk?, typ? wybrac na głebokie łowisko - łowie na zwirowni i pare metrow od brzegu jest pare metrów gruntu :) - do tej pory łowilem na sprezyne, ale mam wrazenie ze jak sprezyna wpada do wody to sie zaneta "rozpryskuje" i zanim dotrze na dno to juz sie tak rozproszy ze moj haczyk nawet tej zanety nie widzi - chodzi mi oto zeby zaneta w koszyku dotarla na dno razem z koszykiem, haczykiem ...
ostatnim moim pomyslem to dodanie do rozrobionej zanety troche oleju, zeby nie byla az tak sypka ..ale nie wiem czy to zda zgzamin ...?? - pewnei to juz sie nazywa pastą// :P
Pozdrawiam
[2012-11-24 18:08]

o to chodzi ze rzeka ma szerokosc ok 8-10 metrów i dlatego nie wiem na jaki koszyczek sobie oozwolić

Po co na taki dystans koszyk???  olej koszyk -sam ołów wystarczy byle płaski a nęć ręcznie. [2012-11-24 18:18]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia