Jaki zestaw

/ 5 odpowiedzi
Na co łowić trocie ? Byłem dzisiaj na plaży w Chłapowie i łowiłem trochę na woblera i trochę na spławik z błystką i nic .Może to nie fart ,ale może wina zestawu . NA co łowicie Trocie ? Jaki jest sprawdzony zestaw ?
krzychu64


Witam.
Musiałbyś poszukać na tym forum kolegi Mefokiller.
On co prawda mieszka w Niemczech ale jest znawcą interesującego Ciebie tematu. Spinninguje w morzu za Trocią i innymi gatunkami.
Pozdr. (2011/04/03 12:25)

bar7064


Znalazłem te info moze co sie to przyda. Koniecznym jest nawinięcie na szpulę 100 m linki lub żyłki, ponieważ ryby ostro walczą i robią długie odjazdy. Najlepszymi przynętami są w dalszym ciągu tradycyjne miedziane i mosiężne błystki wahadłowe tzw. „karlinki” o ciężarze od 25 do 30 g. Całkiem dobre modele można dostać obecnie w sklepach i nie trzeba jak kiedyś kupować ich od wędkarzy z okolica Karlina, którzy wytwarzali je domowym sposobem. Mają one tę zaletę, ze świetnie utrzymują się głęboko w nurcie. Oczywiście zamiast „karlinek” można stosować inne błystki wahadłowe (kalewy, algi, morsy) w kolorach miedzi i mosiądzu. Od niedawna konkurencją dla „karlinek” są woblery, które stały się modne od czasu, kiedy uzyskano przy ich pomocy niezłe wyniki połowowe. Trocie i łososie nie gardzą również twisterami, riperami i innymi miękkimi przynętami. Byłem świadkiem złowienia przez kolegę 3 kilogramowego srebrniaka, na 7 cm, brązową, gumową żabkę. Ryba ta najwyraźniej preferowała kuchnię francuską, ponieważ po złowieniu wypluła drugą żabkę naturalną. Na spokojnych zakolach i rzutach pod krzaki egzamin zdają również 3-5 cm błystki obrotowe, o wąskich skrzydełkach. Jak z powyższego wynika, trocie i łososie są drapieżnikami reagującymi praktycznie na wszystkie przynęty spiningowe. Niezbędnym uzupełnieniem sprzętu wędkarskiego jest osęka lub duży podbierak.  (2011/04/03 13:16)

krzychu64


Bar7064 - Marcinfan pisze o połowach morskich, a Ty opisujesz zakola, krzaki, typowo rzeczne miejscówki.
Pozdr. (2011/04/03 20:28)

grabarzsz


Witam.
Do połowu troci w morzu jedne z lepszych przynęt TO JAXON
1: HOLO REFLEX TOBIAS
2: HOLO REFLEX TOMRON
3: HS SEA TROUT ACE HS ST ACE
Oczywiście dostępne w różnych kolorach i gramaturach, szczególnie polecam ten trzeci - kolor niebieskawy.
Przynęta nr 3 sprawdza się również świetnie na BELONE , trzeba tylko zaczepić mały wolframowy przepon na końcu.
BogdanMS


Kolego, wydaje mi się, że o osęce to możesz spokojnie zapomnieć. O ile pamiętam to od ponad dwóch lat jest zabronione uzywanie osęki. Jedynie duży podbierak wchodzi w rachubę. (2011/04/08 01:11)