Zestaw spinningowy na ponton

/ 17 odpowiedzi

Po pierwsze chciałem się przywitać ze wszystkimi kolegami po kiju, ponieważ to mój pierwszy post na forum.

W tym roku kupuję ponton , wychodzę z krzaczorów i wypływam na pełną wodę. Postanowiłem więc uzupełnić sprzęt. Posiadam spinning shimano nexave 2,4 do 30g. Goniąc za szczupłym najczęściej operowałem główkami do 10g,  więc ten kij odpowiednio nie pracował, a przy wieszających się okoniach nie było żadnej przyjemności z holu.  W tym roku postanowiłem uzupełnić kolekcję. W związku z tym poszukuję:


1.Kij szczupakowo-okoniowy do 18g,  dł. 2,1m,  monolit, nie wklejka .(tzn. kij na szczupaka, ale żebym miał także frajdę z holu garbusa) 

2.Kij okoniowo- kleniowy do 10g  2,1m, tu chyba wklejka będzie odpowiednia

3.Kij tylko i wyłącznie na sandacza 2,1m,  tu proszę o pomoc jaką gramaturę najlepiej wybrać


Kije chciałbym jak najkrótsze, mogą być nawet 1,8m, ale podejrzewam że większy wybór jest w dł. 2,1m. Natomiast zależy mi na krótkim dolniku.

Będę wędkował tylko na jeziorach, z pontonu.

Nie mam jakiejś zamkniętej kwoty, ale na każdą wędkę chciałbym przeznaczyć do 200-250 zł. Oczywiście jeśli będzie coś godnego za 150 to się nie obrażę.

Dopuszczam przeszeregowania w kwotach i gramaturze wędek.

bednar14


Wydaje mi się że nexave powinien ci wystarczyć do połowu sandacza, łowie beastmasterem bx również do 30 gram i daje radę. Ale rzeczywiście główkę 10 gram to tak średnio czuć na kiju najlepiej operuje się główkami w gramaturze 12-20 gram cięższymi nie łowiłem tym kijem. Jeżeli nexave zostawisz sobie pod sandacza to wtedy będziesz miał więcej kasy na kij nr 1 i nr 2. Ale tak się zastanawiam na jakim jeziorze ty klenie będziesz łowił? Przeważnie klnie łowi się w rzekach ale ja nie wnikam bo słyszałem że na wodzie stojącej też się łowi te ryby. Co do kija nr 1 to może robinson diaflex ci przypasuje. Ostatnio zakupiłem robinson diaflex light spin 2,70m o cw 4-20 g. Do lekkiego połowu szczupaków powinien się nadać a okonia też poczujesz choć największą radość z okoni będziesz miał na wklejance. Na forum ludzie dobrze piszą też o kijach okuma black rock, dragon express i milenium oraz o daiwach i cormoranach więc popatrz sobie na te kije a jak poszperasz w wyszukiwarce na forum to znajdziesz jeszcze wiele odpowiedzi na zadane przez ciebie pytanie. (2013/02/08 12:19)

mossak


poszperaj o wklejankach Jacka Kawalca gorąco polecam do 2.30 m w zupelnosci starczy (2013/02/08 12:56)

Lucky01


Dzięki za odpowiedzi. Przyjrzałem się bliżej tym trzem propozycjom

1.WĘDKA DRAGON EXPRESS SPINN 2,45m 4-20g 

2.WĘDKA OKUMA BLACK ROCK 2.13m 4-21g

3.ROBINSON DIAFLEX LIGHT SPIN 2,45 6-20g

i skłaniam się ku okumie z uwagi na jej długość.

 

Swoją drogą to przeglądając różne fora można sporo poczytać o spinningach, które otrzymały już miano legendarnych, ale zwykle są w długościach 2,4 –3,0 , natomiast niewiele jest takich w długości 2,1 i krótszych. Myślę że wynika to z faktu, że wędkarze szukają wędzisk uniwersalnych czyli łódź i brzeg w jednym.

 

Natomiast można zauważyć ostatnio dość duży wzrost ilości pontoniarzy, co może sprzyjać ilości poszukiwanych przez nich wędzisk krótszych. Może warto rozwinąć ten wątek z myślą o nich i wyłonić kilka takich wędek do długości 2,1 w różnych zakresach rzutowych.

Ja ze swojej strony prosiłbym jeszcze kolegów o kilka propozycji dla wędek nr 2 i 3 z mojego pierwszego postu.

 

Co do wędek Pana Kawalca to są poza moimi możliwościami finansowymi, a poza tym to nie jestem chyba jeszcze godzien dzierżyć taki oręż. (2013/02/11 11:40)

MastertoN


Witam
Jako, że mój sprzęt nie wytrzymał chciał bym kupić nowy zestaw (kołowrotek + wędke) i chciał bym prosić o radę jaki kij wybrać (preferował bym oklice 2.1m w cenie 100-200) + kołowrotek (150-300zł) Proszę o pomoc w wyborze tego sprzętu.
Czy ten zestaw nada się i posłuży mi troszeczkę?
http://allegro.pl/wedka-dam-effzett-meth-2-10m-5-25g-new-bydgoszcz-i6495600638.html
http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-applause-cr-fd3000-new-wobler-i6766226459.html (2017/10/19 15:34)

Sith


Zainteresuj się wędziskiem KONGER Ultris Drop Shot 210cm/3-18g, to nietypowa wklejanka zachowująca się jak tubulary nie tracąc nic z właściwości sygnalizacyjnej wklejanek. Do tego kołowrotek KONGER Ultris Aqua 810 FD, doskonale zgrywa się z tym wędziskiem. Zestaw wart swoich cen, a walorami użytkowymi i jakością przewyższa konkurencyjne znacznie droższe produkty. Polecam. (2017/10/20 06:45)