Zaloguj się do konta

Jaki zestaw najlepszy?

utworzono: 2012/10/27 19:08
KarolK

Witajcie . Mam pytanie czy na łowienie na koszyk . zywca . spławik . na zalewach, jeziorach lepiej kupić Wędzisko teleskopowe czy na cześci składane . Przepraszam za nieperfekcyjne wyrażenia . Ale jestem początkującym . [2012-10-27 19:08]

Flinio888

Moim zdanie na grunt najlepiej 2 lub 3 częściowe. Jeśli odległościówka to też, ale nie wiem czy znajdziesz jedne wędzisko do każdej z metod.    [2012-10-27 19:13]

Witajcie . Mam pytanie czy na łowienie na koszyk . zywca . spławik . na zalewach, jeziorach lepiej kupić Wędzisko teleskopowe czy na cześci składane . Przepraszam za nieperfekcyjne wyrażenia . Ale jestem początkującym .


3 składowe [2012-10-27 19:21]

3 Składowa do wszystkich metod polecam feeder :) [2012-10-27 20:47]

Dandol

składowa, teleskop to tylko namiastka wędki.

[2012-10-27 21:24]

Artur z Ketrzyna

składowa, teleskop to tylko namiastka wędki.


?????????????????
A co jest wędką?
[2012-10-27 21:44]

Artur z Ketrzyna

Witajcie . Mam pytanie czy na łowienie na koszyk . zywca . spławik . na zalewach, jeziorach lepiej kupić Wędzisko teleskopowe czy na cześci składane . Przepraszam za nieperfekcyjne wyrażenia . Ale jestem początkującym .

Wszystko zależy od wędkarza i jego upodobań.
Ja wolę teleskopy.
Lepsze w transporcie, prostsze rozkładaniu i składaniu.

Mam spiningi, gruntówki i spławikówki teleskopowe i raczej nie zamienił bym je na te tradycyjne składowe.
Jedynie w spiningach to naprawdę trudno znaleźć jakieś dobre wśród teleskopów.
[2012-10-27 21:50]

ryukon1975

Witajcie . Mam pytanie czy na łowienie na koszyk . zywca . spławik . na zalewach, jeziorach lepiej kupić Wędzisko teleskopowe czy na cześci składane . Przepraszam za nieperfekcyjne wyrażenia . Ale jestem początkującym .






Zdecydowanie lepsze są moim zdaniem wędziska nasadowe a nie teleskopy.Używam tylko kijów nasadowych zarówno w metodach gruntowych jak i w spinningu.
Kije teleskopowe mają wady które mnie do nich zrażają a jedyna ich zaleta to łatwość transportu i szybkość rozkładania.
W kijach nasadowych jest o wiele większy wybór w różnych klasach i przedziałach cenowych,kije teleskopowe są obecnie produkowane w bardzo niewielu metodach np.metoda bolońska i w najtańszych przedziałach cenowych gdzie większość to bez markowe kije dla początkujących z dalekiego wschodu.
[2012-10-28 07:50]

turu82

składowa, teleskop to tylko namiastka wędki.



Taaaaaaaaaki pewny jesteś łowiłeś kiedyś teleskopami czy tatuś odrazu kupił ci ten chiński szajs z wymiennymi końcówkami [2012-10-28 08:59]

turu82

Witajcie . Mam pytanie czy na łowienie na koszyk . zywca . spławik . na zalewach, jeziorach lepiej kupić Wędzisko teleskopowe czy na cześci składane . Przepraszam za nieperfekcyjne wyrażenia . Ale jestem początkującym .






Zdecydowanie lepsze są moim zdaniem wędziska nasadowe a nie teleskopy.Używam tylko kijów nasadowych zarówno w metodach gruntowych jak i w spinningu.
Kije teleskopowe mają wady które mnie do nich zrażają a jedyna ich zaleta to łatwość transportu i szybkość rozkładania.
W kijach nasadowych jest o wiele większy wybór w różnych klasach i przedziałach cenowych,kije teleskopowe są obecnie produkowane w bardzo niewielu metodach np.metoda bolońska i w najtańszych przedziałach cenowych gdzie większość to bez markowe kije dla początkujących z dalekiego wschodu.


Cze Krzychu  a ja i tak uważam że lepsze sa teleskopy mam jaxon prince chyba 420  15-45 od 14 lat i nie zamienił bym na żadne inne feederki czy pikerki ,tak uniwersalnej wędki chyba już nie dostanę od płotek do karpi leszczy sumów ciągnie wszystko śmigam obciążeniem ok 130 gram  jeśli jestem nad nad Wisłą  i przez tyle lat nie mam  z nią żadnych problemów no może pomyśle o lakierowaniu w zimie bo wiadomo  Wisła = exstreme .Pozdrawiam Karol [2012-10-28 09:07]

karolpolawiacz

kup porządnego feedera  3 składowego i będziesz mógł na te metody chodzić 
[2012-10-28 09:42]

ryukon1975

Cze Krzychu  a ja i tak uważam że lepsze sa teleskopy mam jaxon prince chyba 420  15-45 od 14 lat i nie zamienił bym na żadne inne feederki czy pikerki ,tak uniwersalnej wędki chyba już nie dostanę od płotek do karpi leszczy sumów ciągnie wszystko śmigam obciążeniem ok 130 gram  jeśli jestem nad nad Wisłą  i przez tyle lat nie mam  z nią żadnych problemów no może pomyśle o lakierowaniu w zimie bo wiadomo  Wisła = exstreme .Pozdrawiam Karol







Znajdziesz Karolu taki kij.
Tylko dziś komercja rządzi i celowo robią mnóstwo kijów o wąskiej specjalizacji ma to zalety dla kogoś kto wie czego chce ale ma też i niesamowite wady szczególnie dla początkującego któremu nie ma kto pomóc.
Dawniej nie było takich problemów,szczególnie w kijach z włókna szklanego które "moda" odsunęła na boczny tor a w określonych dziedzinach wędkarstwa wcale nie były i  nie są złe.

Zaś do tego które lepsze każdy sam sobie wybiera kije może więc łowić czym chce.
Tylko wybrać trzeba umieć.Niestety ta nauka "sprzętu" kosztuje dużo czasu i pieniędzy.
[2012-10-28 10:26]

KarolK

Dziękuję wam . Skorzystam z poleconego mi 3składanego wędzicka Mikado . modelu nie pamiętam . Jeśli macie jakieś opinie na temat tej firmy bardzo prosze .  [2012-10-28 11:43]

ayem

Posiadam wędki tej firmy i nie narzekam , oczywiście wędki trzy składowe mają swoje zalety jak np. ilość i rozmieszczenie przelotek . Teleskopy zaś przewagę mają pod względem transportowym ale i jedna i druga to wędka a co za tym idzie ryby da się łowić, sam niedawni zakupiłem wędkę typu float teleskopową i porównując do wędki match trzy składowej nie widzę różnicy. Mój ojciec ma tylko same teleskopy łowi nimi wiele lat i dobrze mu się nimi łowi a nie liczy się rodzaj wędki a umiejętności wędkarza . Więc co jest lepsze to sprawa indywidualna każdego z nas.
[2012-10-28 11:56]