Zaloguj się do konta

Jaki zestaw dobrać na tego typu łowisko ?

utworzono: 2012/08/20 14:44
kamlot96

Witam, mam pytanie:) Otóż chce się wybrać na łowisko w którym jest bardzo dużo roślinności tzn. bagno (gdy wkładałem 10 metrowy kij to wszedł pod wodę bez problemu) gdy dochodzę na stanowisko to siedzę prawie pod kolana w wodzie bo jest wodny teren który utrzymuje roślinność na wodzi... dno jest bardzo muliste i bardzo dużo roślinności jest na dnie.. stanowisko jest obtoczone kapelonami.. grunt jest tam gdzieś 2/3m.. biorą tam duże karasie i liny... karasie po 0,7kg a liny też w tych okolicach lub większe.. innych ryb nie ma.. jaki tam zestaw dopasować ? 
jaki haczyk? jakie kolory zyłki i haczyka ? ile cm przypon ? Jak możecie to opiszcie mi wszytsko co jest możliwe:) jaki kolor zanęty itp. a moze polecicie jakąś zanęte lub mieszanke ;p ryby biorą tam na kukurydze i białe robaki na inne przynęty nie próbowałem:) pozdrawiam [2012-08-20 14:44]

bednar14

Gruntówkę może sobie odpuść. Proponuję spławiczek max 3 gramy żyłeczkę główną 0,18-0,22 i do tego przyponik odpowiednio cieńszy z kutym haczykiem rozmiar 8-12 polecam Owner Iseama RV. Przypony rób standardowe 30-40 cm chyba że na przypon zakładasz obciążenie to wtedy daj dłuższy tylko nie wiem czy to ci się opłaci jak twierdzisz że muł jest. Co zanęty to nie musisz nęcić tą wędkarską. Jak będziesz nęcił systematycznie to nęć kukurydzą albo kuku z grochem. A co do przynęt to spróbuj łowić też na rosówki.
[2012-08-20 16:37]

kamlot96

dzięki za odpowiedz :) czekam na dalsze wypowiedzi ;pp [2012-08-20 16:41]