Zaloguj się do konta

Jaki zestaw na węgorza

utworzono: 2012/03/05 20:42
Makrela2011

Witam serdecznie mam pytanie do kolegów jak zrobić zestaw na węgorza i co mam założyć na haczyk Gdzie najlepiej rzucić obok trzcin czy na środek jeziora za porady serdecznie dziękuję  [2012-03-05 20:42]

89krzysztof

Porada nr 1. Poszukaj na forum. Temat już był.  [2012-03-05 20:50]

adler

Serwus Bogdan . 

Przecież niedawno pisałem Ci na PRIV . 

Względem Twego pytania to jest proste , bez koszyczka żyłka minimum 20 , stalka lub wolfram , lub bardzo dobra grubsza plecionka na nim mała , najmniejsza kotwiczka lub haczyk węgorzowy . Te haczyki to mają dodatkowe zadziory , kolor przeważnie czerwone .Na hak kilka , kilkanaście grubych dżdżownic , gnojaków , małego trupka lub żywczyka , wątróbka ( obojętnie z czego ) , kurze żołądki . Na to wszystko miałem efekty połowów węgorza . Niestety może trafić się sandacz , sum , dlatego stosuję wolfram . Tylko uważaj by nie była taka jak ta na gifie . :-)

Pozdrawiam . 


[2012-03-05 21:10]

Kowal73

cześć Bogdan,,no i jak tam przygotowania? no widzisz wszyscy jednakowo łowią te żmije hi hi ..pozdrawiam.
[2012-03-05 22:01]

bednar14

 stalka lub wolfram , 

No nie przesadzaj! Jak w łowisku jest dużo szczupaka a on łowi na trupka czy małego żywczyka to może użyć  cienkiego wolframu ale jak łowi na rosówkę czy dendrobeny to na przypon 0,22mm styknie. Na taki przypon sandacza też wyholujesz ale szczupak obetnie. Łowiąc na rosówkę nie ma potrzeby zakładać stalki czy wolframu bo po pierwsze szczupak i sandacz żadko biorą na robaczka a po drugie ograniczy ci to ilość brań.

[2012-03-06 09:44]

Swietnie piszecie wolfram stalka ,sandacz szczupak moze lyknie sum nawet  to gdzie to lapiecie o jakiej porze dnia i pora roku skoro tak uniwersalnie przedstawiacie ta trudnosc zlowienia wegorza a jeszcze rzeka jezioro .
Cos dzwoni ale nie wiadomo gdzie
[2012-03-06 11:40]

bednar14

Swietnie piszecie wolfram stalka ,sandacz szczupak moze lyknie sum nawet  to gdzie to lapiecie o jakiej porze dnia i pora roku skoro tak uniwersalnie przedstawiacie ta trudnosc zlowienia wegorza a jeszcze rzeka jezioro .
Cos dzwoni ale nie wiadomo gdzie

Jakoś za bardzo nie wiem o co ci chodzi? Mógł byś poprawnie to sformułować? [2012-03-06 17:21]

robban

Zestaw wegorzowy slakda sie miedzy innymi z ciezarka przelotowego. Zylki 0,25 i przyponu zrobionego z zylki ( w moim wypadku tak jest ) .Haczyk wegorzowy jest zrobiony na dlugim trzonku i stosunkowo malym luku kolankowym.  Wegorz nie pogardzi rosowkami , robakami z gnoju lub zywczykiem. Moze ,byc tez  filecik . Wegorza w zaleznosci  jak bierze ,czasami lowi sie go przy trzczinie  ,a czasami z srodka rzeki. U mnie tak bylo ,bynajmniej. Najlepsze pory na zlowienie to od szarowki  i w nocy. Ale zdarzaja sie i w dzien  fantastyczne branaia.  [2012-03-06 17:35]

torek

ja kiedyś zrobiłem tak. Kupiłem kurzą wątróbkę  wywaliłem ją z opakowania i polałem tylko troszeczkę  dipu na szczupaka (takiego czegoś na gumy) i wystawiłem to na cały dzień na słonce heh troszkę śmierdziało ale pamiętam że koluchy tak brały że poezja i węgorz się złapał (na węgorz rzucam  troszeczkę głębiej i w trzcinę) albo na małą rybke rozwalam jej głowę i cisnę w wodę  mam nadzieje że pomogłem  [2012-03-06 19:43]

bobus86

Witam serdecznie mam pytanie do kolegów jak zrobić zestaw na węgorza i co mam założyć na haczyk Gdzie najlepiej rzucić obok trzcin czy na środek jeziora za porady serdecznie dziękuję 


http://www.wedkuje.pl/ryby,wegorz,5246

kolego powyzej twojego posta sa takie zakladki jak ;metody sprzet RYBY i dalej

tam znajdziesz wszystkie watki na forum zwiazane z dana ryba wystarczy szukac
[2012-03-06 21:34]

Zestaw wegorzowy slakda sie miedzy innymi z ciezarka przelotowego. Zylki 0,25 i przyponu zrobionego z zylki ( w moim wypadku tak jest ) .Haczyk wegorzowy jest zrobiony na dlugim trzonku i stosunkowo malym luku kolankowym.  Wegorz nie pogardzi rosowkami , robakami z gnoju lub zywczykiem. Moze ,byc tez  filecik . Wegorza w zaleznosci  jak bierze ,czasami lowi sie go przy trzczinie  ,a czasami z srodka rzeki. U mnie tak bylo ,bynajmniej. Najlepsze pory na zlowienie to od szarowki  i w nocy. Ale zdarzaja sie i w dzien  fantastyczne branaia.

Nic dodac,bez wolframów stalek itp itd


[2012-05-05 06:29]