Jaki zapach do zanęty podlodowej ?

/ 17 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo podlodowePłoć
Witam!!!
Mam wielki problem z doborem zapachu pod słabe żerowanie płoci. Jakie zapachy sprawdzają wam się zimą? Wiem że nie powinno się stosować żadnych ale mieszanki ze sklepu trzeba czymś wzbogacać. 
chrostek


niekoniecznie zapachyhttp://www.youtube.com/watch?v=_Zp7bgu1hjcpooglądaj inne filmy na tym kanale, mozna sie udzo dowiedziec (2013/02/18 19:19)

arekbait


Ja dodaje do zwykłej zanęty na płoć 2 kieliszki czystej wódki :) i się sprawdza zawsze (2013/02/18 19:21)

arekbait


a zapachy różne (2013/02/18 19:22)

Lin1992


Ja podczas zimowego nęcenia nie dodaję żadnych zapachów ponieważ łatwo przedawkować zapach a to jest gorsze niż jego brak.
Lepiej się zdać na naturalny zapach zanęty.
A tak na marginesie dobre efekty miałem nęcąc suchym,startym chlebem lub płatkami owsianymi - bez żadnych uzdatniaczy :)
Życzę sukcesów i pozdrawiam. (2013/02/18 20:32)

rav74


zanęta czarna płoć + suszona krew i nic więcej-sprawdza się (2013/02/18 21:42)

u?ytkownik97230


Ja dodaje do zwykłej zanęty na płoć 2 kieliszki czystej wódki :) i się sprawdza zawsze


A co to daje??? Zapach jest intensywniejszy czy szybciej się rozchodzi??
(2013/02/18 23:06)

u?ytkownik97230


a zapachy różne

 A jakieś przykładowo skuteczne w himeryczne dni (2013/02/18 23:11)

u?ytkownik97230


a zapachy różne

A w trudne, himeryczne brania jak ci się sprawdzają???? :) (2013/02/18 23:13)

arekbait


szybciej się rozchodzi, coś w tym jest bo brania mam zawsze (2013/02/19 06:32)

arekbait


a zapachy różne

A w trudne, himeryczne brania jak ci się sprawdzają???? :)

nie mam jakiegoś wyjątkowego zapachu co jest w sklepie wedkarskim na półce tylko na płoć to kupuje i dodaje tak jak napisałem wcześniej 2 kieliszki wódki. możesz wierzyć albo i nie u mnie sie sprawdziło i zawsze tak robię. to tez zależy  brania mam zawsze tylko raz pewniejsze a czasem niezdecydowane. (2013/02/19 06:40)

perwer


Coś w tej wódce jest ,bo jak po sobocie zione ogniem na rybach w niedziele ,to brania jakby lepsze -tylko refleks gorszy .


 
  (2013/02/19 08:15)

89krzysztof


Ale żeby 2 kieliszki do wody ? Znajomi by mnie zlinczowali za to (2013/02/19 09:32)

Quba93


witam wszystkich!
i ja również często stosuje dodatek alkoholu DO ZANĘTY:)
jest to zazwyczaj czysta wódka, ale lepiej sprawdzała się śliwowica, tylko grzechem było tak chrzcić zanętę tak wspaniałym trunkiem:)celem takiego zabiegu jest polepszenie rozchodzenia się zapachy zanęty w zimnej wodzie, mniejsza gęstość alko przyśpiesza ten proces:)
a co do zapachu...zależy co i na jakie rybki...w zimie praktycznie dodawanie atraktorów do zanęty mija się z celem, bo gotowa zanęta ma odpowiednią zazwyczaj intensywność zapachujednak czasem dodaje coś typu; wanilia, black devil - płotkapierniczek, i inne korzenne na leszcza i krąpianajlepiej jednak polegać na zapachy ochotki,jockers wymieszany z przetartą glinką smużącą i to na pewno zwiększy szansę na sukces, (dla lepszego efekty zapachowego często przecieram 1/3 jockersa razem z gliną:)wczoraj łowiąc na jez Firlej nęciłęm zanętą : Czarna płoć od B. Bruda, jest to letnia zanęta ale z dodatkiem glinki rozpraszającej fajnie pracuje przy dnie wabiąc rybki.dodam jeszcze że łowiłem na głębokości 5m, nęciłęz z podajnika - glinka z jokiem - otwierałem zanętnik ok 1,5m nad dnem tworząc chmurę co zwabiło dużo płotek:Pa pierwszą rybką złowioną był garbusek 31cm, na bałałajkę:P z żyłką 0,08:P to byłą zabawa:)a tak poza tym to płotki:Ppolecam to łowisko:) (2013/02/19 11:52)

u?ytkownik97230


witam wszystkich!
i ja również często stosuje dodatek alkoholu DO ZANĘTY:)
jest to zazwyczaj czysta wódka, ale lepiej sprawdzała się śliwowica, tylko grzechem było tak chrzcić zanętę tak wspaniałym trunkiem:)celem takiego zabiegu jest polepszenie rozchodzenia się zapachy zanęty w zimnej wodzie, mniejsza gęstość alko przyśpiesza ten proces:)
a co do zapachu...zależy co i na jakie rybki...w zimie praktycznie dodawanie atraktorów do zanęty mija się z celem, bo gotowa zanęta ma odpowiednią zazwyczaj intensywność zapachujednak czasem dodaje coś typu; wanilia, black devil - płotkapierniczek, i inne korzenne na leszcza i krąpianajlepiej jednak polegać na zapachy ochotki,jockers wymieszany z przetartą glinką smużącą i to na pewno zwiększy szansę na sukces, (dla lepszego efekty zapachowego często przecieram 1/3 jockersa razem z gliną:)wczoraj łowiąc na jez Firlej nęciłęm zanętą : Czarna płoć od B. Bruda, jest to letnia zanęta ale z dodatkiem glinki rozpraszającej fajnie pracuje przy dnie wabiąc rybki.dodam jeszcze że łowiłem na głębokości 5m, nęciłęz z podajnika - glinka z jokiem - otwierałem zanętnik ok 1,5m nad dnem tworząc chmurę co zwabiło dużo płotek:Pa pierwszą rybką złowioną był garbusek 31cm, na bałałajkę:P z żyłką 0,08:P to byłą zabawa:)a tak poza tym to płotki:Ppolecam to łowisko:)


Witam!!!
Widzę preferujesz moją rodzimą wodę ;) Zgadzam się jest ciekawa.  A co do tego przecierania joka z gliną to przecierasz to razem?? Chyba w ten sposób uśmiercasz joka?? Joka z glinką podawłeś z podajnika a jak podawałeś zanęte w postaci kuli czy też z podajnika? W zanęcie z gliną był też jok czy nie???   Czy po takim nęceniu miałeś od razu w łowisku płotki??? Jak brały jedna za drugą czy z przerwami??? Dzięki (2013/02/19 23:14)

u?ytkownik97230


a zapachy różne

A w trudne, himeryczne brania jak ci się sprawdzają???? :)

nie mam jakiegoś wyjątkowego zapachu co jest w sklepie wedkarskim na półce tylko na płoć to kupuje i dodaje tak jak napisałem wcześniej 2 kieliszki wódki. możesz wierzyć albo i nie u mnie sie sprawdziło i zawsze tak robię. to tez zależy  brania mam zawsze tylko raz pewniejsze a czasem niezdecydowane.

Dzięki w niedzielę mam zawody spróbuje :) (2013/02/19 23:15)

u?ytkownik97230


a co do zapachu...zależy co i na jakie rybki...w zimie praktycznie dodawanie atraktorów do zanęty mija się z celem, bo gotowa zanęta ma odpowiednią zazwyczaj intensywność zapachujednak czasem dodaje coś typu; wanilia, black devil - płotkapierniczek, i inne korzenne na leszcza i krąpia

Widzę że nie znasz Firleja od tej złej himerycznej strony:) Dlatego właśnie szukam zapachu który na zawodach pomoże mi robić dobre wyniki (2013/02/19 23:17)