Zaloguj się do konta

Jaki wymiar ochronny lina ?

utworzono: 2014/04/30 14:39
seb255

Witam. Na forum linowym podane jest że wymiar ochronny lina wynosi 25 cm. Wiec dlaczego w moim kole ( koło Rybno / okręg ciechanowski ) wymiar ochronny wynosi 30 cm? Czy jest to uzależnione od danego koła, czy ustalone odgórnie ? W większości występują liny poniżej 30 cm - od 26 do 29. Czasem trafi się taki powyżej 30 cm. Ale to dopiero w tym roku. W zeszłym o ile pamiętam rzadkością był lin 30 cm i więcej. [2014-04-30 14:39]

bluehornet

http://shrap-drakers.pl/forum/post-71710.html

Skorzystano prawdopodobnie z zapisu RAPR cyt.

VI. OCHRONA RYB

11. Uprawniony do rybactwa w uzasadnionych przypadkach ma prawo do
     zaostrzenia wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych ryb.

[2014-04-30 15:25]

Jędrula

Witam. Na forum linowym podane jest że wymiar ochronny lina wynosi 25 cm. Wiec dlaczego w moim kole ( koło Rybno / okręg ciechanowski ) wymiar ochronny wynosi 30 cm? Czy jest to uzależnione od danego koła, czy ustalone odgórnie ? W większości występują liny poniżej 30 cm - od 26 do 29. Czasem trafi się taki powyżej 30 cm. Ale to dopiero w tym roku. W zeszłym o ile pamiętam rzadkością był lin 30 cm i więcej.





A dlaczego Kolego pytasz ? Rozumiem , że Ci to przeszkadza ? Mnie to by bardzo cieszyło . [2014-04-30 15:27]

Zielan

W toruńskim jest wymiar 30cm. I bardzo dobrze, w sam raz. Z mniejszego lina nawet nie ma co skubać z ości. [2014-04-30 16:28]

pakul1206

U mnie też 30 a może być i 50, linków nie zabieram, popatrz w przyszłość zobacz ile więcej ich się uchowa, w niedziele wypuszczając takiego 29 cm 'widownia, patrzyła z niedowierzaniem "co on kur..a robi" słychać było zza pleców :) [2014-04-30 16:53]

seb255

Mnie po prostu zaciekawiło dlaczego są takie rozbieżności. U mnie tam gdzie łapie jest podobnie z wypuszczaniem. Mój złapany miał 27 cm a znajomy siedzący na stanowisku obok mówi: chyba cię po....ło że wypuszczasz. Druga strona medalu jest taka, że ja takiego wypuściłem a ktoś z drugiej strony jeziora takiego z uśmiechem na twarzy zabierze. Więc jak tu mówić, że uchowa się ich więcej  i większe urosną.  No ale to już każdy indywidualnie podchodzi do zasady cath and relase. Pozdrawiam i połamania podczas majówki :) [2014-04-30 18:16]

pakul1206

Ale jak wszyscy będziemy brali wszystko i zacznie się liczyć sztuka to nie będzie nic. W mojej okolicy jest sporo prywatnych stawów, nikt o to nie dba , kiedyś była tam naprawdę ładna rybka ale odkąd zaczeli łowić siatkami to już nie ma prawie nic ,szczupak 50cm to jest już okaz, czasami jak rozmawiam z tymi kłusolami to mówią coś takiego ' kiedyś to lin był ładny, karaś, płoć, piękny szczupak a teraz to taka bieda, co się z tą rybą dzieje ? ' [2014-04-30 18:50]

umicha

Nie mówie żeby nie jeść ryb ale na Boga nie zjedzcie wszystkich [2014-04-30 21:24]

lynx

Lin 30 cm.
Lin jes bardzo ładna ryba i nie mam sumienia go zabrac i zjeść i dlatego musi byc bardzo duzy to czasem wezmę ale i to mi szkoda i zamiast na patelni to laduje w oczku. Według mnie to aby bylo co zabrać to lin powinien mieć minimum 35 cm. Przecież wolno rośni a szybko jest zjadany.
[2014-04-30 21:41]

Jędrula

Lin 30 cm.
Lin jes bardzo ładna ryba i nie mam sumienia go zabrac i zjeść i dlatego musi byc bardzo duzy to czasem wezmę ale i to mi szkoda i zamiast na patelni to laduje w oczku. Według mnie to aby bylo co zabrać to lin powinien mieć minimum 35 cm. Przecież wolno rośni a szybko jest zjadany.

 

 

 

 

 

 

Dokładnie , powiem więcej :) ja nie mam sumienia brać linka w jakimkolwiek rozmiarze .

 




[2014-04-30 22:31]

Przemas83

Wymiar ochronny lina wynosi 25 cm. Nasz okręg zarybia kroczkiem lina rzeki i jeziorka. Do Nogatu w Malborku rok w rok wpuszczają 400kg kroczka i może dlatego , dość często słyszy się o rybach od 1kg do 2kg. Wogóle rz. Nogat i kanały Żuław należą chyba do najlepszych łowisk Lina w kraju.
[2014-05-01 19:19]

lynx

W okręgu zamojskim lin musi miec 30 cm.
[2014-05-05 23:03]

piter64

Witam. Na forum linowym podane jest że wymiar ochronny lina wynosi 25 cm. Wiec dlaczego w moim kole ( koło Rybno / okręg ciechanowski ) wymiar ochronny wynosi 30 cm? Czy jest to uzależnione od danego koła, czy ustalone odgórnie ? W większości występują liny poniżej 30 cm - od 26 do 29. Czasem trafi się taki powyżej 30 cm. Ale to dopiero w tym roku. W zeszłym o ile pamiętam rzadkością był lin 30 cm i więcej.





A dlaczego Kolego pytasz ? Rozumiem , że Ci to przeszkadza ? Mnie to by bardzo cieszyło .


[2014-05-06 07:35]

Leszczyk1984

Witam wiele się  czyta o wspaniały ch pomysła ch władz PZW o wprowadzany ch dolny ch, a nawet już górny ch wymiara ch  o chronny ch ale  czy słyszał ktoś o okręgu który zmniejszył by wymiar   o c hronny zwiększył by  ilość  zabierany ch ryb z łowiska !!!!! Kiedyś opieki nad wodami nie było a ryba była, a teraz !!!!! Nie długo dojdzie do tego że będziemy pła ci ć  za pozwolenia a ryby nie będzie można zabiera ć.Tylko kto kieszeń kasą wyp cha !!!  [2014-05-06 10:52]

JKarp

Witam wiele się czyta o wspaniałych pomysłach władz PZW o wprowadzanych dolnych, a nawet już górnych wymiarach ochronnych ale czy słyszał ktoś o okręgu który zmniejszył by wymiar  ochronny zwiększył by ilość zabieranych ryb z łowiska !!!!! Kiedyś opieki nad wodami nie było a ryba była, a teraz !!!!! Nie długo dojdzie do tego że będziemy płacić za pozwolenia a ryby nie będzie można zabierać.Tylko kto kieszeń kasą wypcha !!! 

Zmniejszyć wymiaru i zwiększyć limitu nie wolno. Natomiast podnieść wymiar i zmniejszyć limit można.Opieki może i nie było nad wodami ale wędkarzy a w szczególności " wędkarzy " było zdecydowanie mniej. Sprzęt był gorszy, wiedza mniejsza to i mniej się łowiło. Lin jest chyba idealnym przykładem na niedobry wymiar ( praktycznie wszędzie 25 cm ) no i limit - 4 szt na dobę.
JK [2014-05-06 11:09]

pakul1206

No to ja mam fart u mnie lin i karaś złoty 40-47 cm przeważnie ale za to szczupak do 50 cm i to wszystko na wodzie PZW . [2014-05-06 11:48]

cierpliwy1

Osobiście biorę mało złowionych ryb ,ale lin jest bardzo smaczny więc go zabieram .Większość ryb do zjedzenia kupuje z tym , że ciężko o rybę świeżą w sklepach to wszystko nie ciekawe.Praktycznie dla mnie najfajniejsza rybka to sandacz, okoń i lin. [2014-05-06 12:06]

Piotr 53

dawno powinno się podnieść wymiar ochronny dla Lina i Jazia do co  najmniej 30cm i to w RAPR, czyli powinien obowiązywać w całym kraju.

[2014-05-07 20:53]

krisbeer

Nie mówie żeby nie jeść ryb ale na Boga nie zjedzcie wszystkich









Trochę to zabawne, jak gość który na zdjęciu profilowym ma na rękach nie-rybę obok domu apeluje do innych żeby nie zabierali (jedli) ryb. Tę swoją prawdopodobnie wypuściłeś do studni przydomowej.
Wobec tego proszę na Boga powiedz mi ile mogę zabrać i zjeść?.
[2014-05-08 08:58]

Bernard51

Nie mówie żeby nie jeść ryb ale na Boga nie zjedzcie wszystkich









Trochę to zabawne, jak gość który na zdjęciu profilowym ma na rękach nie-rybę obok domu apeluje do innych żeby nie zabierali (jedli) ryb. Tę swoją prawdopodobnie wypuściłeś do studni przydomowej.
Wobec tego proszę na Boga powiedz mi ile mogę zabrać i zjeść?.

Wie chłop co mówi do TV go dać zamiast Buzka.


[2014-05-08 12:11]

Bernard51

Lin jako rodzima, piękna rybka powinna rosnąc przynajmniej do 40 cm nic nie miałbym przeciw temu, jeżeli komuś smakuje to uważam że leszcz (duży)płotka i ukleja też jest smaczna i można pojeść smacznej rybki. Nie uznaję ryb smażonych w panierce, właśnie wysmażona na głębokim oleju i z solą można poznać prawdziwy smak danego gatunku.
[2014-05-08 12:16]

okonek1235

Witam. Okręg Koszalin w tym roku ustanowił też 30cm, według regulaminu ma 25cm, okręgi mogą ustalać wymiary ryb, i to pochwalam. Pozdrawiam. [2014-05-17 13:32]

okonek1235

Witam, 40 cm to za dużo ale 35cm było by w sam raz, bo taki od 35 - 40 waży koło 2kg. [2014-05-17 13:35]