Zaloguj się do konta

jaki wobler jest lepszy na duze rzeki jak odra wis

utworzono: 2009/01/17 22:38
sum85

Witam, mam pytanie?jaki wobler jest lepszy na duze rzeki jak odra mały (mikro wobler)czy taki powyzej 5cm. chodzi mi o rybe taką jak okoń,szczupak,kleń,z góry dzięki pozdrawiam:) [2009-01-17 22:38]

rysiek38

witaj to tak jakbys spytal jakie auto jest lepsze na autostrade -to zalezy co i gdzie masz zamiar niw wozic-czy wedki czy meble ;-)) wiec napisz konkretnie o jaki gatunek chodzi.jedno jest pewne na te male wezmie wszystko co wymieniles a na wielkiego raczej tylko zebaty [2009-01-17 22:54]

dokładnie tak jak mówisz na duży z wymienionych weźmie zębaty [2009-01-18 10:59]

sum85

Chodzi mi jaki wobler na klenia i jaki na szczupaka słyszałem ze na duze rzeki jest lepszy mały wobler niewiem co o tym sądzic bo na małego woblerka wezmie raczej mała ryba . [2009-01-18 15:57]

rysiek38

czesto duze ryby biora lepiei na male przynety,na to niema reguly ale jest pewne ze na duzego tracisz szanse zlowienia czegokolwiek jak ten duzy nie bedzie bral [2009-01-18 16:04]

Gdzieś słyszałem czy czytałem że nie ma za małej i za dużej przynęty na zębacza. Na forum czytałem że jakiś wędkarz holował szczupłego ok. 40 cm i zaatakował go inny szczupak. Nie chciało mi się wierzyć ale to ponoć prawda. Zimą szczupak żeby nie marnować energii atakuje tylko duże osobniki. Według mnie najlepsza pora to wiosna. Prawie każda ryba musi uzupełnić zapasy po zimie. Napisałeś " na małego woblerka weźmie raczej mała ryba". Nie jest to prawda. Zawsze może wziąść twoja ryba "życia". Lecz gdy chcesz chwycić coś większego to polecam większy wobler. Na 14cm jest w stanie wziąść 40 cm szczupak. Co do klenia to nie mam zielonego pojęcia bo nie łowię tej ryby, bo nie mam gdzie. Myślę że pomogłem.
Pozdrawiam [2009-01-18 16:58]

rysiek38

sam kiedys z kolega ratowalismy dwa szczypaki 45 i 30 cm wiekszy zaatakowal mniejszego ale nie mogl go polknac ani wypluc bo mniejszy sie zaklinowal o zeby pokrywami i tak sobie dryfowaly pod powierzchnia trzeba bylo po nie wejsc i je rozdzielic naszczescie oba przezyly [2009-01-18 17:19]

sum85

ciekawe to chłopaki ale morzliwe dzieki za rady [2009-01-18 22:34]