jaki sznur muchowy kupić

/ 3 odpowiedzi
witam . mieszkam niedaleko rzeki krainy pstrąga i lipienia , maksymalna głębokość wynosi 2m, szerokość natomiast max. 10-15m . Łowiłem już na suche muszki, ale z powodu strasznych krzaków i bujnych krzewów nie mogłem swobodnie wysuszyć muszki . Dlatego prosiłbym o rade doświadczonych muszkarzy czy lepiej byłoby łowić mi na mokrą muszkę i streamera?Jaki do tego sznur zastosować? Jeżeli dałoby się łowić na mokrą, streamera i nimfe na jednym i tym samym sznurze to jaki on ma być ? 
W kwestii muszkarstwa jestem zielony bo złowiłem tylko kilka sztuk na suchą, a poza tym to nic...
Adek123

przepraszam mały błąd rzeczka szerokości ma 4-10 m maksymalnie :)  (2012/05/06 21:52)

pawelz

Po pierwsze, zalezy jakie ryby sa w Twojej rzeczce.
Po drugie, w roznych porach roku musisz lowic inaczej.
Jesli sucha jest trudna do stosowania, to musisz zakupic niestety dwie linki.
Plywajaca (najlepiej DT - latwiej wykonac rolke a dlugich rzutow raczej nie bedziesz wykonywal)
Bedzie ona potrzebna do ninfy i ewentualnie plytkiej mokrej.
Do streamera na tak waskiej i glebokiej rzece z plywajaca linka raczej nie polowisz. Oczywiscie mozesz probowac i nawet cos zlowic, ale to tak jakbyz wozil pickapem piach na budowe. Da sie, ale lepsza jest duza ciezarowka. Rowniez do gleboko prowadzonej mokrej muchy tonaca linka bedzie lepsza.
Generelnie, ja uwazam, ze absolutne minimum, zeby dalo sie lowic w kazdych prawie warunkach i wiekszoscia metod, to 3 linki. Plywajaca, intermediate i tonaca. (2012/05/08 09:17)