Zaloguj się do konta

Jaki sprzęt dla świeżych muszkarzy....

utworzono: 2011/12/15 10:47

WITAM. Na muchę łowię już kilka ładnych lat, ale wciąż na forum padają pytania zadawane przez młodych a czasami przez starszych wędkarzy na temat połowu ryb na muchę.Tu pojawia sie moja prośba aby koledzy po fachu opisywali jaki sprzęt,jakie techniki,jak podawać muchę aby zainteresowała się nim ryba itp.będziemy mieli wszystkie porady w jednym miejscu i młodzi wędkarze gdy będą was pytać o tą technikę to niech wiedzą że jest post na którym można się wszystkiego dowiedzieć....opisujcie wszystkie przydatne rzeczy,na pewno pomoże to młodym i niedoświadczonym adeptom.....pozdrawiam flytiersów........C&R........  [2011-12-15 10:47]

pawelz

Kiedys napisalem cos takiego.
http://forum.wedkuje.pl/post/sprzet-dla-poczatkujacego/231630/0
Widac wielu poczatkujacych woli napisac nowy post zamiast poszukac na forum.
To nie do Ciebie ale wlasnie do tych co ciagle tworza watki: jaki sprzet .........
[2011-12-15 11:08]

Widzisz pawle dlatego też bym chciał żeby wszystko było w jednym miejscu....może mi się uda ....zobaczymy....... [2011-12-15 11:11]

kasalka

Cześć.
Sam sprzęt nie stanowi problemu na razie, mam jaki mam, dostałem używany w dobrym stanie. Nauczyć się muszę nim posługiwać. Akcesoria do robienia much mam, prymitywne, ale spełnią swoją rolę na początek. Dokupić muszę nawijarkę. Materiały takie jak sierść, pióra, haki itd. mam pod ręką. Natomiast mam pytanie odnośnie nici. Najbliższy sklep "muchowy" mam jakieś 150+ km od siebie. Internetowe sklepy oferują wiele, ale nie mam pojęcia co kupuję. Jak to wygląda na żywo.
Tu moje pytania. Jaka ma być nić wiodąca? Czy dostanę odpowiednią nić np. w pasmanterii? Czym się kierować?
Oczytałem się już trochę w "WWW" i dalej niewiele wiem. Wg użytkowników "kup UNI. itd, najlepiej u Pana G, albo w T..." Rzeczywiście nie ma innej opcji?
[2011-12-18 02:25]

kalbares1

mam pytanko chciał bym spróbować metody żyłkowej,od kolegi dostałem w prezencie sznur dt2f wędke mam robinson aqarius 3 skład 2,70(całkiem fajna ,moim zdaniem lepsza od kongera arcus fly) kołowrotek na bank do wymiany bo jest cięzki i można na niego nawinąć kilometry sznura (metafora),I tu chciał bym porady w doborze sprzetu chodzi mi o wszystko chodzi mi po głowie wędka 3m z góry dziękuje pozdrawiam milke widziane linki :)
[2011-12-18 10:25]

pawelz

mam pytanko chciał bym spróbować metody żyłkowej,od kolegi dostałem w prezencie sznur dt2f wędke mam robinson aqarius 3 skład 2,70(całkiem fajna ,moim zdaniem lepsza od kongera arcus fly) kołowrotek na bank do wymiany bo jest cięzki i można na niego nawinąć kilometry sznura (metafora),I tu chciał bym porady w doborze sprzetu chodzi mi o wszystko chodzi mi po głowie wędka 3m z góry dziękuje pozdrawiam milke widziane linki :)

Nie uwazam "zylki" za metode muchowa, ale skoro taka zostala uznana, to trudno.
Kij 2,70 wg mojego rozeznania jest zdecydowanie za krotki. Widzialem wedki do zylki i wszystkie mialy ponad 3 m. No i konstrukcja kija tez musi byc odpowiednia (raczej szybka wedka). Pamietaj ze w tej metodzie nie stosuje sie linki. Nie ma znaczenia jaka nawiniesz na kolowrotek. To jest caly paradoks i hipokryzja tej metody. Nawija sie linke na kolowrotek bo tak stanowia przepisy, ale jest on zlem koniecznym. Z tego co sie orientuje, to jest jakis Jaxon pow 3 m ktorego uzywaja do zylki. Ale zawodnicy, bo to oni glownie lowia ta metoda, robia swoje kije z wedzisk od innych (nie muchowych) metod. Slyszalem o przerabianiu jakich odleglosciowek. Jesli chcialbys dokladnych informacji spytaj tu:
http://www.flysport.fora.pl/
[2011-12-19 09:18]

Wejdź na stronę polishnimph.pl tam jest metoda opisana....a jak kolega pawelz też nie uważam tej metody.to jest jak z kibicami -jest kibic i pseudokibic.Tu jest podobnie -muchówka i pseudomuchówka..ale cóż -niestety metoda dozwolona......pozdrawiam... [2011-12-19 10:04]