Jaki sprzęt gruntowy za 250zł?

/ 21 odpowiedzi
Witam! Jestem początkującym wędkarzem praktykującym do tej pory metody spławikowe i spinningowe. Zdecydowałem się na zakup zestawu gruntowego, chcę łowic głównie karpie, leszcze, liny, karasie. Czytałem wiele postów na tym forum i szczerze mówiąc mam taki mętlik w głowei że ciężko mi wybrac cos odpowiedniego. Na sprzęt chcę wydac okolo 250zl (kij+kręciołek), chyba że warto będzie trochę dołożyc w zamian za znaczącą różnicę w jakości sprzętu. Dodam jeszcze że łowie głównie na stawach hodowlanych i nad jeziorem. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Jędrula


 

A powiedz co Cie kolego interesuje , łowienie na drgającą szczytówkę czy bardziej popularne łowienie na bombkę ?

(2011/07/13 12:59)

nicponios


poleciłbym ci drgająca szczytówke,feeder, picker-> moim zdaniem lepszy jest feeder, może nie "lepszy" tylko bardziej uniwersalny= wody stojące+ rzeki (ODRA) (2011/07/13 13:00)

Jaroch


na rzekach raczej nie planuję łowic, wydaję mi się że bardziej łowienie na "bombke" :) Jeśli można to prosiłbym o propozycje feeder i "na bombke" :) (2011/07/13 13:29)

Jędrula


 

Więc Kolego wędka feeder to sprzęt przeznaczony do drgającej szczytówki , szczytówka drga , kiwa się , nagina – jest branie . Można również wędkę typu feeder wykorzystać jako zwykłą gruntówkę na jezioro z bombka . Po prostu zakładamy najsztywniejszą – najtwardszą szczytówkę z zestawu i robimy z feedera zwykła gruntówę . Polecam zakupić coś do 100 gram wyrzutu , wybrać wędkę najlżejszą we wskazanej cenie i o akcji szczytowej . Konkretnego kija nie wskażę bo wędkę trzeba pomacać , pomachać , zgiąć , wygiąć , zbadać czy pasuje i się nadaje . Kołowrotek ma być szybki i wcale nie duży , jeżeli zmieści 150 metrów żyłki 0,25 to spokojnie wystarczy , świetne są do tej metody kołowrotki spiningowe .

(2011/07/13 14:48)

Jaroch


Dziękuje za rady:) Jeśli chodzi o pomacanie, sprawdzenie która wędka się nadaje... z tym może byc problem bo nie bardzo wiem czym się kierowac. Może jednak udałoby się podsunąc jakies propozycje... kolega ostatnio polecał mi jaxon perseus 3.9/40-80 i do tego kołowrotek jaxon top carp albo amado... Tyle że ten kij to teleskop... Myślałem właśnie że lepiej teleskop... wygodniejszy i w razie złamania szczytówki chyab taniej wymieni... ale mimo wszystko zdaje się na wasze rady bo widac że jesteście fachowcami :) (2011/07/13 15:01)

Jaroch


Dziękuje za rady:) Jeśli chodzi o pomacanie, sprawdzenie która wędka się nadaje... z tym może byc problem bo nie bardzo wiem czym się kierowac. Może jednak udałoby się podsunąc jakies propozycje... kolega ostatnio polecał mi jaxon perseus 3.9/40-80 i do tego kołowrotek jaxon top carp albo amado... Tyle że ten kij to teleskop... Myślałem właśnie że lepiej teleskop... wygodniejszy i w razie złamania szczytówki chyab taniej wymieni... ale mimo wszystko zdaje się na wasze rady bo widac że jesteście fachowcami :) (2011/07/13 15:01)

Jędrula


 

Polecam coś z Mikado z serii Ultraviolet Feeder . Co do teleskopów na grunt to sobie odpuść , naprawdę . Teleskop nie jest zły ale wędka składowa jest o niebo lepsza . Co do zwijaków Ci nie pomogę bo nie mam wiedzy na temat aktualnych nowości .

(2011/07/13 15:07)

Jędrula


Mikado Ultraviolet Feeder - miałem , łowiłem i z czystym sumieniem mogę każdemu polecić :) , reszty kijaszków nie znam .

(2011/07/13 15:26)

u?ytkownik66015


Z czystym sumieniem polecam KONGER AVIATOR 360/90 lub z dopalaczem 360-390/90. Bardzo lekki, przelotki SIC, koreczek, dwie szczytówki. Sprężysty, mocny feeder. Łowi na nie połowa rodziny i wszyscy są zadowoleni. Można go jeszcze kupić w sklepach internetowych lub na allegro. (2011/07/13 18:11)

sliwka15


jak kolega mówi że woli łowić na bombkę i raczej nie łowi w rzekach to po co wciskacie mu feedery?
Na stawie i na jeziorze na bombkę elektryczny sygnalizator brań lepiej się sprawdzi teleskop. (2011/07/14 10:53)

Jaroch


Co byś proponował kolego ?:) (2011/07/14 10:56)

Jaroch


Teraz to już kompletnie  nie wiem co zamawiac... :) (2011/07/14 13:56)

Jędrula


  


      

Zamawiaj feedera i kropka . Nigdy żaden teleskop nie zastąpi feedera czy karpiówki .

Po drugie feedek to uniwersalna wędka , będziesz miał ochotę to połowisz drgającą szczytówka .

Po trzecie wędki składowe są mocniejsze aniżeli teleskopy . Nie sugeruj się jedna negatywna opinia , zobacz ilu ludzi poleciło Ci feedera .




      

(2011/07/14 14:38)

Jaroch


Po wszystkich radach i przemyślenaich decyduję się na konger aviator 3.9/90 i kołowrtoek okuma travaertine 45.... ten rozmair kołowrotka będzie ok?:) (2011/07/15 14:44)

Stypa63


Ja się trochę podepnę pod temat kolegi Jaroch.

Chcę kupić feeder. Będę łowił głównie na jeziorach, ewentualnie okazyjnie jakieś wolniejsze zatoczki na wiśle. Chcę łowić leszcze, liny, karasie, mniejsze karpie itp. Spodobał mi się kijek "Konger medalist pro feeder 360/120".

 

I teraz nasuwa mi się kilka pytań:

-lepszy kijek 3,6m czy 3,9m?

-czy taki cw będzie dobry na wyżej wymienione warunki??

-czym różni się

Konger medalist feeder 360/120 i

Konger medalist pro feeder 360/120?

 

Dodam że do tej pory łowiłem na zwykłe teleskopy i chciałem zainwestować w trochę lepszy sprzęt niż mam teraz, ale jestem zielony w tej sprawie. Z góry dziękuję za rady.

(2011/07/18 21:30)

marin711


Witam, A moze ktos z Was bedzie zainteresowany wedka konger spirado feeder 360/150. Nówka. Prosze o propozycje.  (2011/07/18 23:49)

Stypa63


Mnie raczej interesuje seria medalist, a poza tym myślę że jak dla mnie cw 150g to trochę za dużo. (2011/07/19 21:54)