Jaki sprzęt na boczny trok?

/ 6 odpowiedzi

Witam 

Ostatnio dużo czytałem o metodzie bocznego troka i chciałbym wiedzieć dokładnie w jaki sprzęt się zaopatrzeć 

interesuje mnie wędka o gramaturze wyrzutu 3 - 15g z miekką szczytówką, mogę na nią przeznaczyć ok. 100 zł

Odpowiedni kołowrotek ok.60zł

Żyłka ??

Proszę o podanie konkretnego modelu sprzętu, głównie zamierzam łowić okonie


gusto


Ja polecam kongera'Awiator'2,85m(1-10g)kołowrotek coś z shimano,spro.na kołowrotku niema co oszczędzać (2010/09/06 19:34)

CARBON


ja od lat uzywam jaxon odeon 2,70 i 1-9g,zylke 0,16.dobre rezultaty mialem lowiac pickerem 5-25g.wiec chyba nie ma co przeplacac za sprzet.sprzet nie lowi tylko ty.licza sie twoje umiejetnosci.nie raz widzialem nad woda wedkarzy majacych sprzet za kilka tysiecy i nic nie mogli zlowic,a przyszedl czlowiek z wedka za 60 zl i lowil.wybor miejsca i technika prowadznia przynety i jej wybor.to jest klucz. (2010/09/06 19:54)

Romuald55


Kazdym kijem spiningowym mozesz skutecznie lowic na boczny trok.Musisz jednak pamietac o c.w.Czasem by rzucic daleko potrzebny jest ciezarek 25g lub wiekszy.Kije z ciezarem wyrzutu 1-10g sluza do lowienia malymi jigami a nie na "boczny trok"...chyba ze bedziesz lowil blisko brzegu malymi ciezarkami. (2010/09/06 20:11)

TreleMorele


Czy wędka CORMORAN CARB-O-STAR X JIG 3-15g 2.40m

będzie dobrym wyborem ??


http://allegro.pl/cormoran-carb-o-star-x-jig-3-15g-2-40m-i1211512187.html 

(2010/09/07 15:33)

celkowski


"Kazdym kijem spiningowym mozesz skutecznie lowic na boczny trok.Musisz jednak pamietac o c.w.Czasem by rzucic daleko potrzebny jest ciezarek 25g lub wiekszy.Kije z ciezarem wyrzutu 1-10g sluza do lowienia malymi jigami a nie na "boczny trok"...chyba ze bedziesz lowil blisko brzegu malymi ciezarkami."



Nie zgodzę się z Tobą kolego,kij który ma np 25c.w - 30gr. , a 10gr.- 15gr. jest duża różnicą.
Przede wszystkim chodzi o prace kija,która powinna być paraboliczna i najlepiej jak to jest kij z szczytówka wklejaną.chodzi głównie o to że w ten sposób widać najdelikatniejsze branie,a ryba praktycznie sama się zacina bez szarpania kijem(i dobrze bo okonie maja delikatne pyszczki).
A przy kiju,który ma np. 3m. i c.w 30gr. nadaje się na szczupaki,a nie na okonie.Poza tym powinno się jak najczulszym sprzętem łapać,tzn.odchudzać sprzęt na tyle ,na jaka rybę się nastawiamy, niż robić z niego topór wojenny.A jeśli chcesz  dalsze rzucanie, to proponuje chudszą i najlepszej klasy żyłkę(nie są drogie,w porównaniu do plecionek).Są już żyłko 0,12 o wytrzymałości do 3kg,do tego kij o dł. 240cm do 10gr wyrzutu i równie daleko rzucisz.Ważne tez jest prawidłowe nawinięcie żyłki na kołowrotek,co ma wpływ na dalekie rzuty.Poza tym takie kije są cięższe i nie poręczne na boczny trok i po dłuższym czasie męczą ręke.(a to ma być przyjemność,anie wysiłek) (2010/09/08 00:15)

celkowski


do tego kolego jak masz ciężarek od 5gr do 15gr na bocznym troku. Możesz również łowić techniką z opadu,jak również odczekać i szorować po dnie ciężarkiem. (2010/09/08 00:20)