Zestaw spławikowy na staw

/ 6 odpowiedzi
witam! jestem nowo upieczonym wedkarzem tak naprawdw ucze sie wszystkiego od podstaw i prosze o pomoc w dobraniu sprzetu na staw w swnsie splawik zylka haczyk jaki na poczatek z gory dziekuje
Jakub Woś


kołowrotek i wędka też? Jaka cena? Jakie ryby zamierzasz łowić? (2017/03/14 21:01)

tatarson66


Leszcz płoć lin- takie ryby występują w stawie na jakim będę się uczył. 
Mam wędkę spinningowa 3 m, nie wiem czy nadaje się do metody spławikowej.
Każda rada dla mnie jest bardzo cenna w tym momencie  (2017/03/14 21:10)

misiekbd


A jakie CW tego spiningu?
Ogólnie jeśli chcesz się uczyć łowić na stawie to nie potrzebujesz super sprzętu.
Jeżeli na tej wodzie nie ma bardzo dużych ryb proponowałbym na początek lżejszy sprzęt. Jakbyś chciał jakieś konkrety pisz na do mnie to postaram się coś podpowiedzieć (2017/03/14 22:34)

SlawekNikt


Masa filmów na jutubie. Zacznij może od oglądania, popatrz jak i czym łowią. Zrób jakiekolwiek rozeznanie ... w kwestii sprzętu i ceny ... wtedy może koledzy coś podpowiedzą. (2017/03/15 04:56)

ryukon1975


Zacznij od wędziska do metod spłaikowych. Krótki spinning raczej się nie nadaje do spławika. Trudno operować zestawem spławikowymtakim kijem, mocno on ogranicza. Kołowrotek jeśli przełożysz prawdopodobnie się będzie nadawał. Jeśli będziesz miał zestaw wędzisko + kołowrotek przyjdzie czas na żyłki, haki i inne drobniejsze rzeczy. Niżej masz link do typowej wędki splawikowej na ryby o jakich piszesz.

http://allegro.pl/dragon-magnum-ti-match-3-90-m-18g-i6732603990.html
  (2017/03/15 05:11)

tatarson66


Serdecznie dziękuje za te wskazówki. 
Myślę że jeszcze nie raz poproszę Was o jakiekolwiek profesjonalne porady  
  (2017/03/15 20:52)