Jaki sposób lepszy spławik czy grunt?

/ 25 odpowiedzi
u?ytkownik28954


obydwie metody połowu są wspaniałe. (2010/04/07 20:29)

radio404


co proponujesz na jezioro on tej porze (2010/04/07 20:38)

u?ytkownik28954


nie jestem aż takim doświadczonym ale wydaje mi się że chyba lepszy grunt bo im niżej tym cieplejsza woda i lepsze brania z dna ale fakt faktem mogę się mylić nigdy tego nie doświadczyłem po takiej zimie, popytaj starszych kolegów po kiju. Pozdrawiam samych sukcesów życzę ! (2010/04/07 20:42)

blendi


Kolego karzdy sposób jesy dobry takrze jeden idrugi ma swoje zalety tylko od ciebie kolego zalerzy który przypadnie ci do gustu musisz sam do tego dojsc i poprubowac! (2010/04/07 20:42)

radio404


dzięki właśnie ta zima myślę również że grunt będzie bardziej skuteczny (2010/04/07 20:46)

radio404


do gustu wpadł mi grunt bardziej ale dzięki za poradę (2010/04/07 20:50)

0
mariuszek84


Moim zdaniem grun to efektowniejsz ametoda połowu.Jezeli chodzi o rozmiary ryb to wystarczy odpowiednio uzbroic wedzisko .Wedkowanie splawikowe polega na wglebieniu sie metodyke wedkarstaw i zabiera duzo cazsu na inna zajecai .poleca przy zawodowym wekarstwie. (2010/04/07 21:23)

patryk12345


Na tę porę roku ja bym łowił na grunt już udało mi się złowić z gruntu w tym roku dwa karpie ... Na spławik też łowiłem ale raczej efektów nie było .... (2010/04/07 21:32)

Bombal


ja tam bardziej wolę grunt ..... ale gdy mi sie nudzi i nic nie bieze wyciągam spławik chowie jeden grunt i jazda xD

Pozdawiam autora ;) ............. (2010/04/07 21:52)

Waldi Fish


Nie można definitywnie stwierdzić, że jedna metoda jest lepsza od drugiej, bo gdyby tak było wszyscy łowiliby metodą ustaloną jako lepsza. To czy jedna lub druga metoda będzie lepsza zależy od wielu czynników. Metodę połowu dobieramy w zależności od gatunków ryb, które mamy zamiar łowić, rodzaju zbiornika i warunków w nim panujących, pory roku a nawet aktualnie panującej pogody. Czasem, w ciągu jednego dnia, należy zmienić metodę połowu, jesli stosowana do chwili obecnej nie daje korzystnych rezultatów. Dlatego pytanie postawione w temacie posta uważam za retoryczne, jeśli jest postawione bez podania czynników wyżej wymienionych. (2010/04/07 23:39)

tomidoris


ja akurat jestem zwolennikiem metody gruntowej i wszystkie ryby łowie ta oto metoda (2010/06/04 12:49)

michal0210


Jak dla mnie to nie ma lepsza czy gorszą. Obie metody bardzo mi się podobają.                         (2010/06/04 14:39)

adrianlewy


Ostatnio bardzo mi się spodobała metoda gruntowa.
Podoba mi się, że mogę zarzucić w dogodne miejsce i zestaw leży w jednym miejscu do czasu aż go nie wyciągnę  ;)
Nie przeszkadza ani fala ani wiatr... nie trzeba przerzucać zestawu co kilka minut jak to czasami bywa przy spławiku i branie są idealnie widoczne. (2010/06/06 17:16)

mondeo97


Witam kiedyś też łowiłem tylko na spławik.Ale od kiedy kupiłem mój pierwszy feeder zacząłem łowić z gruntu. Dużo frajdy sprawia holowanie ryby z dużej odległości. Myślę że feeder to najbardziej czuła metoda łowienia zaraz po spławiku. Życzę powodzenia. (2010/06/07 20:36)

Daddy


Witam kiedyś też łowiłem tylko na spławik.Ale od kiedy kupiłem mój pierwszy feeder zacząłem łowić z gruntu. Dużo frajdy sprawia holowanie ryby z dużej odległości. Myślę że feeder to najbardziej czuła metoda łowienia zaraz po spławiku. Życzę powodzenia.
nie to żebym się czepiał ale jest jeszcze winklepicker, jest dużo bardziej delikatny niż feeder, tam widać nawet uderzenia ryb w żyłkę (2010/06/07 21:10)

luzaak


a ja wolę spławik, delikatne zestawy na których widać każde branie haczyk adekwatny do ryb- zanęta, przynęta. W spławiku wszystko zależy od nas, przygotowanie i umiejętności, grunt-na rzeke jak najbardziej-na jeziorze nie lubie. (2010/06/07 21:22)

lidon13


witam,splawik jest ok.po zaglebieniu sie w temat tej metody mozna tez osiagnac super efekty,jest to moja ulubiona metoda daje duzo satyswakcij i wymaga aktywnosci wedkarza,niemniej jednak feederek tez jest spoko, ale splawik to jest to,kazdy wybiera to co najbardziej lubi.pozdrawiam (2010/06/07 21:34)

13bratPERUNA


Ja rowniez obstaje przy gruncie i feederku idealna metoda na rzeki i jeziora...

Pozdrawiam. (2010/06/07 22:18)

gruby0113


jednak feeder to feeder bez pośredni kontakt z rybką hihi.. (2010/06/07 22:51)

stahu89


Jak dla mnie mam zawsze wędki zrobione na grunt(ciężarek i haczyk) oraz spławik. Jedna na to druga na to  powiem szczerze nie wyczujesz gdzie bedą brały i na co  lepiej. np. jeden dzień pojechałem na łowisko i złapałem pięknego lina(40cm) z gruntu a na drugi dzień na spławik z toni zahaczyły sie piekne karpiki(5szt.). Zdjęcia widoczne w galeri. (2010/06/08 21:08)

saw


Obie metody są tak samo skuteczne, na spławik połowisz praktycznie białe ryby wszystkich gatunków i z gruntu też, metodą na spławik przecież doskonale można łowić z gruntu kładąc przynętę na dnie. Brania inaczej są sygnalizowane ot co.. Poprzedniego weekendu na pławik połowiłem karpia powyżej 3kg a na feedera kleiły się małe liny, nie da się jednoznacznie powiedzieć która metoda jest lepsza, są zwolennicy obu i każdy będzie się upierał przy swoim:) przyjemność wędkowania z obu jest równie duża. Pozdrawiam i połamania! (2010/06/08 21:18)

iwask


Nie ma o czym mowic, ktory sposob jest lepszy? To wszystko zalezy na jaka rybe sie jedzie: jezeli na plotke- to tylko splawik, a jezeli na leszcza, karpia itd. to na grunt (2010/06/12 08:03)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ayem


To zależy od naszych upodobań jak i od łowiska bo na jednym lepiej będzie zastosować grunt a na innym spławik. Jeżeli nie jesteśmy w stanie rzucić odległościówką w miejsce gdzie będziemy łowić to wtedy także zastosować można grunt i nie ważne jaka to będzie ryba bo i leszcze , karpie , płocie czy liny łowić można i na grunt i na spławik. (2010/06/12 14:22)

bodzio94


grunt jest to metoda spokojna, natomias splawik musisz pilnowac zeby zaczpu nie zrobic itp. pozdawiam (2010/06/12 20:49)