Zaloguj się do konta

Jaki spining firmy Dragon do połowu sandacza?

utworzono: 2012/11/13 21:58
predator70

Będę łowił na rzecze odrze i regalicy koło szczecina metoda opadu i dropshota.Pytanie kieruję tylko wyłącznie pod wędki firmy dragon.Za odpowiedź z góry dziękuję.
[2012-11-13 21:58]

Obecnie łowię zandery na HM80 Midnight Express ale w życiu przerzuciłem sporo innych kijków tej firmy. Kwestia, gdzie łowisz, jak głęboko, ciężko, ile chcesz/możesz wydać na wędkę a dopiero potem możemy pomóc. Pozdro!
[2012-11-13 22:12]

toten

Nie rozumiem tego fenomenu Dragona?

Co jest takiego w tych kijach że masa ludzi wybór ogranicza tylko do Dragona?

[2012-11-13 22:14]

Bo większość tych kijów po prostu dobrze leży w ręku. Inną sprawą jest iż ludzie lubią kupować rzeczy które są dobrze opisane, i nie mam tu na myśli samego marketingu, bo ten też ma świetny, lecz sam opis techniczny. W tym Dragon bije wszystkie inne firmy na łeb. Przynajmniej wiem jaki jest dolnik, waga,komponenty. A nie jak w niektórych nawet topowych produktach innych firm napis "węgiel High modulus" , czy klasowe przelotki bez nazwy. Przecież to śmieszne.
[2012-11-13 22:21]

Jacoslaw

Dokładnie.
Produkty Dragona ( zwłaszcza wędki ) są doskonale opisane. Nawet laik po przeczytaniu opisu będzie wiedział który kij do jakiej metody, gramatury przynęt i gatunku ryby. Pozna specyfikację wędki od akcji wędziska począwszy poprzez opis przelotek, na użytych materiałach przy produkcji skończywszy.

Być może kije innych marek są równie dobre, nike wiem. Nie wiem dlatego, ze producenci nie opisują swoich produktów tak dokładnie jak robi to Dragon.
Marketing w innych firmach leży i kwiczy. Pozorna oszczędność, polegająca na braku osób/działu w firmie odpowiedzialnego za wizerunek produktu. Każdy kij ma dwa końce, brak odpowiedniej promocji wiąże się ze znacznie zmniejszoną sprzedażą, w każdej branży.

Kilka marek ma ogromny potencjał ale sam potencjał nie wystarczy :)
Prowadząc dział marketingu w takiej firmie jak np. Cormoran - wiedziałbym co robić.

Pozdrawiam.
[2012-11-14 08:21]

Fenomen Dragona polega na tym że są sprawdzone i dobre ( przetestowałem wiele, do różnych metod ) i... mają zajebisty marketing :))) Jedyne kije które według mnie spaprali top karpiówki.Do spinningu polecam oczywiście TD jak również TD Silver Edition. SE ma tylko jeden minus. W chłodne pory roku łowiąc bez rękawiczek ( a ja ich nienawidzę ) ze względu na metalowe części dolnika potrafi być zimno w ręce jak "jasny pierun". HM jednak by nie kupił. Guide Select też nie.Z wyższej półki bawię się ostatnio Fenwickiem i chyba znajdzie się pod choinką :))) Mnie w łapie leży dużo lepiej niż np. HM... ;)  [2012-11-14 09:43]

Lin1992

Dragon to marka sama w sobie. Produkują sprzęt dobrej jakości i dla amatorów i dla zawodowców. I przyznaje się bez bicia że to moja ulubiona firma ponieważ nigdy się na niej nie zawiodłem i nieialem z nią nigdy problemów. [2012-11-14 12:21]

bednar14

Lubię sprzęt dragona szczególnie przynęty spinigowe a fenomenem dragona jest reklama ;-) Dragon ma dobry sprzęt ale wybili się na szczyt dzięki reklamie.
[2012-11-14 14:39]

albercik

Nie wiem jaki jest sprzet Dragona uzywalem sporadycznie i co do kilku produktow sie zawiodlem i chyba zaden fenomen poprostu cena. Jesli przeglonda sie rozne fora to problemy dotyczoce polamanych szczytowek rozpadajocych sie agrafek (sam doswiadczylem) dotyczy wlasnie Dragona Nie mowie ze jest beee nie uzywalem kiji czy kolowrotkow ale mysle ze cena przedewszystkim decyduje o jego popularnoscii
[2012-11-14 16:29]

toten

Z tym "doskonałym opisem" to nie do końca się zgadzam.

Są takie wędziska którym do górnego CW. można śmiało dołożyć 30% a dolne tylko między bajki...

Fani Dragona nazywają to "ZAPAS MOCY" :)

No i ta ściema z tubą rezonansową w serji TD...

[2012-11-14 18:32]

tripod

1 - Z tym "doskonałym opisem" to nie do końca się zgadzam.

2 - Są takie wędziska którym do górnego CW. można śmiało dołożyć 30% a dolne tylko między bajki...

Fani Dragona nazywają to "ZAPAS MOCY" :)

3 - No i ta ściema z tubą rezonansową w serji TD...

cześć,
ad 1. Dragon ma bardzo dobre opisy wędzisk, bez problemu nawet laik wybierze wędzisko dla siebie kierując się tylko opisem w katalogu. Przy każdym wędzisku jest jasno i zwięźle napisane, do jakiego łowienia, jakimi przynętami i jaką rybę zaleca łowić Dragon danym wędziskiem. Dragon oferuje także tzw. uniwersalne wędziska, jednak przygotowuje co roku ofertę wędzisk specjalistycznych. Jak już pisał jeden z kolegów: wędziska są na każdą kieszeń i spoko można nimi łowić.
Takiego podejścia i precyzyjnych opisów brakuje u innych firm. I nie oszukujmy się - Dragon ma bardzo szeroką ofertę dobrych wędzisk, szczególnie spinningowych.

ad 2. Można podawać c.w. ładującego kija, można podawać c.w. które będzie obsłużone przez wędzisko i wędkarz zachowa możliwość skutecznego łowienia.
A odnośnie "zapasu mocy" - to zupełnie coś innego, niż pisze kolega. Zapas mocy istnieje naprawdę i w wędziskach jest określany mianem "Power" (obok innych najważniejszych parametrów jak c.w., akcja, ugięcie). Jeśli kolega toten chce zobaczyć, co to takiego, to niech weźmie do ręki wędzisko Fishmaker - w nim najlepiej to widać, od razu po wzięciu do ręki.

ad 3. Kolego Toten, masz w użytkowaniu wędzisko Dragona z Systemem Rezonansu? Czy tylko czytasz plotki i bajdurzenia na forach internetowych? Kup takie wędzisko, rozkręć i sam sprawdź. No bo przecież, gdy napiszę, że rezonans działa, to nie uwierzysz.
Zrób zdjęcia swoich wędzisk Dragona z rezonansem (np. jutro, z jutrzejszą gazetą i datą) i pokaż nam swój arsenał, skoro ferujesz tak jednoznaczne opinie (oszustwo, ściema) o wędziskach z rezonansem.

Jest jeszcze inna sprawa. To jest uwaga natury ogólnej.
Nie wszyscy wędkujący znają się na sprzęcie, nie wszyscy wędkujący znają się na wędkowaniu, nie wszyscy wędkujący odczuwają działanie systemu rezonansu i nie wszyscy wędkujący szanują ryby na tyle, aby ich nie zabijać po złowieniu.
Znam wielu wędkarzy i na co dzień widzę tę różnorodność.

pozdrawiam forumowiczów

[2012-11-15 06:00]

toten

Proszę oto fotka: [2012-11-15 07:56]

toten

Mam jeszcze Exspresa ale łeży i się kurzy.

A to fotka rękojeści "rezonansowej"...

Wskaż proszę gdzie jest ta "TUBA REZONANSOWA"

Cytat z katalogu dragona  odnośnie TD.

"Dzięki tubie i pierścieniom rezonansowym wędzisko spinningowe przenosi wzmocniony sygnał brania ryby, a także pozwala na dużo lepszą kontrolę nad pracą przynęty, pozwalając wyczuć każde jej dotknięcie np. o podwodną przeszkodę. Efektem jest lepsza prezentacja przynęty i szybsza reakcja wędkarza na branie. Obecnie RESONANCE SYSTEM stosujemy już w kilku seriach naszych wędzisk a rozwiązanie to zyskało uznanie wśród olbrzymiej grupy spinningistów. Jesteśmy dumni, że wędziska sygnowane logo Dragona jako pierwsze na świecie zostały wyposażone w system rezonansowy."

Zwracam uwagę na słowo "Dzięki TUBIE...

O rezonansie w Dragonach pisałem już parę razy na forum i nie będę się powtarzał.

Pierścienie jakieś są ,ale czy to działa?(nie będę "rozkręcał" bo mój TD jakoś nie ma śrubek)

Według mnie nie.

"ad 2. Można podawać c.w. ładującego kija, można podawać c.w. które będzie obsłużone przez wędzisko i wędkarz zachowa możliwość skutecznego łowienia.
A odnośnie "zapasu mocy" - to zupełnie coś innego, niż pisze kolega. Zapas mocy istnieje naprawdę i w wędziskach jest określany mianem "Power" (obok innych najważniejszych parametrów jak c.w., akcja, ugięcie). Jeśli kolega toten chce zobaczyć, co to takiego, to niech weźmie do ręki wędzisko Fishmaker - w nim najlepiej to widać, od razu po wzięciu do ręki."

Widzisz,co to jest parametr POWER w wędzisku to wiem ale poszukaj na forum a znajdziesz na forum stwierdzenia m/w takie:

"Górne CW do 30 g. ale spokojnie da radę z przynętami 40g ,na ogromny zapas mocy"

"Jest jeszcze inna sprawa. To jest uwaga natury ogólnej.
Nie wszyscy wędkujący znają się na sprzęcie, nie wszyscy wędkujący znają się na wędkowaniu, nie wszyscy wędkujący odczuwają działanie systemu rezonansu i nie wszyscy wędkujący szanują ryby na tyle, aby ich nie zabijać po złowieniu."

Właśnie takim wędkarzom nałatwiej sprzedać "ściemę".

Może to właśnie jest elementem fenomenu dragona.

"wędziska są na każdą kieszeń i spoko można nimi łowić"

Masa firm oferuje wędziska na każdą kieszeń i spoko można nimi łowić:)

[2012-11-15 08:30]

lukaszb80

Dragon sporo kasy przeznacza na reklamę i ma niezły jak na polskie warunki marketing. W każdej gazecie wędkarskiej duże reklamy ich sprzętu nie wspominając o sponsorowanych testach wędek, filmach wędkarskich. Czasem wydaje mi się, że ich reklama jest zbyt nachalna.
Nie twierdzę, że robią zły sprzęt bo na pewno wiele pozycji z ich katalogu to dobrej jakości produkty ale niestety część wędek i kołowrotków to identyczna jakość jak u konkurencji tyle, że za 30/40% większą kasę. Ktoś tu wspominał o opisach wędek w katalogach. Papier wszystko przyjmie, dobry copywriter może napisać o super nano technologiach, elastycznej pracy i innych kosmicznych właściwościach, ci co łowią od bardzo dawna i nie jedną wędkę czy kołowrotek już zajechali przepuszczają takie teksty przez palce. Sporo ludzi jednak to kupuje.
Sam osobiście posiadam kołowrotek Dragona który w zapewnieniu sprzedawcy miał mi posłużyć wiele sezonów, niestety w ciągu roku 2 razy serwis. Może mam pecha nie wiem, ale coś jest na rzeczy. Na wielu forach można poczytać o pękających blankach w wędkach za kilkaset złotych od Dragona. Próbują celować w wizerunek polskiego topowego producenta a stosują te same materiały z dalekiej Azji co ich konkurenci tylko potrafią to dobrze sprzedać i przyciąć na tym ładną marżę. 
Do kolegi co założył wątek, na twoim miejscu nie ograniczałbym się tylko do wędek Dragona. Popatrz na ofertę innych firm, porównaj parametry, ceny itd. Za chwilę wejdą nowe katalogi na 2013 może więc warto poczekać..... [2012-11-15 08:57]

Gar4field

Podpisuję się czterema łapami pod postami kolegi @Totena.Mam dwa Team Dragony. Jeden do 10g wklejanka, drugi do 42g.Oba przenoszą drgania przyzwoicie, ale z prawdziwym rezonansem ma to niewiele wspólnego.Jeśli już to z rezonansem pierwszej generacji.
W sieci mozna znaleźć odpowiednie dwa patenty z opisem, które tłumaczą jak działa rezonans. Można też znaleźć generację II i III rezonansu.Poza tym rezonansu trzeba umieć "słuchać".Ilu wędkarzy wie jak chociażby pojedyncze klapnięcie główką o twarde dno, powinno się odznaczyć na rezonansie?
Rezonans ma swoje minusy, jednym z nich jest fakt, że sygnał po rezonansie wraca na linkę i mamy ułamek sekundy mniej na zacięcie, bo ryba po tym rezonansie wypluje szybciej przynetę. Moje subiektywne odczucie, to rezonans w TD działający na 20%.I ten numer przez przypadek firmie wyszedł doskonale, bo czucie się poprawiło, ale nie na tyle, żeby straszyć ryby.
Miałem starego millenium super fast i bardzo lubiłem tę wędkę, zanim mi skradziono.Kupiłem dwa Team dragony. Okoniówka jest super.Do tego 42g mam pewne uwagi, ale to drobiazgi.
Natomiast w osobnym wątku opisałem dragona expressa. Kupiłem ze względu na opis.Jak dragon express spinn ma akcję x-fast (nawet w rozumieniu dragona) to ja jestem dywan perski z fontanną. Moje zaufanie do firmy legło totalnie w gruzach.Bo wędka może i jest ok do innych zastosowań, ale opis jest z kosmosu. Gdyby opis był prawdziwie opisujący wędkę, kupiłbym dwa razy droższą wędkę dragona. Tak, że nierzetelnym opisem sam sobie marketing strzelił w kolano, bo raz, że kupiłem wędka tańszą a kupiłbym droższą, a dwa że później Gar4field wypisuje na forum niezbyt przychylne opinie.
Tym expressem firma zmusiła mnie do myślenia. Poczytałem trochę, bo dopuszczałem myśl, że może mam wypaczone pojęcie na temat x-fast, na temat rezonansu.
Na expressie jest napisane IM6, czyli grafit 33-40 mln PSI...Niby tak, tyle że tego grafitu IM6 tam jest trochę, bo znajdziemy tam i 24mln PSI i 30mln PSi.To trochę za mało, żeby sklasyfikować cały blank jako IM6, ale to moje zdanie.
Może się czepiam. W opisie najbardziej podoba mi się "z wysokomodułowego grafitu IM6"IM6 - intermediate module... jeśli wg marketingowców Dragona intermediate module, można przetłumaczyć na wysomodułowy, tzn że w opisach można już absolutnie wszystko.
Wędziska są może niezłe, ale tymi opisami mam wrażenie że marketingowcy dragona śmieją mi się w twarz. Wcześniej małe miały dla mnie znaczenie sformuowania wysokomodułowy grafit, tuba rezonansowa itd. Jednak jak przejechałem się na expressie, na opisie expressa, to zacząłem analizować całą resztę i sierść mi się zjeżyła.
Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.Efektem jest poszerzenie wiedzy o rekojeściach rezonansowych, na tyle duże, że mam już swój projekt rezonansu, chętnie się tym pobawię. Nawet wiem jak pomierzyć efekty swojej zabawy.
Chętnie też rozpocznę przygodę z rodbuildingiem, ale nie wędką z pracowni, a zrobię sam. [2012-11-23 00:09]

Jacoslaw

Prawdą jest, że gdyby seria TD była o tą stówkę tańsza to miałbym tylko 'timdragonki' u siebie. Co do cen serii HM - wybrałem lepsze rozwiązanie w podobnych pieniądzach ale właścicieli 'haemów' pozdrawiam.
[2012-11-23 09:30]

jurek36

Proszę oto fotka:

[2012-12-26 13:53]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia