Jaki silniczek do pontonu ?

/ 8 odpowiedzi
Witam

Posiadam Ponton Pro Marine 270 Navigator
i przymierzam się do kupna silniczka i akumulatora
zbytnio   nie mam doswiadczenia  w tej dziedzinie i prosze o jakies porady .
co sadzicie np o tym ? :

• silnik elektryczny : NERAUS MOTOR X 50 lbs
  • akumulator żelowy : Capral 100 Ah (nie AGM!)
  • ładowarka : POWER TECH Smartec
  • GRATIS : bezpiecznik aut.

Calosc okolo 1300 zl

co sadzicie o takim zestawie ?

moze cos tanszego  wymyslicie ?:) bo nie zalezy mi na jakims demonie  predkosci...

chce  lowic  z pontonu typowo  metoda  trollingową  oraz spinning, na zywca , czasem splawik 

pozdrawiam

wuran

1, poczytaj forum2. wg mnie za dyży silnik do tak małego pontonu, chyba że pływasz po rzecze ale wtedy to proponowałbym spalinowy3. lepiej mieć dwa aku jeśli dużo pływasz
pytania na które musisz odpowiedzieć sobie- gdzie pływasz obecnie i gdzie chcesz pływać na tym pontonie (wielkośc akwenów, stojąca woda czy płynąca, - jak łowisz, czy to ponton do wywózki zanęt, lub zestawów karpiowych, czy też spining lub trolling, itp- jak daleko masz od samochodu (miejsca gdzie wyładujesz ponton z silnikime do wody (bo moze potrzebny Ci wózek?)- ile waży i jak duże objętościowo to jest (komplet ponton, silnik, aku)
podaj trochę szczegółów to będzie łatwiej coś doradzić (2014/06/08 17:41)

luku86

plywam tylko po jeziorach o raczej spokojnej tafli wody .
plywam  po okregu  jeleniogorskim

na pontonie  lowic zamierzam glownie  metoda  trollingu , zywca , spining
od 5 do 10 metrow mam  do brzegu  ale to  wg mnie  nie stanowi  raczej zadnego problemu  nie woze  pontonu  nadmuchanego  , pompuje  nad brzegiem ...
ponton sam z  wioslami , pawezem , kotwica  wazy okolo 40-42 kg .. ja 90 kg plus  druga tez okolo 80-90 kg
dobrze by bylo zeby sluzyl mi przynajmniej na dzien plywania , lowienia
 Jezioro lesnianskie ma powierzchnie 1,4 km²
jezioro zlotnickie ma 1.2 km² (2014/06/08 18:25)

lobozew47

Czesc  ! Mam cos dla Ciebie. Nowy , nieuzywany silnik elektryczny firmy MINN KOTA ENDURA 55 za 1000zl,a nie jak w sklepie za 1700 i jak chcesz  nowa nieuzywana  echosonde LOWRENCE MARK5X za 600zl plus koszt przesylki.Jezeli powaznie myslisz otakim wyposazeniu to masz wielka OKAZJE ....

onyx77@op.pl

(2014/06/08 20:27)

luku86

prosze jeszcze  o jakies porady (2014/06/09 08:01)

luku86

ile LBS mi wystarczy ? (2014/06/09 08:05)

z@mela

Pływałem kiedys na 30 LB i był super ale brak wskaźnika stanu baterii  skłonił mnie do zakupu  minn koty 40 LB i co mogę stwierdzić?   różnica  pomiędzy 30 a 40 LB prawie żadna a nawet bym rzekł że  stara 30 min kota  szybciej płynie na  1 2 3 4 biegach i co najwazniejsze   zjada o polowe mniej prądu w stosunku do 40 LB.
Pływałem tez na osapianie 40LB  i jest OK  tylko  wskaźnik naladowania wyskalowany tak ze prawie zawsze jest 100%  znowu w min kocie prawie zawsze 0%  tak więc nic nie  zastąpi multimetru za 10zł. (2014/06/09 18:54)

wuran

No to wg mnie 30-40 LBS powinien wystarczyć, a do tego dwa akumulatory. Ze względu na trolling potrzeba dużo prądu ale nie dużo prędkości ani ciągu bo lekki ponton i wszystko na jeziorach. Zobacz jak z ciężarem akumulatorów, ponieważ ja wolałem dobrą kwasówkę np Varta Hobby niż żelowy. Są lżejsze i tańsze. Do małego silnika dwa aku po 70Ah dadzą radę spokojnie na cały dzień pływania. Faktem jest że przydaje się miernik napięcia prądu na aku, ja używam do tego echosondy która mi to pokazuje, ale można wpiąć zewnętrzny miernik. Poleganie na wskaźnikach silnika niewiele daje, wartość są wskazywane w % i pod większym obciążeniem (wyższy bieg pokazują co innego niż w spoczynku czy na niższym biegu). Ostatno pływałem dwa dni pod rząd, i zapomniałem naładować aku, więc drugiego dnia pod koniec silnik pokazywał mi w spoczynku 100%, na 2 begu 80%, na 3 - 60% a na 4 biegu 20% aku, zaś soda pokazywała w spoczynku 11.2V zaś pod obciążeniem 3 biegu 11V a na 4 biegu 10.9V.
Stad jak będziesz kupował dwa aku, kup najpierw jeden i popływaj z jednym aby zobaczyć, czy może nawet jeden Ci może wystarczyć
(2014/06/10 07:13)

milosz80

Heja,
Zajrzyj na moją aukcje może Ci silnikczek podpasuje;)http://allegro.pl/show_item.php?item=4383100012
Pozdrawiam (2014/06/30 23:26)